Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Spotkanie autorskie z Heleną Murawską – Lenckowską

06.04.2024, 08:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie autorskie z Heleną Murawską – Lenckowską

Od 1967 roku, w dniu urodzin Andersena (02 kwietnia), obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły zapraszają na spotkanie z Heleną Murawską – Lenckowską, autorką m.in. bajek i opowiadań dla dzieci.

 

W swoim dorobku ma też prozę poetycką, wiersze. Jest laureatką konkursów literackich a jej wiersze ukazały się m.in. w antologiach: „ „Złote oczy”, „Kwiaty jesieni” czy w kwartalniku „Tygiel”, „Tydzień w Elblągu” czy „Razem z Tobą”. Jej pierwszy autorski tomik wierszy zatytułowany „Okruchy życia, okruchy wiary” został wydany w 2014 roku. W roku 2021 ukazały się dwa kolejne tomiki wierszy – „W ogrodzie myśli” i „Mistyka dni”. W swoim dorobku ma też  książki dla dzieci. Ta pierwsza, to „Malowniczy świat dzieci” a ostatnia, to „W krainie Amelki i Wicka; bajki i opowiadania spod skrzydeł Białego Orła”.


Od 1991 roku związana z Elblągiem; ukończyła studia bibliotekarskie w Zakładzie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. Po studiach przez ponad 10 lat pracowała w olsztyńskim Antykwariacie Naukowym „Antokol” a w Elblągu m.in. w bibliotekach szkolnych.


Zapraszamy 09 kwietnia 2024 r. do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu ul. św. Ducha 25 (III piętro); początek spotkania o godz. 17.00.

 

 

ETK Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.181095123291