Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2010

Henryk Słonina nie będzie radnym, w radzie powstała koalicja PO-SLD

08.12.2010, 14:50:01 Rozmiar tekstu: A A A
Henryk Słonina nie będzie radnym, w radzie powstała koalicja PO-SLD
Fot. Rafał Kadłubowski / radni SLD stworzą koalicję z klubem radnych PO

Henryk Słonina wycofuje się z polityki. Były prezydent Elbląga, wybrany w ostatnich wyborach do Rady Miejskiej, zrezygnował z pełnienia funkcji radnego. Jego miejsce zajmie w radzie Witold Wróblewski. Tymczasem wiadomo już, że Platforma Obywatelska stworzy koalicję z Sojuszem Lewicy Demokratycznej w Radzie Miejskiej.

Informację o rezygnacji Henryka Słoniny z mandatu radnego, potwierdził Jerzy Chrabąszcz, kierownik Biura Rady Miejskiej. Oznacza to, że miejsce byłego prezydenta Elbląga zajmie Witold Wróblewski, znajdujący się na kolejnym miejscu listy Elbląskiego Dobrego Samorządu, z największą ilością głosów w wyborach do Rady Miejskiej.

- Na jutrzejszej sesji Rady miejskiej radni podejmą uchwały o wygaśnięciu 4 mandatów – trzech w związku z rezygnacją kandydatów oraz jednego w związku z wyborem kandydata na urząd prezydenta – przekazał nam Jerzy Chrabąszcz.

Już wczoraj informowaliśmy, że z mandatów zrezygnowali wybrani z listy PO Andrzej Soja, którego zastąpi Wojciech Paczkowski oraz Alicja Bałchan, którą w radzie zastąpi Rafał Siwko. Z kolei miejsce Grzegorza Nowaczyka zajmie Paweł Nieczuja – Ostrowski.

Koalicję rządzącą w Radzie Miejskiej stworzą kluby radnych PO i SLD, mające odpowiednio 12 i 6 radnych. Oba kluby doszły do porozumienia i jutro przed sesją, informację o zawarciu koalicji przekażą  mediom, przewodniczący Klubu Radnych PO – Antoni Czyżyk oraz przewodniczący Klubu Radnych SLD – Henryk Horbaczewski.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (57)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ AborygenMiejscowy
  Środa, 08.12

  To chyba jakieś wielkie nieporozumienie. Indianie z PO. To ja nie chcę brać w tym udziału.

 2. 2
  0
  ~ autor
  Środa, 08.12

  wstyd. ludzie glosowali przeciwko ukladowi a uklad zrobil sie nowy, jeszcze gorszy...

 3. 3
  0
  ~ ekstra
  Środa, 08.12

  Henryk i Antoni to naprawdę konkretni i porządni ludzie! Super, że są w radzie!

 4. 4
  0
  ~ eb
  Środa, 08.12

  Niech powiedzą jaki zapis zrobili w umowie koalicyjnej dotyczący 2 byłych vice Prezydentów

 5. 5
  0
  ~ zdradzony przez układ
  Środa, 08.12

  Zdrajcy to po to na was głosowałem żebyście się teraz z komuną układali Mogłem głosować na Heńka przyznaję że gorzko tego żałuje ale już tego nie nadrobię PRZEPRASZAM PANIE HENRYKU !!!!

 6. 6
  0
  ~ wyborca
  Środa, 08.12

  PO nie ma większości w Radzie więc musiała wejść w koalicję. Do wyboru był PiS i SLD. Po zachowaniu pana Wilka można było być pewnym z kim powstanie koalicja.

 7. 7
  0
  ~ POirytowany
  Środa, 08.12

  Nie ma koalicji PO i SLD, jutro się o tym dowiecie. PO będzie rządziła samodzielnie.To wyłącznie spekulacje dziennikarzy...

 8. 8
  0
  ~ waldorf
  Środa, 08.12

  Dobrze, że przewidziałem to przed wyborami i po raz pierwszy jak żyję nie oddałem na was głosu. Żeby partia lewicowa wąchała się z feudałami, którzy na zlecenie pseudo konfederancji pracodawców (?) prywatnych im. wiejskich sklepików niszczą kodeks pracy i umowami zlecenie i o dzieło zamykają do minimum rynek pracy nie wpuszczając na niego już absolutnie ludzi młodych, co powoduje, że w konsekwencji ludzie skaczą z mostów? Tego wam już nawet Alzheimer nie zapomni !! To zakrawa na kpinę!! Od tej pory głosuję na PIS, bo chyba już tylko oni bronią lewicowych wartości.

 9. 9
  0
  ~ kiro
  Środa, 08.12

  POirytowany spekulacją to ty jesteś informacja jest pewna na 200% i takim pisaniem nie wstrzymasz naszej irytacji .Włóż globus między drzwi a drzwi kopnij nogą

 10. 10
  0
  ~ kibol
  Środa, 08.12

  Nie chcę już stadionu i tych orlików wsadżcie sobie je w d...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0817301273346