Wtorek, 19.10.2021, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Ponad 300 zawodników wzięło udział w IX Elbląskiej Wiośnie Pływackiej - zobacz zdjęcia

03.04.2015, 07:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
Ponad 300 zawodników wzięło udział w IX Elbląskiej Wiośnie Pływackiej - zobacz zdjęcia
Fot. Adrian Sajko

 Elbląska Wiosna Pływacka w Elblągu staje się powoli tradycją. Wczoraj, 2 kwietnia na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się IX edycja tej imprezy. 

 
Organizatorem Elbląskiej Wiosny Pływackiej jest Uczniowski Klub Pływacki „Jedynka” z Elbląga. Udział w zawodach wzięło udział ponad 300 pływaczek i pływaków z północnej Polski w wieku do lat 13. Zawodnicy startowali w 12 wyścigach w stylach dowolnych, klasycznych, grzbietowych oraz motylkowych na dystansach 25 do 200 metrów. 
 
Podobnie do lat ubiegłych emocjonujący przebieg miał wyścig australijski, w którym wzięło udział po 15 zawodniczek oraz zawodników z największą liczbą zdobytych punktów, wyliczonych na podstawie tabeli wielobojowej. 
 
Przed rozpoczęciem zawodów w wyścigu pokazowym  pt. „Mój Pierwszy Start”  na dystansie 25 m wystartowały najmłodsi zawodnicy: Mateusz Wróblewski (2008r), Liliana Konopko (2008r.), Szymon Częścik (2007r.), Wiktoria Mincewicz (2008r.), Tomasz Stosik (2009r.), Wojciech Dąbrowski (2008r.), Jakub Masiewicz (2008r.), Mikołaj Hnatuśko (2008r.), Karol Sarnecki (2008r.) oraz Artur Mincewicz (2010r.). Dzieci zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami. 
 
- Mam nadzieję, że kolejna wiosna pływacka odbędzie się na nowym, większym obiekcie, który buduję się w Elblągu. Życzę wszystkim dzieciakom sukcesów, satysfakcji sportowej oraz widzom wiele emocji – mówiła Sylwia Domżalska , prezes UKP Jedynka
 
W zawodach wzięło udział 18 klubów sportowych z Elbląga, Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Olsztyna, Iławy, Mławy, Szczytna, Malborka, Giżycka, Ciechanowa, Gdańska, Brodnicy oraz Sopotu. 
 
Przy okazji Elbląskiej Wiosny Pływackiej organizatorzy chcieli wspomóc elbląskie hospicjum i wraz z wolontariuszami promowali Pola Nadziei. Dla UKP Jedynka ważna jest edukacja społeczna ich zawodników oraz współpraca z innymi elbląskimi organizacjami działającymi na rzecz społeczności Elbląga. 
 
Bardzo chciałabym podziękować za zaproszenie, że elbląskie hospicjum mogło się włączyć w tak wspaniałe mistrzostwa. Życzę wszystkim, wszystkiego najlepszego i samych sukcesów. Znaczki, które Państwo otrzymaliście mają znak żonkila. Żonkil jest symbolem nadziei, który reprezentuje naszą akcję Pola Nadziei
 
– mówiła jedna z organizatorek z elbląskiego hospicjum 
 
 
Wyniki są dostępne na stronie internetowej:
 
 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / IX Elbląska Wiosna Pływacka ( zdjęć 39 )
Dodano: 2015-04-02 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ kibic
  Piątek, 03.04

  Gratulacje dla wszystkich uczestników

 2. 2
  +4
  ~ orzełek
  Piątek, 03.04

  OCH!!! Jak zazdroszczę umiejętności w pływaniu tym młodym wspaniałym sportowcom. Brawo. Sport to jest piękno.

 3. 3
  +4
  ~ rozalia
  Piątek, 03.04

  W Elblągu przy dobrych chęciach da się zorganizować tak piękną imprezę w dodatku propagującą piękną dyscyplinę. Jeszcze w tym roku zostanie oddany nowy basen , co zapewne więcej dzieciaków zamiast czas spędzać przed telewizorem zacznie uprawiać pływanie.

 4. 4
  +4
  ~ wstyd rządzacy
  Piątek, 03.04

  Super impreza TYLKO zarządzający tym obiektem nie ma umiejętności organizacyjnych.1-Brak ławeczek drewnianych dla osób które przyjechały z innych miast i chciały odpoczac na korytarzach -siedziały na podłodze.2-Tablica z wynikami-elektroniczna powinna byc zamocowana na ścianie a nie postawiona na oknie.3- tam gdzie okno powinna być druga trybuna miejsce jest zero wyobrażni .Przyjechali pływacy i goście z innych miast i wyrobili sobie markę o Elblągu o pływalni -WIOCHA to delikatne.Na kopach powinien iść ten kto tak zadbał o tyle osób które nie miesciły sie na widowni z braku miejsc.WSTYD!!!!!!!!!!!!

 5. 5
  +4
  ~ wstyd rządzacy
  Piątek, 03.04

  Do tego wentylacja nie działała na pływalni otworzono okna by dzieci się przeziębiły - kpiny.

 6. 6
  +4
  ~ wstyd rządzacy
  Piątek, 03.04

  Jest miejsce koło pływalni by powstał duży parking -cóż przyjezdni musieli parkować na trawniku za słupkami -WSTYD istne zadupie.Albo wyciągniecie wnioski z tego obciachu albo zmińcie nazwę z miasta na wies.

 7. 7
  +4
  ~ turban
  Piątek, 03.04

  wstyd rządzący : a czego ty się spodziewasz? w MOSIrze siedza leśne dziadki jeszcze z czasów PRLu, prezydent jest komunista, tu już zawsze tak będzie. organizacyjne dno! system wejścia na ten basen to także postkomunistyczne nieporozumienie. na dnie zalega wiecznie syf w postaci czarnych paprochów. sanepid zapowiada kontrole wiec wtedy trochę dzień wcześniej posprzataja i doleja wody żeby wyniki były odpowiednie. i tak się kreci. postkomunistyczny beton rzadzi w tym miescie.

 8. 8
  +4
  ~ elf
  Niedziela, 05.04

  Moc sukcesów dla Elbląskich pływaków.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.