Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Bez wahania ruszyli z pomocą kobiecie. „Dziadek chce ich odnaleźć i podziękować.” Szczęśliwa historia z ul.Jaśminowej

26.10.2018, 07:00:54 Rozmiar tekstu: A A A
Bez wahania ruszyli z pomocą kobiecie. „Dziadek chce ich odnaleźć i podziękować.” Szczęśliwa historia z ul.Jaśminowej

Paulina Łokucijewska zgłosiła się do nas z nietypową sprawą. Elblążanka chce odnaleźć osoby, które bez wahania pomogły jej babci, kiedy ta zasłabła na ulicy.

 

Mam do Państwa ogromną prośbą, ponieważ chciałabym odszukać osoby, które pomogły mojej babci. Babcia jest poważnie chora i w okolicach ul. Jaśminowej upadła. Dwie osoby, kobieta i mężczyzna, bez wahania podniosły ją i zaprowadziły do najbliżej przychodni

- opowiedziała elblążanka.


Do zdarzenia doszło w środę, 24 października. Ok. godz. 11.00 75-letnia kobieta źle się poczuła i zasłabła. Na pomoc Jej ruszyły dwie osoby, które nie tylko pomogły kobiecie wstać, ale także zatroszczyły się o to, by uzyskała fachową pomoc medyczną.


- Babcia miała zszywaną skórę na kolanach. Na szczęście jest w domu, ale niestety każdy ruch sprawia jej ból - dodała pani Paulina.


Dziadek pani Pauliny jest tak wdzięczny za okazaną pomoc Jego żonie, że postanowił odnaleźć bohaterską parę. - To była kobieta i mężczyzna. Mojemu dziadkowi bardzo zależy na tym, aby znaleźć te osoby i osobiście im podziękować. Dziadek z babcią są razem 52 lata. Babcia dużo choruje, więc tym bardziej dziadek jest wdzięczny za szybko okazaną pomoc – zaznaczyła pani Paulina.


Zwracamy się zatem z prośbą do naszych czytelników – jeśli to Wy jesteście bohaterami tej historii zgłoście się do naszej redakcji (tel. 605 996 196).


Taka postawa dla wielu wydaje się być oczywista, jednak nie każdego stać na to, by zatrzymać się i rzeczywiście pomóc osobie, która tego potrzebuje. Taki gest, choć zapewne dla bohaterów tej historii naturalny, zasługuje na brawa i uznanie. Dzięki takiemu zachowaniu świat staje się lepszy. To właśnie małe rzeczy świadczą o nas samych. Zwykłe ustąpienie miejsca w autobusie, a nawet uśmiech do drugiego człowieka może sprawić cuda. Kto w to nie wierzy, nich spróbuje. To nic nie kosztuje, a może (jak w tym przypadku) zmienić życie innych.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ karabinreczno-automatyczny
  Piątek, 26.10

  fajnie trafić na taką wiadomość z rana jako pierwszą :) ile to mozna czytać o potrąceniach i wyborach bleh

 2. 2
  +16
  ~ alek
  Piątek, 26.10

  brawo!

 3. 3
  +25
  ~ mkt
  Piątek, 26.10

  Ja swoją drogą również dziękuję tym ludziom którzy pomogli starszej pani będącej w potrzebie. Jak to miło czytać o życzliwości, dobroci i chęci poświęcenia swojego czasu dla drugiej osoby. Dziękuję.

 4. 4
  +14
  ~ Sylwia
  Piątek, 26.10

  Zgadzam się, że miło przeczytać taką wiadomość. Super, że są w czasach dzisiejszej obojętności i egoizmu ludzie o dobrych sercach. Dla starszej Pani dużo zdrowia

 5. 5
  +13
  ~ Kocyk
  Piątek, 26.10

  Super wiadomość. Niech żyją mieszkańcy Elbląga. Jesteście wspaniali.

 6. 6
  +5
  ~ Krs
  Piątek, 26.10

  Kocham Elblàg i Jego mieszkaǹcòw

 7. 7
  +9
  ~ eWA ..............
  Piątek, 26.10

  Jak widać i słychać mamy też w naszym mieście ludzi o wspaniałym SERCU i odruch uczucia do drugiego człowieka , BRAWO dla wspaniałej pary która pomogła i zaopiekowała się kobietą w starszym wieku . WIELKIE DZIĘKI .....

 8. 8
  +5
  ~ MISIOR
  Piątek, 26.10

  Miłego dnia!

 9. 9
  --2
  ~ krzyś
  Sobota, 27.10

  Myślę, że na początek Krzyż Zasłużonych !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0705919265747