Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Szczepionki dla dzieci są bezpieczne?

02.08.2011, 13:11:20 Rozmiar tekstu: A A A
Szczepionki dla dzieci są bezpieczne?

Autyzmu, wysokiej gorączki powodującej zmiany w mózgu i wielu innych niepożądanych skutków ubocznych obawiają się rodzice, którzy nie chcą poddać swoich dzieci obowiązkowym szczepieniom. Czy ich obawy są uzasadnione? Badania wykazują, że dzisiejsze szczepionki są bezpieczne i nie ma podstaw do strachu.

W Polsce szczepienie dzieci przeciwko WZW B, błonicy, tężcowi, krztuścowi, odrze, śwince, różyczce, polio, czy w ostatnim czasie Haemophilus influenzae, są obowiązkowe. Zdarzają się jednak rodzice, którzy w obawie przed powikłaniami nie decydują się na zaszczepienie swojego dziecka.

-  Moje dziecko jest zdrowe, nie mam powodu, by narażać je na powikłania spowodowane przestarzałymi szczepionkami. Wystarczy, że w szpitalu po porodzie mojemu dziecku podano szczepionkę, którą ponoć podaje się w krajach trzeciego świata – mówi matka 3 letniego Karola.

Karol poddany został szczepieniu w wieku 1,5 roku i znalazł się w gronie nielicznych, walczących z powikłaniami. Nie było to nic groźnego – gorączka z wysypką, lecz rodzice dziecka podjęli decyzję o zaniechaniu dalszych szczepień.

Z kolei rodzice 7-letniej Kamilki, która jest dzieckiem autystycznym wiążą początek choroby córki właśnie z podaniem szczepionki.

- Absolutnie wierzę w to, co się mówi o związkach rtęci zawartych w szczepionkach sprowadzanych do Polski – wyraża swą opinię mama Kamili. –  Pomimo, że żaden z lekarzy nie potwierdził, by zaszczepienie mojego dziecka miało coś wspólnego z chorobą córki, ja i tak wiem, że właśnie po szczepionce Kamila zaczęła się dziwnie zachowywać. Nie interesują mnie żadne kary, czy ponaglenia, drugie dziecko nie będzie zaszczepione i koniec.

Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu uspakaja wszystkich rodziców zapewniając, że ich obawy są niczym nieuzasadnione.

- Niektórzy rodzice boją się tego co tak naprawdę nie zagraża, a niejednokrotnie ratuje życie. Są takie sytuacje, w których dziecko nie powinno być zaszczepione, ale to ustala pediatra. W pozostałych przypadkach szczepienie jest obowiązkowe. Nie potrafię wytłumaczyć tego co ludzie rozpowszechniają na temat szkodliwości szczepień, to są niesprawdzone, nigdzie niepotwierdzone informacje – mówi Marek Jarosz. -   Jeżeli przychodzi termin szczepienia, a rodzic bez żadnego uzasadnienia nie decyduje się na zaszczepienie swojego dziecka, zostaje pouczony, by stawił się z dzieckiem u pediatry, jeżeli to nie pomaga i rodzic się nie zgłosi, dostaje upomnienie, potem grzywnę. Jest to opłata administracyjna, w celu przymuszenia do wykonania obowiązku – informuje. - Jednak coraz częściej sądy odstępują od nakładania grzywny.

Jak mówi Jarosz, jest jeszcze inna ścieżka, by przymusić opiekunów do zaszczepienia dziecka. Możena skierowac opiekuna do sądu za wykroczenie na podstawie kodeksu wykroczeń.

- Szczepionki już dawno przeszły ewolucję, w tej chwili bezpieczeństwo szczepionek jest wysokie. My mamy na bieżąco informacje od pediatrów, którzy mają obowiązek w ciągu 24 godzin poinformować o wystąpieniu jakichkolwiek odczynów poszczepiennych od tych błahych, do poważnych, zagrażających życiu. Na przestrzeni lat zgłoszeń mieliśmy tylko kilka i to  w dodatku niegroźnych – podkreśla dyrektor placówki. -  Jeżeli chodzi o powiązania szczepień z autyzmem, nikt tego nie potwierdził. Jest to zbieżność w czasie.

Marek Jarosz zaznacza, że zapadalność na autyzm w krajach, gdzie szczepi się małą ilość dzieci i w krajach, gdzie odsetek dzieci zaszczepionych jest wysoki jest taka sama.

- To jest zbieżność w czasie, moment rozpoznania choroby często zbiega się w czasie z terminem szczepień – mówi Jarosz. - Próbowano zaprosić do dyskusji tych, którzy to rozpowszechniają, lecz nigdy do takich dyskusji nie doszło – dodaje. - Szczepionki wprowadzane masowo przynoszą bardzo dobre skutki. Masowe szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B sprawiły np. że ta zapadalność spadła do minimalnego poziomu.

Na szczęście, jak podkreśla dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu, na naszym terenie odsetek zaszczepionych dzieci waha się na poziomie  95- 98 %  i obserwuje się tendencję wzrostową.

JO

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ myśl, to nie szczypie
  Wtorek, 02.08

  Nie są bezpieczne ! Zanim zaszczepisz siebie lub dziecko dobrze się zastanów. W szczepionkach jest rtęć powodująca zmniejszenie IQ a u starszych ludzi alzhaimera i problemy ze stawami. Dodatkowo w wielu szczepionkach globaliści umieszczają wirusy powodujące bezpłodność oraz raka. Możecie się oczywiście teraz podśmiewać i cytować słowo klucz " spiskowa teoria dziejów", ale ja zrobiłem swoje, ostrzegłem was z czystej troski. A wy macie do wyboru, albo wierzyć innym ludziom albo koncernom farmaceutycznym i globalistycznym fundacjom. A lekarze ? Tacy sami ludzie jak wy, tylko przekonani o swej nieomylności i z wypranymi na studiach medycznych mózgami. A tak właściwie to naprawdę wierzycie że elicie i korporacjom zależy na waszym zdrowiu i szczęściu ? JEśli tak, nie ma dla was nadziei i możecie śmiało wciskać mi minusy.

 2. 2
  +9
  ~ spiskowa rzeczywistość
  Wtorek, 02.08

  Nie słuchajcie tej propagandy ! Nie słuchajcie lekarzy opłacanych przez koncerny i fundacje ! Ci ludzie za wczasy na karaibach polecą wam nawet nacieranie się tą rtęcią. To głupcy, zmanipulowani i naiwni. Zanim machniecie ręką polecam najpierw wiele filmów dokumentalnych z YouTube, wiele z polskimi napisami. Często są to wykłady lekarzy, którzy na serio wzięli swoją przysięgę ! Wpisz : szczepionki, vaccine czy w końcu świetny film o globalistycznej elicie Alex Jones Endgame . Polecam też ostatni film Grzegorza Brauna : Eugenika - w imię postępu. Świat nie jest taki jakim go widzicie w TV !

 3. 3
  +7
  ~ Heniek3d
  Wtorek, 02.08

  Jeśli te szczepionki są takie wspaniałe to dlaczego są OBOWIĄZKOWE ?!? Do dobrych rzeczy ludzi zmuszać nie trzeba. A po drugie jakim prawem władza rości sobie decydowanie co ma zostać wstrzyknięte mi albo mojemu dziecku ?!? Co to za faszystowski ustój ?

 4. 4
  +7
  ~ jeszcze raz Heniek3d
  Wtorek, 02.08

  Według badań kongresu USA a dokładnie podkomisji do spraw zdrowia w raporcie pod nazwą " Rtęć w medycynie" czytamy : "Thimerosal used as a preservative in vaccines is directly related to the autism epidemic. This epidemic in all probability may have been prevented or curtailed had the FDA not been asleep at the switch regarding a lack of safety data regarding injected thimerosal and the sharper eyes of infant exposure to this known neurotoxin. The public health agencies' failure to act is indicative of institutional malfeasance for self protection and misplaced protectionism of the pharmaceutical industry. Thimerosal to właśnie ta rtęć w szczepionkach. Lekarze o tym dobrze wiedzą ! Sami dla swoich dzieci zamawiają specjalne szczepionki a was mają w d... . Moja siostra jest lekarką i sama mi powiedziała że dla swoich córek zamawiała bezpieczniejsze wersje choć ja i tak uważam że i tamte mają w sobie inne niespodzianki.

 5. 5
  +7
  ~ Jola
  Wtorek, 02.08

  Zanim zaszczepisz dziecko,zastanów się czy masz wystarczająco dużo siły by opiekować się chorym na autyzm. Moje dziecko dostało od tego gó...a tej koszmarnej choroby i szczęśliwe życie naszej rodziny przepadło. Wolałabym by chorowało na te wszystkie rzekome choroby przed którymi było szczepione i było normalne umysłowo. Dała bym wszystko by cofnąć czas ! Błagam was, nie ryzykujcie ! Jeśli trzeba to zapłaćcie komu trzeba by mieć papierek na te "obowiązkowe szczepienia". Nawet nei wiecie jaki to koszmar potem.

 6. 6
  --4
  ~ JesusAlvaro
  Wtorek, 02.08

  Teoria naturalnej selekcji się kłania - jednostki głupie i nieprzystosowane same się wyeliminują, np. wymierając na choroby które ludzkość dzięki szczepieniom zwalczyła. Takich to mi nie żal. Tylko dzieciaczków szkoda...

 7. 7
  +8
  ~ Heniek3d
  Wtorek, 02.08

  JesusAlvaro - albo odwrotnie, pozbędziemy się łatwowiernych frajerów i mentalnych niewolników którzy robią co rząd każe choćby kazał włazić do komór gazowych. A to wcale nie tak drastyczne porównanie. Zapewne cieszysz się że kupujesz pastę z fluorem i że fluorowana jest twoja woda pitna. Oczywiście pewnie wiesz że rządy robią to w trosce o twoje ząbki. Ale jestem pewien że nie wiesz gdzie pierwszy raz zaczęto fluorować wodę ! Podpowiem ci. To było w KL Auschwitz. Wyszło to na jaw podczas procesów w Norymberdze. I teraz pytanie dla inteligentnych .... czy Niemcy to robili w trosce o zęby więźniów ?

 8. 8
  +8
  ~ ege
  Wtorek, 02.08

  W niektórych krajach były obowiązkowe szczepienia przeciw świńskiej grypie i wiele osób po szczepieniu nagle trafiali do szpitala w ciężkim stanie zdrowotnym, i wielu ludzi zmarło. Ale o tym w telewizji wam nie powiedzą bo media fałszują wszelkie fakty

 9. 9
  0
  ~ web
  Wtorek, 02.08

  http://kmf.blog.onet.pl/Bezstresowe-wychowanie,2,ID432336707,n

 10. 10
  +9
  ~ dj
  Wtorek, 02.08

  czy to znaczy panie doktorze ze rtęć już nie jest neurotoksyna??? i można ja wstrzykiwać noworodka zaraz po urodzeniu kiedy to nie ma jeszcze rozwiniętej bariery krew-mózg ? ukłony od grabarzy i firm farmaceutycznych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0017099380493