Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Kto z PiS-u wystartuje w wyborach? „Zmusza nas sytuacja, że startujemy nieco z opóźnieniem”

24.01.2024, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Kto z PiS-u wystartuje w wyborach? „Zmusza nas sytuacja, że startujemy nieco z opóźnieniem”

Kto z Prawa i Sprawiedliwości będzie kandydować na urząd Prezydenta Elbląga? To jak na razie tajemnica. - Ta decyzja jest przed nami – zapewniał podczas dzisiejszej (24.01.) konferencji prasowej poseł PiS Andrzej Śliwka. - To jeszcze za wcześnie – dopowiedział poseł PiS Leonard Krasulski.
 

 

 

 

Mamy wielu znakomitych kandydatów. Prawo i Sprawiedliwość podejmuje taką decyzję na bazie rozmów. Wiem, że pojawia się wiele plotek, wiele informacji

 

 

– zapewniał Andrzej Śliwka.

 


Kiedy PiS planuje ogłosić, kto został ich kandydatem na urząd Prezydenta Elbląga? - Do 12 lutego rejestruje się komitety wyborcze, do 4 marca zgłasza się kandydatów. Ta decyzja jest przed nami – zaznaczył Andrzej Śliwka.- Z państwem spotkanie będzie pierwszym spotkaniem przedkampanijnym. Jesteśmy w takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy. Zmusza nas ta sytuacja, że startujemy nieco z opóźnieniem, ale zaręczam, że nie omieszkamy wziąć udziału (w wyborach - przyp.red.) – mówił Leonard Krasulski.

 

 


Podczas konferencji poseł Andrzej Śliwka odniósł się do decyzji obecnego Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, który niedawno ogłosił, że nie będzie ubiegać się o reelekcję.
 

 

 

To jest pierwsza, nieliczna jego dobra decyzja. To osoba całkowicie skompromitowana. Zdezerterował, bo wiedział, że opinia publiczna nie wybrałaby jego. Te ostatnie kilka lat, podczas których rządził to był wyraz buty i arogancji. Mieszkańcy na pewno by się nie zgodzili, aby dać mu mandat na kolejną kadencję. Wydaje mi się, że w ramach zrozumienia otaczającej rzeczywistości pan Wróblewski doszedł do słusznego wniosku, że zrezygnował ze startu

 

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Lolka
  Środa, 24.01

  Elblążanie są już zmęczeni szkodnikami z PO PSL Lewica SLD. Dlatego PiS ma tu duże szanse.Tusk i cwierk obiecywali podwyżki a wczoraj się okazało że to będą podwyżki kosztów życia bo właśnie wrazsta opłata za ciepło dla elblążan i to o34%. Zrobili z Elbląga prowincje bez perspektyw.

 2. 2
  --9
  ~ wniosek
  Środa, 24.01

  Tylko pana panie Śliwka widzę na stanowisku prezydenta naszego Miasta Elbląga.Proszę nie zawieść, nie chciałbym, żeby pan korzystał dalej, z tego co już niektórzy kandydaci sugerują, że panu najlepiej będzie w Sejmie. No wiadomo taka sugestia , żeby wyeliminować przeciwnika.Czekamy na pana oficjalna decyzję.

 3. 3
  --12
  ~ Do sliwka
  Środa, 24.01

  Skompromitowany to chyba pan jest panie dżem, ciekawe jak pan spełni wszystkie swoje obietnice

 4. 4
  +10
  ~ Emil
  Środa, 24.01

  Co to za kabaret?!Dziadek z wąsem,to jakie ma wykształcenie?I ta pani?

 5. 5
  +4
  ~ StopPISlamiz az chi
  Środa, 24.01

  Dziadostwo to wraz z całym PIS niech już zniknie, na zawsze

 6. 6
  --11
  ~ Do laka
  Środa, 24.01

  Elblążanie są już zmęczeni twoimi wypocinami dlatego choćbyś tradycyjnie skomlał i ujadał to PO wygra z palcem w... pozdrów Kasandre i mamę Karoliny że nie wspomnę o polexicie

 7. 7
  +1
  ~ Krystek
  Środa, 24.01

  Z tego owarzystwa tylko Pan Śliwka ma szansę! Elbląg jest pół na pół więc wszystko mize się zdarzyć! Pan Śliwka otrzymal najwiecej głosów w Elblagu! Inny kandydat z Pisu nir ma takiego poparcia

 8. 8
  +3
  ~ pojawił się
  Środa, 24.01

  Po zachowaniu Dudy z Kamińskim i Wąsikiem, panie Śliwka znikaj ze sceny razem z Lonkiem. Przestępcom kryminalnym wołacie "chwała bohaterom". To zawołanie na apelach dla uczczenia rzeczywistych bohaterów zostało przez was o.sra.ne, a hipokryzja wasza wystaje z Rowu Mariańskiego ponad Everest. Ile wiedzy o Dudzie, Kaczyńskim, biskupach, kumplach musiał zgromadzić Kamiński z Wąsikiem że tak ich wysławiają. Gorzej niż na ukrainie. Pańskie zachowanie w ławach sejmowych też pozwala powiedzieć do pana zgodnie z narodowym zawołaniem znad Dniestru - "idzi w ch.uj". Może inny, pracujący dla lokalsów pisista mógłby dostać mój głos, ale pan po 15 października się skompromitował i dopiero teraz zbłądził do Elbląga w którym przez rok był codziennie. Bredzisławów mamy swoich.

 9. 9
  +22
  ~ Umęczeni wieloletnim ukladem
  Środa, 24.01

  Elblązanie to są zmęczeni ale przepoconym starym ukladem PO/PSL/SlD

 10. 10
  +25
  ~ Do laka
  Środa, 24.01

  PO? Z kim z noszowym sterowanym przez motorówkę? A kto na tych oszustów, populistów i kuglarzy będzie głosował? Pan Rembelski ładnie go rozjechał. Mierny bierny harleyowi wierny? W drugiej turze Pan Rembelski i Śliwka bo to jedyna szansa na zmianę aby przegonić układ lokalnych cwianiakow i szkodników. Btw rozpoczęliście już budowę portu miejskiego?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.219496011734