Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw

Kram Start wznowił sezon od zwycięstwa. Elblążanki wygrały w Piotrkowie

08.01.2017, 11:55:20 Rozmiar tekstu: A A A

Udanie zainaugurowały rundę rewanżową PGNiG Superligi kobiet piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg. Elblążanki pokonały na wyjeździe ostatnią w tabeli Piotrcovię Piotrków Trybunalski 33:27. Zwycięstwo łatwo jednak nie przyszło. Elbląskie szczypiornistki miały problem z gospodyniami zwłaszcza w pierwszej połowie.

Pierwsza odsłona miała bardzo wyrównany przebieg. Na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Jeszcze w 26 minucie Piotrcovia wygrywała ze Startem 13:12, jednak końcówka należała do przyjezdnych, które na przerwę schodziły z dwubramkową przewagą 16:14. Elblążanki na drugą połowę wyszły już bardziej zmotywowane. Przełożyło się to na ich grę i na wynik spotkania. Kram Start zdominował rywala i cały mecz zwyciężył 33:27.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Kram Start Elbląg 27:33 (14:16)

Kram Start:
Powaga, Szywerska - Balsam 5, Dankowska 3, Grobelska, Waga 5, Muchocka 3, Jędrzejczyk, Kwiecińska 2, Lisewska 8, Stokłosa, Świerżewska 2, Andrzejewska 2, Szopińska, Gerej

W kolejnym meczu, w niedzielę 15 stycznia o godz. 17, Kram Start zagra u siebie z KPR Jelenia Góra.