Niedziela, 19.05.2019, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2018/2019

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Na elbląskim lodowisku łyżwiarze czuli się jak w domu. Zobacz zdjęcia z finału Mistrzostw Polski

08.03.2015, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na elbląskim lodowisku łyżwiarze czuli się jak w domu. Zobacz zdjęcia z finału Mistrzostw Polski
Fot. Adrian Sajko

 - Zawody były zorganizowane wspaniale, oceniam je bardzo wysoko i z przyjemnością będziemy podobne imprezy kierowali do Elbląga - tak zakończone w niedzielę w naszym mieście Mistrzostwa Polski w Short Tracku ocenił Kazimierz Kowalczyk, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Od piątku do niedzieli na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowali najlepsi łyżwiarze w kraju, specjalizujący się w jeździe na krótkim torze. To już kolejne, tak ważne zawody rozegrane na lodowisku Helena. Zdaniem uczestników, impreza stała na wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

- Obiekt jak zawsze przygotowany był bardzo dobrze, współpraca z obsługą techniczną doskonała, dlatego zawsze chętnie wracam do Elbląga - podsumował trzydniowe zawody Maciej Makowski, sędzia główny mistrzostw. - Rekordy życiowe i Polski padały, co świadczy o tym, że lód był dobrze przygotowany. Najlepszym tego przykładem jest Kamila Stormowska z Elbląga, która pobiła rekord Polski juniorek na 1500 metrów. Wszyscy zawodnicy byli przygotowani bardzo dobrze, co wpłynęło na wysoki poziom zawodów. Przed młodszymi łyżwiarzami jeszcze sporo pracy, ale widać u nich postępy i że coraz mocniej gonią swoich starszych kolegów.

Na lodowisku Helena kibice mogli obserwować najlepszych łyżwiarzy z czołowych klubów w kraju. Główne role odgrywali tradycyjnie zawodnicy Juvenii Białystok z najlepszą obecnie łyżwiarką w kraju, medalistką mistrzostw Europy Patrycją Maliszewską. Choć trzeba przyznać, że z bardzo dobrej strony pokazały się także pozostałe ekipy, które coraz bardziej depczą po piętach zawodnikom z Białegostoku.

- Z perspektywy moich zawodników zawody przebiegły zgodnie z planem i jestem zadowolony z postawy całej ekipy - twierdzi Janusz Bielawski, prezes Juvenii Białystok. - Objawieniem tych zawodów na pewno jest elblążanka Kamila Stormowska. Jest jeszcze kilka młodych zawodniczek i zawodników, którzy za parę lat będą wygrywali te zawody. Wielkie słowa uznania dla organizatorów, bo impreza tradycyjnie już stała na wysokim poziomie. Zawsze z przyjemnością tu przyjeżdżamy, w Elblągu czujemy się jak u siebie w domu.

Organizacja mistrzostw Polski w Elblągu była także doskonałą okazją do rozmów na temat rozwoju bazy sportowej w naszym mieście. W piątek w Urzędzie Miejskim gośćmi prezydenta Witolda Wróblewskiego byli: Wioletta Śląska - Zyśk Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Kazimierza Kowalczyka prezesa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Spotkanie było przede wszystkim okazją do przedstawienia planów związanych z modernizacją bazy sportowej w tym toru wrotkarskiego przy ul. Agrykola.

 - Złożyłem wnioski do Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie prac modernizacyjnych kompleksu przy ul. Agrykola 8. Plany dotyczą między innymi przebudowy toru wrotkarskiego wraz z matami do mrożenia tak, aby był on wykorzystywany również przez łyżwiarzy szybkich – stwierdził podczas spotkania prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Budowa toru w Elblągu to ważny punkt także dla władz Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, które nadal widzi w naszym mieście ważny ośrodek łyżwiarski w Polsce. Do tej pory doskonałe warunki do trenowania mieli przedstawiciele short tracku, a już niebawem mogą do nich dołączyć wrotkarze i łyżwiarze szybcy.

- Z panem prezydentem rozmawiamy o tym, by Elbląg doczekał się sztucznie mrożonego toru dla łyżwiarzy szybkich oraz toru wrotkarskiego - stwierdził Kazimierz Kowalczyk, prezes PZŁS. - Chcemy by Elbląg wrócił na miejsce, na które zasłużył przez wiele lat, bo przecież to miasto po wojnie było rozpoznawane z dwóch spraw, turbin które budował Zamech i właśnie łyżwiarstwa szybkiego.

Wyniki Mistrzostw Polski w Short Tracku można znaleźć na stronie internetowej www.shorttracklive.info. Patronat Honorowy nad imprezą objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski.


 MOSiR
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Finał short-tracku ( zdjęć 44 )
Dodano: 2015-03-08 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ kibic
  Poniedziałek, 09.03

  A mężczyzn z orła to nie ma?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.