Sobota, 24.10.2020, Imieniny: Marty, Marcina, Rafala
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jerzy Buzek: Teraz czas na chłodną kalkulację po to, aby wybrać kogoś, kto dawał największą szansę rozwoju

28.06.2013, 15:20:15 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Buzek: Teraz czas na chłodną kalkulację po to, aby wybrać kogoś, kto dawał największą szansę rozwoju
fot. Monika Skowrońska

- Miasto jest niezwykłe. Jeśli jesteście jego mieszkańcami, to doskonale o tym wiecie. Ja o tym także wiem od wielu, wielu lat. To wynika z przeszłości, jak i z teraźniejszości - stwierdził eurodeputowany prof. Jerzy Buzek, którzy odwiedził dziś Elbląg.

Były premier do naszego miasta przybył na zaproszenie Elżbiety Gelert, która ubiega się o urząd Prezydenta Elbląga. - Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie pani poseł Elżbiety Gelert, żeby się pojawić w Elblągu ponownie - mówi Jerzy Buzek. - Na pewno jest w nim wiele do zrobienia i w tej chwili miasto poszukuje najlepszej osoby, która mogłaby spełnić tak ważną funkcję jak bycie Prezydentem, to znaczy takim managerem, który potrafi najlepiej wykorzystać możliwości miasta i stworzyć z niego to, na co Elbląg zasługuje. Taką perełkę nad Zalewem Wiślanym czy nad całym Bałtykiem.

Prof. Jerzy Buzek swoją wizytę w Elblągu rozpoczął od udzielenia wywiadu info.elblag.pl, który opublikujemy już wkrótce.


Następnie eurodeputowany wraz z Elżbietą Gelert uczestniczył w zakończeniu roku szkolnego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. - Jestem absolwentem "Słowaka", wprawdzie nie tego elbląskiego, tylko chorzowskiego, ale obydwa "Słowaki" są ze sobą bardzo dobrze połączone - mówił Jerzy Buzek. - Miałem ogromną przyjemność być goszczony przez mieszkańców i uczniów z tej szkoły. Jestem przekonany, że mieszkańcy Elbląga wykonali wiele zadań w przeszłości, i że to miasto ma szanse na wielki rozwój tak, jak to było w historii. Były gorsze, ale i lepsze lata Elbląga. Jestem przekonany, że nadchodzą dobre lata.

Podczas konferencji prasowej, która została zorganizowana na Starówce, przed Ratuszem Staromiejskim, dziennikarze dopytywali o pomysł przeprowadzenia reformy administracyjnej, by Elbląg przyłączyć ponownie do Pomorza. - Reforma administracyjna to było bardzo trudne przedsięwzięcie. Dzisiaj absorpcja środków unijnych w Polsce sięga niemal 100 procent. Jesteśmy zapewne najlepsi w Europie - zaznacza Jerzy Buzek. - Zazdroszczą nam Rumuni, Węgrzy, Bułgarzy, którzy mają absorpcję na poziomie 20-30
procent. Uważa się, że właśnie podział naszego kraju, czyli wyodrębnienie kilkunastu silnych  regionów, a nie takiego rozdrobnienia spowodowało, że jesteśmy tak bardzo zdolni do przyjmowania funduszy unijnych.

Jerzy Buzek podkreślał, że obecny podział administracyjny został ustalony nie bez powodu. - W tym działaniu mieliśmy na względzie parę ważnych aspektów. Ważne było to, że jeśli w jakimś województwie są dwa równorzędne miasta, jak w przypadku waszego regionu, to te miasta będą zarządzane w sposób partnerski - wyjaśnia Jerzy Buzek. - Były wielkie oczekiwania w stosunku do Olsztyna, że potraktuje bardzo partnersko Elbląg. Jak słyszę od mieszkańców Elbląga nie zawsze to miało miejsce. To trzeba byłoby zmienić. (...) Chcielibyśmy, żeby takie miasta jak Elbląg mogły naprawdę mocno się rozwinąć dzięki temu, że w danym regionie mają znaczącą pozycję i pozycja Elbląga w regionie warmińsko-mazurskim jest naprawdę wielka. Miasto, które jest drugim co do wielkości, jeśli chodzi o przemysł, to jest potęga, również turystycznie, ale nie tylko.

Według Jerzego Buzka elblążanie pod wpływem silnych emocji dokonali zmian. - Mieszkańcy Elbląga, także w sposób emocjonalny, potrafili się zorganizować i dokonać wielkich, znaczących zmian - podkreśla Jerzy Buzek. - Dzisiaj jesteście na ustach wszystkich. Teraz czas na chłodną  kalkulację po to, aby wybrać kogoś, kto dawał największe szanse rozwoju. Teraz już jest koniec emocji. Teraz trzeba porównać skąd mogą przyjść prawdziwe, dobre wyniki dla Elbląga i połączenie zalet managerskich z zaletami związanymi z działalnością polityczną  ma ogromne znaczenie, dlatego przyjechałem na zaproszenie pani poseł, bo uważam, że dla Elbląga jest to wielka szansa.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 36

%44.4 %55.6


Galeria / Prof. Jerzy Buzek w Elblągu ( zdjęć 14 )
Dodano: 2013-06-28 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (63)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --21
  ~ Kacper Jarosik
  Piątek, 28.06

  Sluchajcie, ten Buzek to sam chciał przyjechać czy ta Gelertowa go zaprosiła? Bo się niezłe zdziwilem jak do mnie do gimnazjum wpadł to od razu rodzicom powiedziałem żeby głosowali na ta dyrektorke

 2. 2
  +17
  ~ lepke
  Piątek, 28.06

  ten żałosny pseudopolityk albo nie wie gdzie jest i mówi o jakimś innym mieście i województwie , albo niech zmieni dealera bo to co zażywa wyrażnie mu szkodzi , dawno takiego zestawu bzdur nam nie serwowano , i robi to facet przez którego Elblag stracił wojewodztwo , za samo zaproszenie tego pana ja pani Gelert "podziękuję" , a poza tym jakby ona wygreała to do ratusza ma wrócić pani Kluge , pan Lewandowski , pan Witek i wisienka na torcie również pan Nowaczyk - wszyscy na wiceprezydenckie stołki , bo pani poseł klapki parkuje w stolicy na Wiejskiej

 3. 3
  --31
  ~ Gucci
  Piątek, 28.06

  Niech ta Gelert to wygra i niech skończy się ta szopka, Likwidator niech spada na szczaw!

 4. 4
  +28
  ~ kokol
  Piątek, 28.06

  a co to za zbieranina Durni w koszulkach z napisem "Gelert" ??

 5. 5
  --24
  ~ ss
  Piątek, 28.06

  kokol nie znasz ich wiec trochę szacunku. Tego właśnie się obawiam gdyby Wilk doszedł do władzy - brak szacunku di innych i moherlandia

 6. 6
  +27
  ~ wyborca
  Piątek, 28.06

  On już kiedyś był i obiecywał.Została tylko po nim piosenka Pudelsów,,Buzek na wózek...." Nie słuchajcie co on pier...li!

 7. 7
  +26
  ~ bezrobotny
  Piątek, 28.06

  TU nam nie chodzi o ELŻBIETĘ GELERT , a o PO . Ta partia jest do likwidacji i taka osoba nie może być PREZYDENTEM MIASTA ELBLĄGA , ZROZUMIANO , CZY JESZCZE NIE !!! ELBLĄG ZACZĄŁ ,A TERAZ RESZTA MIAST IDZIE TĄ DROGĄ . I KONIEC BĘDZIE LADA DZIEŃ . LUDZIE NIE WYTRZYMUJĄ TEJ OBŁUDY I BIEDY .

 8. 8
  +28
  ~ ja
  Piątek, 28.06

  Rozpieprzył Polskę będąc premierem a my nadal go hołubimy,ot chichot losu.

 9. 9
  --27
  ~ wiza
  Piątek, 28.06

  Właśnie takie osoby jak m.in. pan Buzek, jeśli wspierają panią Gelert to wiedzą, że tylko Ona jest gwarantem skutecznego zarządzania naszym Elblągiem.

 10. 10
  +12
  ~ AK
  Piątek, 28.06

  TY TŁUKU Z SS CO MA WILK DO KOKOL. CHCESZ SIĘ ODNIEŚĆ DO WPISU KOKOL OK ALE OD WILKA PRECZ.I ŻEBY BYŁO JASNE POPIERAŁEM WRÓBLEWSKIEGO.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2493331432343