Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Szczury uciekają z tonącego statku?

18.10.2007, 09:30:16 Rozmiar tekstu: A A A
REKLAMA


Kibice elbląskiej Olimpii już od kilku miesięcy domagają się zmian personalnych w składzie zarządu sekcji piłkarskiej swojego klubu. Ich życzenie spełni się najprawdopodobniej dziś po południu. Jak przekazał nam nasz informator, w czwartek dojdzie do odwołania zarządu sekcji.


We wtorek zarząd sekcji piłki nożnej Klubu Sportowego Olimpia podczas spotkania niejednomyślnie zdecydował o podaniu się do dymisji. Członkami zarządu są prezes Maciej Romanowski, honorowy prezes Franciszek Wiśniewski i Włodzimierz Zamłyński. Zwłaszcza odejścia tych dwóch ostatnich, wielokrotnie domagali się sympatycy Olimpii. Kibice zarzucali działaczom m.in. nieudolność w podejmowaniu wielu ważnych dla klubu decyzji dotyczących m.in. spraw finansowych i kadrowych. 

O możliwości zrezygnowania z prezesury i podaniu zarządu do dymisji, Maciej Romanowski mówił już wcześniej, m.in. w lokalnej prasie. — Przeżywamy wielki kryzys. Mam za sobą cztery lata pracy w Olimpii, wydaje się, że włożyłem w to dużo wysiłku, a nie ma efektu sportowego. Jeśli wynik będzie nadal tak słaby, to uważam, że jestem zobowiązany poddać zarząd do dymisji. Za błędy transferowe winni są trener i zarząd sekcji — przyznawał prezes sekcji piłkarskiej Olimpii.

Podczas wtorkowego zebrania zarząd sekcji podsumował swoją pracę i wskazał własne błędy, które zadecydowały o takiej decyzji. - Zarząd przyznał się, że wielką pomyłką było zatrudnienie w klubie trenera Zbigniewa Kieżuna, który ostatecznie został zwolniony na początku tej rundy. Pozostałe powody dymisji to: zła polityka transferowa klubu (zatrudnienie na wysokich kontraktach piłkarzy, którzy się całkowicie nie sprawdzili), słabe wyniki sportowe drużyny oraz słaba współpraca zarządu sekcji z zarządem klubu – wymienia nasz infomator. Solą w oku zarządu sekcji była także sprawa Kamila Ryłki, byłego bramkarza Olimpii, który został ściągnięty do zespołu przez Zbigniewa Kieżuna. Ryłka ze względu na kontuzje ani razu nie zagrał w elbląskich barwach i klub postanowił z nim się rozstać. Bramkarz nie dał jednak za wygraną i odwołał się do PZPN. Działający przy związku Sąd Arbitrażowy nakazał klubowi wypłacenie Ryłce 11 tys. zł odszkodowania.

Dziś zebrać się ma zarząd klubu, który podda pod głosowanie odwołanie zarządu sekcji. Być może już w tym dniu wybrane zostaną także nowe władze. Jak się dowiedzieliśmy pierwsze rozmowy w tej sprawie miały już miejsce.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Tomas
  Czwartek, 18.10

  Niech prezes Romanowski zostanie w zarządzie reszte gonioć, on jako jedyny przyznaje sie do błędu ale ma juz doświadczenie i przetarte szlaki w pozyskiwaniu sponsorów. Maciek zostań !!!!!

 2. 2
  0
  ~ anglik
  Piątek, 19.10

  olimpia schodzi na psy ,niestety dotyczy to rowniez innych elblaskich klubow.niestety stwierdzam iz do poziomu dzialaczy dostosowali sie kibice olimpi.ELBLASKI kibic powinien sie cieszyc z kazdego sukcesu naszych klubow, atak nie jest.Sam bylem swiadkiem jak grupa kiboli olimpi cieszyla sie z gola straconego przez concordie.to jest chore,dosc ze w polsce wszyscy nas lupia, to jesze sami sobie przeszkadzamy.pozdro dla opimpi ,startu ,techtransu ,concordi.

 3. 3
  0
  ~ Elblazanin
  Wtorek, 06.11

  PILKA NOZNA DLA KIBICOW!!!!! 2 LIGA 2 LIGA OLIMPIA!!!! JESLI WIARA CZYNI CUDA MY WIERZYMY ZE SIE UDA

 4. 4
  0
  ~ fan Olimpii
  Wtorek, 06.11

  Anglik: w nosie mam Concordie. Ja jestem kibicem Olimpii, a nie jakiś tam dziwnych człlonow, które powstały z chachmętów właśnie zarządu Olimpii, MOPki i jakiś biznesmenów. Pilkarze przechodzili np za flaszkę wódki dla Wiśniewskiego. Pozbyć się Jarzembowskiego, Lecyka, Wiśniewskiego, bo oni niszczą elbląską piłkę!! Wyrzucić albo walnąć w stół co do Klimka, a Romanowskiego zostawić, bo facet miał kiedyś jakąś wizję. Ale gdy wszedł między wrony tak musiał krakać jak i one.... Można mu dać 2 szanse. Zatrudnić też dyrektora finasowego z prawdziwego zdarzenia!! Dlaczego zarząd jak tchórze uciekli jeszcze w trakcie meczu?? Widać, że wiele muszą mieć na sumieniu...

 5. 5
  0
  ~ trener kierzun
  Poniedziałek, 08.06

  byłem w przeszłości trenerem waszej Olimpii,teraz po powrocie do kraju przeczytałem te wpisy i komentarze, oj panowie pisząc o swym klubie trzeba znać fakty.nie pisać kłamstw, nie oczerniać ludzi pracujących w olimpii.Znałem wszystkie fakty kto jakie funkcje pełnił w olimpii. JEDYNYMI UCZCIWYMI LUDZMI W OWYM CZASIE W OLIMPII TO ; PREZES SEKCJI OLIMPII MACIEJ ROMANOWSKI,WŁODEK ZAMŁYŃSKI CZŁONEK SEKCJI- PÓŻNIE WYBRANY NA V-CE PREZESA ZARZĄDU KLUBU OLIMPII,POCZCIWY sp.FRANEK WISNIEWSKI .POYOSTALI to klamALI , PISAC NIE OKLAMZWAC KIBICOW, PRAWDA I TAK SIE OBRONILA. GDY OLIMPIA MA TO CO CHCIALA .NOWI POKAYALI CO POTRAFIA. OJ PISAC ,PISAC,UCIEKAC OD LUDU TAK PISUJACEGO. AWANSU DO 2 LIGI ,POWODYENIA.

 6. 6
  0
  ~ MIREK FABICH-OLIMPIA
  Czwartek, 02.02

  PANOWIE,-KIBICE- OLIMPII ELBLĄG- PEWNIE JUŻ MNIE NIE PAMIĘTAJA FRANCISZKIEM WIŚNIWESKIM PISZECIE NIEPRAWDĘ O WŁODKU I FRANCISZKU. CI LUDZIE ZOSTAWILI DLA OLIMPII SWE SERCA,CZY WAM W ŻYCIU WSZYSTKO SIĘ UDAŁO .A TRZEBA WIEDZIEĆ ŻE W SPORCIE LUDZIE STAJĄ PRZED POWAŻNYMI WYBORAMI WLE SKĄD WY MOŻECIE OTYM WIEDZIEĆ . SZANUJCIE SIĘ NA WZAJEM , WTEDY MOŻECIE OSIĄGNĄC KOLEJNY AWANS. POZDRAWIAM MIREK FABISZEWSKI

 7. 7
  0
  ~ MIREK FABICH-OLIMPIA
  Czwartek, 02.02

  PANOWIE,-KIBICE- OLIMPII ELBLĄG- PEWNIE JUŻ MNIE NIE PAMIĘTAJA FRANCISZKIEM WIŚNIWESKIM PISZECIE NIEPRAWDĘ O WŁODKU I FRANCISZKU. CI LUDZIE ZOSTAWILI DLA OLIMPII SWE SERCA,CZY WAM W ŻYCIU WSZYSTKO SIĘ UDAŁO .A TRZEBA WIEDZIEĆ ŻE W SPORCIE LUDZIE STAJĄ PRZED POWAŻNYMI WYBORAMI WLE SKĄD WY MOŻECIE OTYM WIEDZIEĆ . SZANUJCIE SIĘ NA WZAJEM , WTEDY MOŻECIE OSIĄGNĄC KOLEJNY AWANS. POZDRAWIAM MIREK FABISZEWSKI

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2074429988861