Środa, 24.04.2024, Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Wyjazdowe zwycięstwo Olimpii Elbląg w Pruszkowie

19.05.2013, 14:00:16 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 30. kolejki II ligi wschodniej Olimpia Elbląg pokonała na wyjeździe 2:0 (1:0)  Znicz Pruszków.

W Pruszkowie spotkały się dwie drużyny środka tabeli, którym nie grozi, ani spadek, a jednocześnie mają zbyt dużą stratę do drużyn walczących o awans. W tym meczu jednak lepiej zaprezentowała się Olimpia, będąc dużo lepszym zespołem. W 20 minucie Olimpijczycy wyprowadzili skuteczny kontratak, po którym Anton Kołosow umieścił piłkę w długim rogu bramki Znicza. Do przerwy nie było już zbyt wielu emocji i sytuacji podbramkowych.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. W 46 minucie sfaulowany w polu karnym Olimpii został Niksiński, ale Adrian Paluchowski nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę. Później gra była bardziej wyrównana i obie drużyny miały swoje okazje, jednak w doliczonym czasie gry Olimpia ponownie skutecznie skontrowała i wynik na 2:0 ustalił strzałem nad bramkarzem Znicza - Kamil Kopycki.

Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 0:2
Anton Kołosow 20, Kamil Kopycki 90

Olimpia: Aleksiej Rogaczow - Tomasz Lewandowski, Witalij Nadijewski, Oleg Ichim, Michał Ressel, Rafał Pietrewicz, Anton Kołosow, Kiriłł Raduszko (79 Tomasz Sedlewski), Piotr Skokowski (90 Jakub Wojtkiewicz), Łukasz Molga (58 Kamil Kopycki), 27. Kamil Graczyk.