Piątek, 19.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Olimpia przegrywa sparingową potyczkę z Huraganem Morąg

11.02.2017, 14:34:28 Rozmiar tekstu: A A A

W rozegranym w sobotnie południe na boisku przy ul. Skrzydlatej meczu sparingowym, drugoligowa Olimpia Elbląg przegrała z trzecioligowym Huraganem Morąg 2:3. Olimpijczycy po godzinie gry prowadzili 2:1, jednak w kolejnych kilkunastu minutach stracili dwie bramki i przegrali swój trzeci w tym roku sparing przed rundą wiosenną.

Huragan okazał się dziś równorzędnym rywalem dla grającej ligę wyżej Olimpii. Morążanie od samego początku śmielej poczynali sobie pod polem karnym gospodarzy. Mimo to, wynik spotkania otworzyli podopieczni trenera Adama Borosa. W 27 minucie faulowany w polu karnym był Paweł Piceluk, a jedenastkę zamienił na bramkę Łukasz Pietroń. Grający ambitnie goście wyrównali po siedmiu minutach. Tym razem sędzia po faulu Damiana Szuprytowskiego odgwizdał rzut karny dla Huraganu. Pomocnik Olimpii ostro protestował i obejrzał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścił boisko (zastąpił go Rafał Lisiecki). Skutecznym egzekutorem jedenastki był Daniel Chiliński i w 34 minucie było 1:1. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie Olimpię ponownie na prowadzenie wyprowadził w 57 minucie, niezwykle skuteczny w sparingach Rafał Lisiecki. Po stracie bramki goście zagrali odważniej i to im się opłaciło. W 68 minucie dogodną sytuację wykorzystał Piotr Karłowicz i z bliska wpakował piłkę do elbląskiej siatki. Ten sam zawodnik dziesięć minut później zdobył zwycięską bramkę dla swojego zespołu i cały mecz zakończył się niespodziewaną porażką Olimpii 2:3.

W meczu z Huraganem, w żółto-biało-niebieskich barwach testowany był 19-letni pomocnik Seweryn Pielichowski (ostatnio Polonia Bytom).

Olimpia Elbląg - Huragan Morąg 2:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Łukasz Pietroń (27'-k.), 1:1 Daniel Chiliński (34'-k.), 2:1 Rafał Lisiecki (57'), 2:2 Piotr Karłowicz (68'), 2:3 Piotr Karłowicz (78')

Olimpia Elbląg: (I połowa) Kacper Tułowiecki - Łukasz Pietroń, Dawid Kubowicz, Kamil Wenger, Radosław Bukacki, Bartosz Danowski, Seweryn Pielichowski, Radosław Stępień, Jakub Bojas, Damian Szuprytowski (35' Rafał Lisiecki), Paweł Piceluk (27' Michał Bartkowski). (II połowa) Wojciech Daniel - Krzysztof Iwanowski, Krzysztof Niburski, Michał Balewski, Maciej Rozumowski (75' Bartosz Danowski), Patryk Sokołowski, Michał Ressel, Anton Kołosow, Rafał Lisiecki, Michał Bartkowski.