Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Kram Start przegrał mecz na szczycie. Elblążanki wysoko uległy Vistalowi w Gdyni

09.04.2017, 20:50:23 Rozmiar tekstu: A A A

Nie powiódł się szczypiornistkom Kram Startu Elbląg atak na pierwsze miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Elblążanki w pojedynku na szczycie przegrały w Gdyni z liderem rozgrywek Vistalem 29:38. Po tej porażce elbląski zespół spadł na trzecią pozycję. Do wicelidera Zagłębia Lubin traci obecnie jeden punkt.

Kram Start w tym sezonie już raz zwyciężył w Gdyni. Było to w rundzie rewanżowej sezonu zasadniczego. Gdyby elblążanki wygrały niedzielne spotkanie zostałyby liderkami tabeli. Niestety dzisiejszy pojedynek od samego początku nie układał się po myśli elbląskiego zespołu. Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy zdobyły pierwszą bramkę dopiero w 5 minucie, gdy przegrywały już z Vistalem 0:4. W kolejnych minutach gospodynie zwiększały dystans do elblążanek, a ich przewaga w 22 minucie urosła nawet do 10 bramek (17:7). Piłkarkom Startu w końcówce pierwszej połowy udało się nieco zniwelować stratę i na przerwę elbląskie zawodniczki schodziły przegrywając 14:20. W drugiej połowie gdynianki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i kontrolowały wydarzenia na boisku. W 44 minucie Vistal wygrywał już różnicą jedenastu bramek (29:18) i w tym momencie pewnym już było, że gospodynie nie mogą przegrać tego spotkania. Ostatecznie cały pojedynek zakończył się pewną i zasłużoną wygraną zespołu z Gdyni 38:29.

Vistal Gdynia – Kram Start Elbląg 38:29 (20:14)

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 8, Urbaniak 2, Dorsz, Stanulewicz 2, Zych 7, Kozłowska 7, Gutkowska, Lalewicz 1, Matieli 2, Szarawaga 5, Borysławska 1, Kulwińska 2.

Kram Start: Szywerska, Powaga – Balsam 1, Grobelska 2, Waga 3, Muchocka 4, Jędrzejczyk 3, Kwiecińska 1, Gerej 3, Lisewska 4, Stokłosa 3, Świerżewska 2, Andrzejewska, Szopińska 1.

W kolejnym meczu Kram Start zagra 12 kwietnia u siebie z Pogonią Baltica Szczecin.