Czwartek, 20.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

W Elblągu nie ma poradni kardiologicznej dla dzieci - czy to się zmieni? Sprawa trafiła do Prezydenta

29.01.2017, 12:00:29 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu nie ma poradni kardiologicznej dla dzieci - czy to się zmieni? Sprawa trafiła do Prezydenta

W Elblągu brakuje poradni kardiologicznej dla dzieci. Z tym zgadzają się wszyscy. Problem w tym, że nic nie zapowiada, by sytuacja uległa zmianie. Jeden z mieszkańców poprosił o pomoc w tej sprawie Prezydenta Elbląga.

Niedawno pisaliśmy o p. Januszu, który poruszył ten  problem. Elżbieta Gelert, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu nie pozostawiła złudzeń.

Na razie nie ma takiej możliwości. Największym problemem jest znalezienie chętnego lekarza specjalisty. Nie mamy takiego w naszym szpitalu

- powiedziała w rozmowie z nami Elżbieta Gelert.

Elblążanin zwrócił się do dyrekcji Szpitala Miejskiego, by dowiedzieć się, czy podjęte zostały jakiekolwiek kroki w kierunku powstania u nich poradni kardiologicznej dla dzieci.

Odpowiedzi p. Januszowi udzieliła Małgorzata Adamowicz, Pełnomocnik ds. praw pacjenta. - Do 2016 roku funkcjonowała poradnia kardiologiczna dla dzieci przy ulicy Królewieckiej 146. Ponieważ lekarz nie posiadał specjalizacji w dziedzinie kardiologii dziecięcej, NFZ nie przedłużył umowy - wyjaśniała.

Największy problem Małgorzata Adamowicz widzi w znalezieniu chętnych do pracy w Elblągu specjalistów.

W województwie warmińsko-mazurskim, w 2017 roku podpisano dwie (2) umowy na świadczenia w zakresie kardiologii dziecięcej, a w województwie pomorskim podpisano dziewięć (9) umów na świadczenia w zakresie kardiologii dziecięcej. W województwie warmińsko-mazurskim jest deficyt poradni kardiologicznych dla dzieci. Problem utworzenia poradni kardiologicznej dla dzieci wart jest rozważenia i  zapisania w strategii szpitala na najbliższe lata. Największym problemem to właśnie znaleźć specjalistów, kardiologów dziecięcych, którzy poprowadzą taką poradnię

-zaznaczyła Małgorzata Adamowicz.

Taka wiadomość nie satysfakcjonuje jednak elblążanina. - Odpowiedzi się nie doczekałem. Uprzejmie prosiłem o informację: jakie kroki w ostatnim czasie, kiedy i czy w ogóle takowe podjęto w celu uruchomienia przy szpitalu poradni kardiologicznej dla dzieci oraz jakie kroki ma zamiar podjąć dyrekcja szpitala w tak ważnej kwestii jak utworzenie ww. poradni i czy w ogóle będzie takie kroki podejmować - pytał p. Janusz.

Zdaniem elblążanina temat nie został należycie potraktowany.

W mojej ocenie żadna wielka strategia nie jest tu potrzebna, wymaga jedynie dobrych chęci i zaangażowania. "Strategią" nie znajdą Państwo lekarza do prowadzenia ww. poradni. Pytanie czy w ogóle kiedykolwiek w historii szpitala takie poszukiwania podejmowano?

- dociekał.

Uzyskane ze Szpitala Miejskiego informacje p. Janusz postanowił przesłać do Prezydenta Elbląga,Witolda Wróblewskiego.  - Poziom spychologii i omijania temu jest przerażający. Tym bardziej, że chodzi tu o najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Wzywam zatem pana Prezydenta do mobilizacji działań w Szpitalu Miejskim w Elblągu, aby podjąć kroki celem utworzenia takiej poradni. Domyślam się, że takie kroki nie były wcześniej podejmowane, gdyż władze Szpitala Miejskiego "nie pochwaliły" się czy i kiedy takie działania organizacyjne były wcześniej podejmowane.

Panie Prezydencie proszę pamiętać, że chodzi tu o najmłodsze i zarazem najmniej winne istoty, którym należy się fachowa opieka medyczna. W związku z powyższym wnoszę o podjęcie niezwłocznych działań mających na celu utworzenie takiej poradni i udzielenie szczegółowych informacji w tej sprawie - czytamy w liście skierowanym w piątek (27.01.) do Prezydenta.

Do sprawy powrócimy.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ pa
  Niedziela, 29.01

  czas na zmiany na stołku dyrektorskim -nie nadaje sie obecna.

 2. 2
  --4
  ~ Dreptak
  Niedziela, 29.01

  błędny adresat żalów - to przecież minister zdrowie najcudowniejszego z rządów tysiąclecia Wolski obiecał zlikwidowanie kolejek pacjentów - należy więc od rządu domagać się spełnienia obietnic; dyrektor szpitala nie znajdzie specjalisty z łapanki; nieśmiało przypomnę, że parę lat temu Jarozbaw Kłamczyński obiecywał elblążanom zerowe bezrobocie; realność obu obietnic jest porównywalna...

 3. 3
  --4
  ~ JW
  Niedziela, 29.01

  Niech sobie Pan Janusz ulepi kardiologa dziecięcego , różdżką Harrego Pottera pomacha i ..... mamy poradnię ... Proponuję poczytać wymagania dotyczące takiej poradni , minimalna ilość godzin pracy i skonfrontować z zapotrzebowaniem ... Powodzenia życzę mądralom ...

 4. 4
  0
  ~ Polak.
  Niedziela, 29.01

  to nie pierwsza sprawa gdzie jest pokazane jak gelertowa olewa pacjentów (szczególnie dzieci) - już dawno pisałem, że zlikwidowała u siebie gastrologa dziecięcego i nie ma problemu ze znalezieniem takiego, bo jak się do jej szpitala dzwoniło, to na NFZ zlikwidowała gastrologa dziecięcego ale za to od razu w słuchawce proponowali zapisanie do takowego PRYWATNIE Ps. Dreptak a ty mi kiedyś obiecałeś, że już więcej nie będziesz wypisywał tu bredni, a jednak dalej to robisz...

 5. 5
  +3
  ~ Dreptak
  Niedziela, 29.01

  @Wolak - po pierwsze nazwiska piszemy wielką literą - chyba, że jarkacz razem z konstytucją zmieni słowni języka polskiego; po drugie Szpital Wojewódzki nie jest prywatną własnością dyrektora, a zarządza nim marszałek województwa, więc jakiekolwiek skargi to pod adresem PiS kieruj; po trzecie wykaż mi najdrobniejszy błąd logiczny w moim poprzednim poście, albo zamilcz;

 6. 6
  +4
  ~ Szkło kontaktowe
  Niedziela, 29.01

  Jakie wymagania może mieć poradnia? Takie same jak każda inna. Skoro do tej pory mogła funkcjonować taka poradnia z lekarzem w trakcie specjalizacji tzn. że wymagania są spełnione tylko potrzeba trochę chęci żeby znaleźć specjalistę i przekonać go dobryni warunkami aby podjął się prowadzenia takiej poradni kardiologicznej dla dzieci. A Sz. P. Gelert mogłaby na Wiejskiej uruchomić trochę kontaktów i z pewnością taka poradnia mogłaby byc wznowiona. Tylko żeby chęci były.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2164192199707