Sobota, 13.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Wiesława Rynkiewicz – Domino. Spotkanie wspominkowe

16.11.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiesława Rynkiewicz – Domino. Spotkanie wspominkowe
Fot. archiwum redakcji

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i elbląski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego serdecznie zapraszają na spotkanie w Kawiarence Clio, które odbędzie się 23 listopada 2021 r. o godzinie 17.30 w budynku Gimnazjum, Bulwar Zygmunta Augusta 11 (wejście od strony ul. Zamkowej).

Listopad to miesiąc zadumy i refleksji nad przemijalnością i sensem ludzkiego życia, miesiąc zatrzymania się i wspominania tych, którzy już odeszli. Spotkanie będzie poświęcone pamięci zmarłej w tym roku Wiesławy Rynkiewicz – Domino, pomysłodawczyni i organizatorce Kawiarenek Historycznych, która przez wiele lat sprawowała funkcję prezesa elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Wiesława Rynkiewicz-Domino (1958 – 2021) – z wykształcenia historyk sztuki, przez cały okres swojej pracy zawodowej związana była z Muzeum w Elblągu. Opiekowała się merytorycznie kolekcją detalu architektonicznego, sztuki i rzemiosła artystycznego oraz rękopisów, starodruków i ikonografii. Była twórczynią koncepcji wielu ekspozycji prezentowanych w muzeum oraz autorką i współautorką licznych opracowań z dziedziny historii sztuki i architektury a także historii regionalnej. Osobą szczerze podziwianą za ogrom wiedzy o dziejach Elbląga i regionu.

Naszymi gośćmi będą najbliżsi Pani Wiesławy oraz Jej przyjaciele i znajomi. Zapraszamy na spotkanie również wszystkich, którzy zetknęli się z Panią Wiesią osobiście lub za pośrednictwem pisanego przez Nią słowa, wszystkich. którym bliska jest tematyka historii naszego miasta i regionu. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania wspomnień Jej bliskich, koleżanek i kolegów oraz osób, które miały okazję się z Nią spotkać. Okazją do obejrzenia zachowanych fotografii oraz przeprowadzonych z Nią wywiadów a także fragmentów dawnych spotkań przez Nią prowadzonych w Kawiarence Clio.

Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0868411064148