Piątek, 3.05.2024, Imieniny: Maria, Nina, Aleksander

Długodystansowy Puchar Polski we wrotkarstwie szybkim

27.09.2013, 08:33:24 Rozmiar tekstu: A A A

W minioną niedzielę w Warszawie odbył się I Warszawski Maraton Roller Cup traktowany także jako VI finałowa edycja Długodystansowego Pucharu Polski we wrotkarstwie szybkim.

Areną zmagań wrotkarzy była uliczna trasa położona w dzielnicy Wilanów o łącznej długości 3230m. W imprezie udział  wzięli czołowi wrotkarze z kraju a wśród nich wrotkarze z UKS „Viking” Elbląg. Impreza zgromadziła na starcie łącznie 150 zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych :

• Kategoria MMJ - od 16 do 17 lat(rok ur. 1996-1997)
• Kategoria MM1 - od 18 do 20 lat (rok ur. 1993-1995)
• Kategoria MM2 - od 21 do 30 lat (rok ur. 1983-1992)
• Kategoria MM3 - od 31 do 40 lat (rok ur. 1973-1982)
• Kategoria MM4 - od 41 do 50 lat (rok ur. 1963-1972)
• Kategoria MM5 - od 51 do 60 lat (rok ur. 1953-1962)
• Kategoria MM6 - od 61 do 70 lat (rok ur. 1943-1952)
• Kategoria MM7 - od 71 lat (rok ur. 1942 i starsi)

Spośród elblążan  najlepiej wypadł Marcin Bachanek, który w kategorii open, z czasem  1:12,31,  zajął  V m
a w kategorii MMJ uplasował się na I miejscu . Łukasz Mazurek z czasem 1:16,13 ukończył zawody odpowiednio na IX w klasyfikacji open  i na I  miejscu w kategorii MM1 a Mateusz Brydziński w klasyfikacji open był XII  i zajął III miejsce w kategorii MM1 . Jego czas  to 1: 18,21.

Zawody stały na wysokim poziomie, o czym mówią czasy zwycięzców :

1. Chojnacki Bartosz Mapei –Ambra–BDC - 1:11:44
2. Baran Wojciech Mapei –Ambra–BDC - 1:11:44
3. Kustra Robert ZicoRacing.pl - 1:11:46

Podsumowano także wszystkie sześć edycji Długodystansowego Pucharu Polski 2013’.
Klasyfikację generalną w kategorii open mężczyzn wygrał Bartosz Chojnacki ( 625 pkt.) przed klubowym kolegą Wojciechem Baranem ( 600 pkt.) (obaj Mapei –Ambra–BDC) i Pawłem Ciężkim z SWW Malta z Poznania( 480 pkt.).  Na wysokim V miejscu sklasyfikowany został zawodnik UKS „Viking” Elbląg – Marcin Bachanek ( 365 pkt.).  Jego klubowi koledzy, startując tylko w 3 edycjach , zajmowali również dobre miejsca : Łukasz Mazurek z dorobkiem 175 pkt. zajął 13 lokatę  a  Mateusz Brydziński uplasował się na 27  miejscu