Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Szczęście wreszcie dopisało Olimpii Elbląg. Zwycięstwo w Zambrowie!

22.03.2014, 15:55:53 Rozmiar tekstu: A A A
Tomasz Sedlewski zdobył zwycięską bramkę dla Olimpii. fot. Adrian Sajko

W meczu 21. kolejki II ligi wschodniej Olimpia Elbląg wygrała na wyjeździe 1:0 (1:0) z Olimpią Zambrów.

W spotkaniu w Zambrowie nie zagrał kontuzjowany lider drużyny Anton Kołosow, co znacznie osłabiło siłę ataku Olimpii. Jednak już w 3 minucie po szybkiej akcji Tomasz Sedlewski dał prowadzenie elbląskiej drużynie. Po strzelonej bramce Olimpia cofnęła się do defensywy, przez co gospodarze stwarzali więcej groźnych okazji bramkowych. Krytyczny moment meczu miał miejsce w 59. minucie Mateusz Imianowski sfaulował w polu karnym w sytuacji "sam na sam" zawodnika z Zambrowa i otrzymał czerwoną kartkę. Trener Adam Boros musiał zdjąć z boiska Kamila Kopyckiego, a do bramki wszedł prosto z ławki rezerwowych Hieronim Zoch, który obronił rzut karny! Do końca spotkania pomimo naporu Olimpii Zambrów nie padła już żadna bramka i Olimpia Elbląg szczęśliwie wywiozła cenne 3 punkty.

Za tydzień w Elblągu Olimpia podejmie Stal Stalową Wolę.

Olimpia Zambrów - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)

Tomasz Sedlewski 3

Olimpia Elbląg: Mateusz Imianowski - Tomasz Lewandowski, Oleg Ichim, Kamil Piotrowski, Maciej Prusinowski, Kamil Graczyk (70 Roman Maciejak), Michał Ressel (90 Patryk Sokołowski), Tomasz Sedlewski, Kamil Kopycki (60 Hieronimm Zooch), Tomasz Sambor, Iulian Petrache

czerwona kartka: Mateusz Imianowski 59

w 61. minucie Kamil Zapolnik nie wykorzystał rzutu karnego (Hieronim Zoch obronił)