Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

"Katedra wypełniła się dźwiękami z różnych krain i różnych okresów" - zobacz zdjęcia

11.07.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Katedra wypełniła się dźwiękami z różnych krain i różnych okresów" - zobacz zdjęcia
Fot. Adrian Sajko
Dla melomanów Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała nie lada gratkę. Wczoraj, 10 lipca, w ramach VII Festiwalu „Muzyka na Warmii i Żuławach”, muzycy zagrali w Katedrze św. Mikołaja.
 
Festwal składał się z dwóch koncertów. W czwartek (9 lipca) odbył się w Pasłęku, a dzień później w Elblągu. - W ramach festiwalowych koncertów pasłęcki Kościół pw. św. Bartłomieja i elbląska Katedra pw. św. Mikołaja wypełniły się dźwiękami z różnych krain i różnych okresów. Miłośników muzyki dawnej czekało spotkanie z Romansem nr 2 Ludwiga van Beethovena, a także Koncertem na dwoje skrzypiec d-moll Jana Sebastiana Bacha - informowali pracownicy biura prasowego EOK.
 
- Nie zabrakło też utworów współczesnych, a dokładniej Hombark Concerto spod pióra kompozytora dwóch „s” – Sławomira Stanisława Czarneckiego - przekazali pracownicy biura prasowego EOK. - Wielbicieli kultury Półwyspu Iberyjskiego ucieszyła kompozycja Pablo de Sarasate. Co więcej, w tym roku melomani ujrzeli elbląską orkiestrę w podwójnej wersji. Z jednej strony na scenie zabrzmiał zespół, z drugiej muzycy EOK, którzy wcielili się w rolę solistów.
 
Dla elblążan wystąpili: Michał Krężlewski – dyrygent, Paula Preuss – skrzypce, Karolina Nowotczyńska – skrzypce, Dorota Sulich-Czarnocka – skrzypce, Anita Jarzębska – skrzypce, Mariusz Mruczek – wiolonczela, Karol Sokołowski – wiolonczela, Elbląska Orkiestra Kameralna, Marcin Tomasik - prowadzący.
 
Jak zapewniają organizatorzy koncert odbył się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / VII Festiwal "Muzyka na Warmii i Żuławach" ( zdjęć 52 )
Dodano: 2020-07-11 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7442231178284