Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza na cykl Śniadań na Trawie 2024

10.07.2024, 14:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza na cykl Śniadań na Trawie 2024

W tym roku przed nami 3 spotkania w dobrym towarzystwie kulinarno-muzyczno-animacyjnym. Weźcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych, a także dobry humor, kocyki, koszyki, leżaczki, gry no i oczywiście coś do jedzenia! Najbliższe Śniadanie odbędzie się 14 lipca. Spotykamy się tradycyjnie na dziedzińcu Galerii EL w godzinach 10:00 – 14:00.

 

 

PROGRAM:

 

WARSZTATY – Bogdan Kiliński zaprasza na samodzielne wykonanie ODLEWU GIPSOWEGO z wykorzystaniem materiału roślinnego. Odlew gipsowy to znana i lubiana forma działań twórczych doskonale wpisująca się bogactwo przyrody w okresie letnim. Do stworzenia odlewu będziemy wykorzystywali kwiatostany traw, kwiaty, liście, gałązki krzewów i owoce. Efekt końcowy zawsze zachwyca i jest wielkim wow.


Bazą do wykonania odlewu gipsowego będzie rozwałkowana glina, na której będziemy układać motyw z roślin, które następnie przy pomocy wałka kuchennego wciśniemy w glinę. Po zdjęciu roślin powstaje negatyw, który zalejemy płynnym gipsem. Jeżeli jesteś ciekawy co się dalej wydarzy z Twoim odlewem, to przyjdź i sam doświadcz radości tworzenia.

 


KONCERT – Neverending Delays, czyli:
Piotr Pawłowski – gitara basowa, syntezator
Michał Miegoń – gitara, syntezator, samplery
Dariusz Dudziński – perkusja elektroniczna

 

W 2017 roku ukazał się debiutancki album zespołu „Muzak for the masses”, zawierający cztery ambientowe propozycje. W następnym roku Neverending Delays byli jedną z gwiazd Ambient Festval, jednej z najważniejszych imprez dla fanów muzyki elektronicznej w Polsce, na której dzielili scenę z takimi legendami jak The Orb i Qluster. W roku 2021 do zespołu dołączył grający na perkusji elektronicznej elblążanin Dariusz Dudziński, znany z takich zespołów jak Przyzwoitość, Ewa Braun, Najprzyjemniejsi czy Titanic Sea Moon. Z nim zespół wydał płytę koncertową „Revenge of The Reverbs”.


W trakcie Śniadania należy spodziewać się muzyki całkowicie nieprzewidywalnej, a jednocześnie bardzo przystępnej nawet dla całkowicie przypadkowego słuchacza

 

DŹWIĘKOUMILANIE zapewnia DJ Waldeck

 

Spotykamy się na trawiastym dziedzińcu Galerii EL. Do dyspozycji będą leżaki i pufy.


W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wszelkie aktywności odbywać się będą pod namiotem, na dziedzińcu. W przypadku ekstremalnie niesprzyjających warunków atmosferycznych możliwa zmiana terminu śniadania. Wszystkie aktywności są bez ograniczeń wiekowych a wstęp na wszystkie spotkania wolny.

 

Śniadanie na Trawie_vol.2 – 28.07.2024 – szczegóły wkrótce.


Zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

 

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki

 

Agata Marcinkowska-Fedeczko
Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ lucyna
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.07

  Cenna inicjatywa , liczę ,że podziemia Galerii - Krypta będą przynajmniej w okresie letnim otwarte w godzinach pracy Galerii , ze względu na panujace upały.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6104609966278