Środa, 20.01.2021, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Maria Kasprzycka nowym dyrektorem Muzeum

29.04.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora muzeum. Prezydent Henryk Słonina wręczył nominację na dyrektorskie stanowisko Marii Kasprzyckiej.
Już dwa tygodnie temu odbył się konkurs na szefa muzeum jednak żaden z kandydatów nie zdobył obowiązującej większości głosów. Maria Kasprzycka zdobyła wówczas cztery z ośmiu głosów i był to najlepszy wynik. Na Kazimierza Arbarta, dotychczasowego dyrektora, swoje głosy oddały trzy osoby. Ostateczną decyzję o tym, kto zostanie dyrektorem muzeum podjął Prezydent po odbyciu licznych rozmów z przewodniczącym komisji konkursu Markiem Guldą oraz z ludźmi współpracującymi z muzeum.

Nowa szefowa ma mnóstwo planów na uatrakcyjnienie oferty turystycznej naszego miasta. Chciałaby stworzyć w Elblągu Ośrodek Archeologii Doświadczalnej, w którym dzieci i młodzież mogłyby „namacalnie” poznać nasze dziedzictwo kulturowe, a więc ulepić naczynie czy wybić monetę. Marzy jej się, by replika Truso, o której stworzeniu mówi się od dawna, stałą się częścią muzeum, gdzie odbywałyby się festyny, imprezy plenerowe i warsztaty. Maria Kasprzycka chce zaangażować się również w promocję miasta. Pomocne mogą okazać się kontakty ze stowarzyszeniami w Niemczech oraz doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy unijnych.
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.21875