Sobota, 19.06.2021, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2010

Mężowie zaufania PO wyproszeni z 3 komisji na czas liczenia głosów

22.11.2010, 00:24:52 Rozmiar tekstu: A A A
Mężowie zaufania PO wyproszeni z 3 komisji na czas liczenia głosów

Pełnomocnik Platformy Obywatelskiej Paweł Nieczuja-Ostrowski złożył dzisiaj w Miejskiej Komisji Wyborczej i u Komisarza Wyborczego oficjalny protest wyborczy, z związu z wyproszeniem mężów zaufania Platformy Obywatelskiej z 3 Obwodowych Komisji Wyborczych w Okręgu nr 4 i 5. Mężowie zaufania musieli opuścić komisję tuż przed zakończeniem głosowania, czyli na czas liczenia głosów. Decyzję taką miała podjąć osoba będąca łącznikiem Urzędu Miasta i Prezydenta.

Jak wskazywał pełnomocnik PO mężowie zaufania mieli być wyproszeni z komisji przez łącznika Urzędu Miasta, tuż przed zakończeniem głosowania. Zdaniem osoby pełniącej funkcję łącznika Urzędu Miasta z Komisją Obwodową pełnomocnictwo udzielone mężom zaufania PO nie było prawidłowe. Zważyć jednak przy tym należy, że osoby te przyglądały się pracom komisji obwodowych prawie przez cały okres głosowania, a pełnomocnictwo, które przedstawili zostało przyjęte przez przewodniczących komisji. Nakazano im opuszczenie komisji tuż przed zakończeniem głosowania, około godz. 21:30. Uniemożliwiono im więc przyglądaniu się jak przebiega liczenie głosów.

- W obwodowych komisjach wyborcych powiedziano nam, że nasi mężowie zaufania zostali wyproszeni, gdyż nie posiadali stosownego pełnomocnictwa. Jednak po mojej interwencji, kiedy wyjaśniłem, że pracownicy urzędu miejskiego wskazali mi, jakie pełnomocnictwo powinienem posiadać, została wydana już nowa interpretacja wskazująca, że nie mogłem zgłaszać mężów zaufania, a w rozmowie z urzędnikami miejski nie zrozumiałem się.

Zdaniem Komisarza Wyborczego oraz Miejskiej Komisji wyborczej nie zaistniały żadne podstawy prawne do decyzji, jaką podjęła osoba będąca łącznikiem Urzędu Miasta z Obwodowymi Komisjami Wyborczymi. Sędzia przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Alicja Romanowska podjęła decyzję o ponownym wpuszczenie mężów zaufania Platformy Obywatelskiej do trzech obwodowych komisji, by mogli przyglądać się liczenu głosów. Mężowie zaufania powrócili do komisji około godziny 23.

-W naszej opinii mężowie stanu powinni przyglądać się pracom komisji, my możemy zadzwonić do Miejskiej Komisji Wyborczej i zasugerować jak to powinno wyglądać naszym zdaniem, jednak decyzja w tej sprawie należy do Komisji - mówił sędzia Krzysztof Nowaczyński Komisarz Wyborczy - Mogą państwo złożyć protest wyborczy do sądu, który zdecyduje, czy wskazane przez was działania miały wpływ na wynik wyborów. Sąd decyduje o tym czy doszło do naruszenia prawa wyborczego i musi mieć to wpływ na wynik wyborów, a to może wiązać się z ich uniważnieniem. - tłymaczył pełnomoncikowi PO sędzia Krzysztof Nowaczyński.

Jeżeli będą uchybienia złożymy protest

- Niedopuszczalne są tego typu sytuacje, gdyż narażają na stres osoby, ktore mają strzec zasad demokracji. Mamy 2010 rok i takich sytuacji nie powinno być. Mamy nadzieje, że te liczenie głosów będzie się odbywało rzetelnie, ale w przypadku gdyby się okazało, że były jakieś nieprawidłowości czy uchybienia dopuszczamy możliwość podjęcia odpowiednich kroków prawnych.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ niebonir
  Poniedziałek, 22.11

  PO i demokracja? żarty

 2. 2
  0
  ~ B.
  Poniedziałek, 22.11

  Do czasu kiedy Henio prowadził było OK, ale kiedy pan "produkt marketingowy" zaczął wypływać zaczęły się spory. Ale nie martwcie się- wszystko zostaje w "rodzinie". Tata chrzestny nie da skrzywdzić swojaków, obojętnie jaki znaczek w klapie niosą.

 3. 3
  0
  ~ orcio7
  Poniedziałek, 22.11

  Ale jaja już kłócą się o władzę. Te wybory z natury rzeczy nie mogą być demokratyczne. Wystarczy na oddanym głosie maznąć jakąś kreskę i głos jest nie ważny. To ma być demokracja ??? PiS będzie przegrywał dopóki nie zmieni swojego podejścia , walkę wyborczą toczy się przez 4 lata, a nie przez cztery tygodnie. Panie Krasulski, może emerytura. Przecież przegrywa Pan wszystkie wybory. Te przegraliście z pustym hasłem i reklamą. To już przwadziwa porażka. Przedsiębiorcy zapisujcie się do PO, może zdążycie jeszcze coś uszczknąć ???

 4. 4
  0
  ~ a.%
  Poniedziałek, 22.11

  a może ktoś by się zainteresował kupowaniem głosów w 5 okręgu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.