Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KINO

"Świat Janusza Christy - Kajtek i Koko w Kosmosie

06.02.2024, 13:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Świat Janusza Christy - Kajtek i Koko w Kosmosie

Komiks Janusza Christy „Kajtek i Koko w kosmosie” to wielka kosmiczna epopeja, którą w latach 60-tych XX wieku publikował na swoich łamach Wieczór Wybrzeża", a jednocześnie najnowszy film Sławomira W. Malinowskiego. Christa stworzył w niej nie tylko odległe światy, inteligentne roboty czy niezwykłe wynalazki. Jego wizje sięgnęły znacznie dalej.

 

Obrazują spacery kosmiczne, problemy z długotrwałymi lotami międzyplanetarnymi, zachowania społeczne czy niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą postęp technologiczny. Na ile to wszystko jest fantazją, a na ile nieuniknioną koleją rzeczy? Komiksowi stworzonemu ponad 50 lat temu przez sopockiego twórcę przyjrzeli się: kosmonauta, astronom, socjolog, specjalista od sond kosmicznych, przyrodnik i popularyzator nauki. Ich wnioski zaskakują.

 

Artur Chmielewski, szef bezzałogowych misji kosmicznych amerykańskiej agencji NASA zaś prywatnie syn Papcia Chmiela powiedział: "Genialny film, ciekawy, edukacyjny, ale jednocześnie... zabawny. A to wszystko na podstawie komiksu! Niby to konkurencja dla Tytusa, Romka i A'Tomka, ale film tez podobałby się mojemu tacie, bo Papcio Chmiel uwielbiał jak coś "ucząc bawi i bawiąc uczy." Gratuluje Panu Sławkowi i całej ekipie SWM Film. Jestem zaszczycony też wystąpić z tyloma sławnymi Polakami". Natomiast Danuta Dąbrowska z EGMONT-u, wydawnictwa, które wydaje zbiory komiksów Janusza Christy dodała: "Jaki wspaniały film! Rewelacja.

 

Uświadamia, kim Christa był, co potrafił, jak powinniśmy go doceniać. Dzieciaki w szkołach i domach powinny koniecznie ten film obejrzeć. Wspaniały dobór „prelegentów”, świetna narracja, wszystko spójne i bardzo ciekawe, a jaki klimat: marzeń, miłości do Ziemi i wszechświata, ciekawości naukowej. Przekaz, że warto czytać, oglądać, pracować, starać się – podany bez dydaktycznych nacisków".

 

Polecamy ten film nauczycielom i uczniom nie tylko szkół podstawowych. Polecamy równie gorąco rodzicom.

 

Premiera w ramach "Elbląga na dużym ekranie" w najbliższą środę 7 lutego w kinie "Światowid". Początek o godz. 18.00.

 

SWM Film

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 06.02

  Świetna wiadomość, obecność obowiązkowa!:) #MakeArtNotWar; 🖤🚩

 2. 2
  +4
  ~ Andrzej
  Wtorek, 06.02

  Super! Wychowałem się na tych komiksach. Wieczór Wybrzeża i ostatnia strona a tam paski z Kajtkiem i Kokiem. Zbierałem. Kapitalny pomysł. Będę. Pozdrawian pana Sławka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1552131175995