Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Finał XXV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2022

23.08.2022, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Finał XXV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2022
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

W minioną, deszczową niedzielę, (21.08) spotkaliśmy się na ostatnim koncercie w Bażantarni. Był to wcześniej zapowiadany "Zaraz świt". Pomysłodawcą, reżyserem, dobrym duchem, autorem plakatu jest Krzysztof Żabka - od niedawna aktor Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Do  udziału zaprosił Natalię Krystowską i Julię Seredyn a towarzyszył im zespół w składzie: Wojciech Haza (saksofon, klarnet), Dariusz Łapkowski (instrumenty klawiszowe), Przemysław Maleńczyk (gitara akustyczna).

 


To co się wydarzyło na scenie trudno nazwać koncertem, bo był to poetycki spektakl z elementami muzyki. Świetny dobór tekstów, rzadko jednak pojawiające się na scenie, interesujące aranżacje no i wspaniałe wykonanie sprawiły, że nawet deszcz nie wygonił naszych gości zasiadających na widowni. Mam nadzieję, ze będzie jeszcze okazja do udziału w tym koncercie - może w teatrze?
na koniec oczywiście ważna informacja o tym, że:


organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest od 25 lat Elbląskie Towarzystwo Kulturalne a tegorocznymi Partnerami są: Teatr im Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PZŁ Oddział w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, ZNP sekcja emerytów i rencistów w Elblągu. 


Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Elbląg i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2090861797333