Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Lublin zdobyty. Szczypiornistki Kram Startu znów lepsze od mistrzyń Polski

08.03.2017, 20:10:01 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg grają jak z nut i wygrywają mecz za meczem. Tym razem elblążanki pokonały w Lublinie mistrzynie Polski MKS Selgros wygrywając w meczu 21 kolejki PGNiG Superligi 32:28. To drugie w tym sezonie zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Niewrzawy nad lubliniankami. Dzięki tej wygranej elbląski zespół zrównał się z punktami z rywalkami oraz zespołem Vistalu Gdynia.

Można powiedzieć, że Start ma w tym sezonie patent na zespół z Lublina. W listopadzie w Elblągu gospodynie wygrały jedną bramką 27:26. Dziś po raz drugi triumfowały. Trzeba przyznać, że zrobiły to grając w rewelacyjnej formie. Elblążanki nie przegrały 9 ostatnich spotkań wliczając w to mecze pucharowe i ligowe. Lublinianki z kolei w minioną niedzielę zanotowały wpadkę przegrywając w Koszalinie z Energą AZS 28:29.

Środowy mecz w Lublinie rozpoczął się od prowadzenia gospodyń, ale z każdą kolejną minutą uwidaczniała się coraz większa przewaga Startu. W miarę wyrównana gra toczyła się przez pierwszy kwadrans. Później elbląskie zawodniczki odskoczyły rywalkom na kilka bramek, by schodzić na przerwę prowadząc 18:12. W drugiej odsłonie przewaga przyjezdnych urosła nawet do 8 bramek. Po raz pierwszy w 35 minucie, gdy było 22:14, a po raz ostatni w 47 minucie (27:19). W ostatnich minutach szczypiornistki Selgrosu odrobiły część strat i w 55 minucie przegrywały już tylko trzema trafieniami (26:29). W końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowały jednak elblążanki i ostatecznie mecz zakończył się ich triumfem 32:28.

MKS Selgros Lublin - Kram Start Elbląg 28:32 (12:18)

MKS Selgros:
Gawlik, Januchta - Bozović 3, Rola 4, Kowalska, Gęga 6, Matuszczyk, Drabik 5, Mihdaliova 2, Nocuń 4, Skrzyniarz 1, Charzyńska 1, Uzar, Rosiak 2.

Kram Start: Szywerska, Powaga - Balsam 4, Andrzejewska 5, Dankowska 1, Grobelska 1, Waga 5, Muchocka, Jędrzejczyk 1, Kwiecińska, Gerej, Lisewska 11, Stokłosa 2, Świerżewska 2, Szopińska.

W kolejnym ligowym meczu, Kram Start 25 marca zmierzy się u siebie z UKS PCM Kościerzyna. A już w najbliższą sobotę, elbląski zespół czeka rewanżowy mecz ćwierćfinału Challenge Cup z Sokolem Poruba w czeskiej Ostrawie.