Środa, 28.02.2024, Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KINO

ENEMEF: Europejskie Kino Grozy

15.04.2012, 11:48:17 Rozmiar tekstu: A A A
ENEMEF: Europejskie Kino Grozy

Multikino i Enemef zapraszają na Europejskie Kino Grozy. Już 20 kwietnia obejrzymy najciekawsze europejskie historie z  dreszczykiem.

ENEMEF: Noc Europejskiego Kina Grozy to propozycja dla tych, którzy lubią się bać a jednocześnie cenią posępny klimat oraz stopniowo narastające napięcie bardziej niż efekciarskie sztuczki. Ten maraton to dowód na to, że europejscy twórcy opanowali do perfekcji umiejętność obnażania naszych najskrytszych fobii i obaw. Pokazane zostaną filmy oryginalne, groźne, klimatyczne, mroczne i poruszające.

W repertuarze znalazły się: premierowy pokaz najnowszej, trzeciej części hiszpańskiego hitu "Rec" oraz trzy filmy, które weszły na ekrany polskich kin w ciągu kilku ostatnich miesięcy: tajemnicza i ciesząca się znakomitymi opiniami "Kobieta w czerni", niepokojące "Oczy Julii" oraz ciekawostka z Norwegii, czyli "Łowca trolli". Ta noc to doskonała okazja, aby przekonać się, że również w tym gatunku kino europejskie potrafi zaskoczyć i w niczym nie ustępuje amerykańskim produkcjom.

ENEMEF: Europejskie Kino Grozy
20 kwietnia, piątek
start: 22:00, zakończenie – ok. 5.30 rano

Repertuar:
Rec 3 - premierowo!
Oczy Julii
Kobieta w czerni
Łowca trolli

Cennik biletów w Elblągu
- 17 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 17 zł każdy
- 21 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
- 22 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
- 25 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli:
do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

Plan projekcji i kolejność:
kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20:00

Ograniczenie wiekowe:
15 lat, osoby poniżej 18 lat za zgodą rodziców.

Wzór: Wyrażam zgodę na uczestnictwo mojego syna / córki Nocnym Maratonie Filmowy w dn. 20.04.2012 w Multikinie (nazwa kina). Imię nazwisko, nr telefonu, podpis.

Informacje o filmach:

Rec 3 - PREMIEROWO

Rec 3, Hiszpania 2012, 80'
reżyseria: Paco Plaza
scenariusz: Paco Plaza, Luis Berdejo
obsada: Diego Martin, Leticia Dolera, Mireia Ros

Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która została okrzyknięta najbardziej nowatorskim horrorem dekady i przełomem w gatunku, a także zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory.

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak szybko przysięga "póki śmierć nas nie rozłączy" nabrała nowego, złowrogiego znaczenia. Kiedy morderczy wirus zamieni gości weselnych w krwiożercze monstra, panna młoda zmuszona będzie rozpocząć walkę o przetrwanie.

"Rec 3" pozwoli widzom, spragnionym wyjaśnień co do źródeł wirusa, pójść śladami ukrytymi w fabule dotychczasowych części, ku rozwiązaniu zagadki rozprzestrzeniającego się zła.

Oczy Julii
Los Ojos de Julia, Hiszpania 2010, 112'
reżyseria: Guillem Morales
scenariusz: Guillem Morales
obsada: Luis Homar, Carlos Fabregas, Belen Rueda

Świetnie budowane napięcie, ciekawe ujęcia, interesujący pomysł na powiązanie pracy kamery z opowiadaną historią to typowe elementy hiszpańskich filmów grozy. W przypadku Oczu Julii nie dziwią tym bardziej, że producentem filmu jest twórca "Labiryntu Fauna" i "Sierocińca", Guillermo del Toro.

W tajemniczych okolicznościach ginie Sara, odzyskująca po długiej chorobie wzrok. Jej bliźniaczka Julia nie może uwierzyć w sugerowane przez policję samobójstwo. Mimo próśb męża kobieta postanawia sama zbadać przyczyny śmierci siostry. Wkrótce Julia odkryje z przerażeniem, że sama zaczyna tracić wzrok, a każdy jej krok w pogłębiających się ciemnościach obserwuje tajemnicza postać...

"Oczy Julii" to mistrzowsko stopniowane napięcie i rewelacyjna gra aktorska dzięki którym film porównywany jest do Milczenia owiec i najlepszych dokonań Hitchcocka.

Kobieta w czerni
The Woman in Black, Kanada, Szwecja, Wielka Brytania 2012, 100'
reżyseria: James Watkins
scenariusz: Jane Goldman
obsada: Daniel Radcliffe, Ciaran Hinds, Janet Mc Teer
muzyka: Marco Beltrami

"Kobieta w czerni" to film, który nie oddziałuje na widza tanim efekciarstwem, ani strumieniami lejącej się krwi, ale gra na głęboko skrywanych lękach. Jest to też udana próba przywrócenia jednego z najważniejszych motywów w horrorze - nawiedzonego domu.

Młody prawnik przyjeżdża do odległej wioski, by uporządkować dokumenty i podzielić majątek niedawno zmarłej klientki. Na miejscu odkrywa istnienie ducha kobiety, która za życia była odrzucona przez mieszkańców osady. Duch postanawia się na nich zemścić, a mężczyzna zostaje wplątany w wir niebezpiecznych wydarzeń.

Rewelacyjnie skonstruowany film grozy, nawiązujący do klasyki horroru, łączy ciekawą fabułę z niepokojącym klimatem, mroczną tajemnicą i narastającym napięciem.

Łowca trolli
Trolljegeren, Norwegia, 2010, 103'
reżyseria: Andre Ovredal
scenariusz: Andre Ovredal, Havard Johansen
obsada: Otto Jespersen, Hans Morten Hansen, Tomas Alf Larsen

"Łowca trolli" został nakręcony w konwencji popularnego gatunku mockumentary i chociaż "Blair Witch Project" był pierwszy, to właśnie norweski film wykorzystuje w pełni koncepcję "zapisu prawdy na kamerze", oferując ekscytujące spotkania z mitologicznymi monstrami.

Hans to samotnik wędrujący po lasach Norwegii. Jego śladem podąża trójka studentów, którzy uważają go za kłusownika polującego na niedźwiedzie i którzy starają się nakręcić o nim film dokumentalny. Śledzą go w nocy podczas jednej z jego tajemniczych wypraw. Kiedy w oddali słyszą dziwne odgłosy i widzą błyski na niebie okazuje się, że Hans to nie kłusownik, ale pracownik tajnej organizacji rządowej...

"Łowca trolli" to film makabrycznie zabawny, nakręcony z pazurem i dużym wyczuciem. To też ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą zostać zaskoczeni gatunkiem mockumentary.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1583449840546