Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Śmieci jak dziecięce latawce. Czy ktoś nad tym panuje?

10.08.2012, 12:22:43 Rozmiar tekstu: A A A
Śmieci jak dziecięce latawce. Czy ktoś nad tym panuje?
fot. nadesłane

- Zapełnione śmietniki niczym nie różnią się od wysypiska w Rubnie – alarmuje pan Ryszard, nasz Czytelnik, który zwrócił się do redakcji z prośbą o interwencję w sprawie wyglądu śmietników przy ulicy Kosynierów Gdyńskich.

Pan Ryszard przekazał nam zdjęcia, na których widać, że śmietniki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie bloków mieszkalnych, prezentują się w sposób urągający wszelkim standardom. Obudowa śmietników jest zniszczona, a śmieci, ponieważ pojemniki są przepełnione, lądują wprost na ulicy. Wszystko dzieje się, zauważa nasz Czytelnik, w pobliżu elbląskiego ratusza.

Jak opisuje pan Ryszard, ze śmietników przy ulicy Kosynierów Gdyńskich korzystają nie tylko mieszkańcy pobliskich budynków, ale także sąsiednich ulic. - Wersalka, która jest widoczna na zdjęciu, została na przykład przyniesiona przez mieszkańców kamienicy przy ulicy Traugutta – opowiada nasz czytelnik. - Niejednokrotnie zatrzymują się tu samochody, z których wysiadający wyrzucają worki ze śmieciami – dodaje.

Winą za fatalny wygląd śmietników pan Ryszard obarcza "Sielankę" i zarządcę budynków "Elzam Dom", które jego zdaniem nie potrafią  porozumieć się w tej sprawie. - Interwencje mieszkańców nie przynoszą niestety spodziewanych efektów – mówi elblążanin. - W końcu prezesowi spółdzielni "Sielanka" i zarządcy „Elzam Dom” śmieci nie latają pod oknami, niczym dziecięce latawce – podsumowuje pan Ryszard.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Sielanka" zapewnia, że zna problem mieszkańców bloku przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 36-39 i zapowiada generalny remont. W przyszłym roku ogródki znajdujące się na zapleczu budynku, od strony balkonów, zostaną zlikwidowane, a w tym miejscu stanie obudowa śmietników przeznaczonych wyłącznie dla mieszkańców bloku należącego do "Sielanki". W tej chwili ze śmietników korzysta kilka wspólnot, za które spółdzielnia nie chce odpowiadać.

Administrator osiedla zapewnił jednocześnie, że w ciągu kilka najbliższych dni śmieci z ul. Kosynierów Gdyńskich zostaną wywiezione.

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 2 )


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Ajax
  Piątek, 10.08

  Panie Ryszardzie, a kogo to obchodzi? Urząd ma nowe zabawki ( samochody, skrzynie czasu, komutery) i nie ma czasu na takie przyziemne sprawy a w MPO szykuja się do nowej edycji programu " Taniec ze śmieciami", więc o co Panu chodzi?

 2. 2
  +2
  ~ Kasia
  Piątek, 10.08

  wszędzie jest syf ze śmietnikami: proszę pozamieszczać fotki z kilku ulic i zróbmy konkurs na największy syf w mieście, polecam ul.Zw.Jaszczurczego na wysokości sklepu Alkohole świata,

 3. 3
  +9
  ~ fghj
  Piątek, 10.08

  U mnie śmietniki są na klucz, to bydlaki z osiedla rzucają worki ze śmieciami gdzie popadnie bo im się nie chce klucza od wiaty wziąć. A potem ci sami ludzie narzekają na syf. Ehhh co za brudasy z tych ludzi, widać że buraki mają nawyki z wiochy

 4. 4
  +5
  ~ Ana Hana
  Piątek, 10.08

  śmietniki na klucz nie do końca się sprawdzają ponieważ wówczas śmieci zostawiane są pod śmietnikiem co nie wygląda bardziej estetycznie. Najczęściej problemem nie są sami mieszkańcy bloków a właściciele domków jednorodzinnych, którym szkoda parę groszy na własny śmietnik. Odpowiednie służby powinny nadzorować czy na dany budynek jest śmietnik a jak nie to mandacik. U mnie w bloku jest śmietnik z przepiłowaną kłódką bo lepiej żeby gamoń wrzucił do środka niż i tak zostawił pod śmietnikiem...

 5. 5
  +6
  ~ obserwator
  Piątek, 10.08

  Jak widać na załączonym zdjęciu tam o czystość dba najlepsza firma w Elblągu  śmiechu warte

 6. 6
  +7
  ~ jeden cyrk
  Piątek, 10.08

  DLACZEGO do tej pory wszyscy zarządcy budynków nie zabudowali i zamknęli miejsc na śmieci ,na dodatek w wielu miejscach nie ma pojemników do segregacji śmieci.Najgorzej jest przy budynkach ZBK,trzepaki zdemolowane,śmietniki syf.A może pora by ktoś zaczął wlepiać mandaty za ten cyrk.Są przepisy tylko egzekucja do d...y.

 7. 7
  0
  ~ Rysiek z klanu
  Sobota, 11.08

  "Wersalka, która jest widoczna na zdjęciu, została na przykład przyniesiona przez mieszkańców kamienicy przy ulicy Traugutta – opowiada nasz czytelnik. - Niejednokrotnie zatrzymują się tu samochody, z których wysiadający wyrzucają worki ze śmieciami – dodaje."....a pan Ryszard to chyba prowadzi 24 godzinny monitoring osiedla z poduszką na parapecie, że tak wszystko wyłapuje ;)

 8. 8
  +2
  ~ Edek.
  Sobota, 11.08

  Nic zaskakującego... gdzie są świnie, tam jest chlew. Śmieci same się nie rozwalają, urzędnicy zapewne też tego nie robią... Jeśli chcesz mieć porządek, to zachowaj go sam i naucz tego innych.

 9. 9
  +1
  ~ do pana Rysia
  Sobota, 11.08

  Proszę nie obrażać "wysypiska" w Rubnie...

 10. 10
  --1
  ~ jartek
  Niedziela, 12.08

  To niestety tylko i wyłącznie kwestia kultury ludzi tam mieszkających. Jeśli ludzie robią syf to żadna interwencja tu nie pomoże.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0354130268097