Poniedziałek, 29.04.2024, Imieniny: Piotr, Robert, Boguslaw

Kanonada w Ostródzie. Concordia kończy jesień wysoką porażką z Sokołem

19.11.2016, 21:27:45 Rozmiar tekstu: A A A

W ostatnim swoim meczu w rundzie jesiennej, grająca w mocno eksperymentalnym składzie Concordia Elbląg przegrała w Ostródzie z Sokołem 3:7. Mecz praktycznie rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, po której gospodarze prowadzili 4:0. Elbląski zespół osłabiony brakiem dwóch podstawowych, środkowych obrońców, popełnił w tym meczu mnóstwo błędów w defensywie i poniósł sromotną porażkę. Pierwszą część sezonu zakończy więc w strefie spadkowej.

Do ostatniego w tym roku meczu o ligowe punkty, Concordia przystąpiła osłabiona brakiem aż trzech podstawowych zawodników formacji defensywnej. Największą stratą był brak środkowych obrońców: Brazylijczyka Edila oraz Przemysława Kamińskiego, którzy musieli pauzować za nadmiar żółtych kartek. Z Sokołem zagrać nie mógł także boczny obrońca Bernard Powszuk, który jest kontuzjowany. Zespół wystąpić musiał w dość eksperymentalnym składzie. W obronie zagrali nominalni pomocnicy Michał Lewandowski, Patryk Burzyński i Michał Kiełtyka. Takie zestawienie niestety nie sprawdziło się w praktyce. Elbląska defensywna była dziurawa i popełniała dużo prostych błędów. Swojego dnia nie miał także bramkarz Przemysław Matłoka, którego w przerwie zastąpił rezerwowy golkiper Mariusz Stupak.

Sobotni mecz w Ostródzie rozegrano przy świetle jupiterów, w trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym non stop deszczu. W pierwszej połowie Sokół zupełnie zdominował Concordię. Elblążanie bardzo szybko stracili pierwszą bramkę. Już w 5 minucie do siatki trafił niepilnowany Robert Hirsz. Ten sam zawodnik po pół godzinie gry podwyższył rezultat na 2:0, po skutecznie egzekwowanym przez siebie rzucie karnym. W 37 minucie na domiar złego boisko opuścić musiał kolejny obrońca Concordii Paweł Pelc, którego z powodu urazu zastąpił Mariusz Pelc. Chwilę później gospodarze cieszyli się z trzeciej bramki. Jej autorem był Michał Jankowski, który strzałem głową skierował piłkę do siatki. W pierwszej odsłonie meczu Concordia dała się zaskoczyć po raz kolejny w 45 minucie. Przyjezdnym bramkę do szatni strzelił ładnym uderzeniem z dystansu Łukasz Buczkowski.

W przerwie w elbląskiej drużynie nastąpiły dwie zmiany. Wspomnianego już wcześniej Matłokę zastąpił w bramce Stupak, natomiast w miejsce Dawida Załuckiego pojawił się drugi napastnik Jean Claude Essomba. Concordia postawiła wszystko na jedną kartkę i śmielej zaatakowała. To przyniosło rezultat w 50 minucie, gdy po rzucie rożnym piłkę do bramki rywala skierował głową Michał Kiełtyka. Niestety przyjezdni gdy już nabrali wiatru w żagle, stracili piątą bramkę. W 53 minucie elbląskiego bramkarza płaskim strzałem po ziemi pokonał Kamil Maternik. Concordia błyskawicznie odpowiedziała bramką Martina Stracha, który popisał się skutecznym strzałem z dystansu. Elblążanie nie poddawali się i nadal groźnie atakowali. W 69 minucie Sebastian Tomczuk uderzył z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką. Pięć minut później niesamowitą paradą popisał się bramkarz Sokoła Kamil Kotkowski, który obronił uderzenie pod poprzeczką Mateusza Szmydta. W 76 minucie zawodnicy z Elbląga dopięli swego. Po ładnym dośrodkowaniu Essomby, drugą bramkę w tym meczu zdobył Strach. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla Concordii są już tylko kwestią czasu, w samej końcówce meczu Sokół zadał dwa decydujące ciosy. W 88 minucie hat-tricka w tym spotkaniu skompletował Hirsz. Ostródzki napastnik drugi  raz w sobotnim pojedynku wykorzystał rzut karny i było 6:3. W doliczonym czasie gry przyjezdnych dobił jeszcze Maternik i mecz zakończył się wysoką wygraną ostródzian.

Sokół Ostróda - Concordia Elbląg 7:3 (4:0)
Bramki: 1:0 Hirsz (5'), 2:0 Hirsz (30'-k.), 3:0 Jankowski (37'), 4:0 Buczkowski (45'), 4:1 Kiełtyka (50'), 5:1 Maternik (53'), 5:2 Strach (54'), 5:3 Strach (76'), 6:3 Hirsz (89'-k.), 7:3 Maternik (90'+3)

Sokół: Kotkowski – Buczkowski, Pluta, Maternik, Wróblewski, Jankowski (90' Roszkiewicz), Danilczyk, Korzeniewski (57' Nowiński), Dmowski (84' Wojciechowski), Hirsz, Filipek (65' Smyt)

Concordia: Matłoka (46' Stupak) – Kiełtyka, Lewandowski, Burzyński, Tomczuk, Szmydt, Kuczkowski (63' Bujnowski), P. Pelc (36' M. Pelc), Załucki (46' Essomba), Otręba, Strach

Przed zawodnikami Concordii przerwa zimowa. Elblążanie rundę jesienną zakończą z 18 punktami na koncie w strefie spadkowej na 14 lub 15 miejscu w tabeli. Na trzecioligowe boiska piłkarze wrócą dopiero w marcu.