Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Ruszyła 18. Elbląska Wiosna Teatralna! - zobacz zdjęcia

01.04.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ruszyła 18. Elbląska Wiosna Teatralna! - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 31 marca, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbył się pierwszy spektakl, w ramach 18. Elbląskiej Wiosny Teatralnej. Na inauguracyjny spektakl "Wszystko o kobietach. Wszystko o mężczyznach" przybyło ok.  400  widzów.

Sztuka autorstwa Miro Gavrana w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego ukazała publiczności różnorodność dwóch odrębnych, ale i przenikających się światów mężczyzn i kobiet. Widzowie mieli możliwość obejrzenia dwóch spektakli w jednym. W elbląskiej sztuce wystąpiły trzy aktorki: Marta Masłowska, gościnnie Maria Semoniuk i zdobywczyni tegorocznego Aleksandra w kategorii Kobieca Rola Roku Teresa Suchodolska, oraz trzech aktorów: Piotr Boratyński, Piotr Szejn i zwycięzca Aleksandra w kategorii Męska Rola Roku Artur Hauke.

- Dziś zainaugurowaliśmy 18. Elbląską Wiosnę Teatralną zwyczajowo spektaklem z naszego repertuaru. Czy pokażemy wszystko o kobietach i mężczyznach? Najlepiej przyjść do teatru i zobaczyć spektakl - mówił Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Teatralna Wiosna miałaby więcej lat, gdyby nie 17-letnia przerwa po 6 jej edycjach.

 

Po wielu latach wznowiłem tę tradycję. Te Wiosny, które się odbyły, liczą już 18 lat. Mimo że zaczynamy być pełnoletni, nie staniemy się zbyt poważni, choć oczywiście poważne sztuki pojawią się na naszej scenie. Jak każdego roku zostaną odegrane różnorodne spektakle m.in. Nasze Żony, Klasyka po Bandzie, Przedstawienie Hamleta We Wsi Głucha Dolna, w których wezmą udział wspaniali artyści z naszego teatru, jak również z Teatrów Syrena i Polonia z Warszawy, z Teatru Muzycznego w Toruniu, z Teatru Miejskiego w Lesznie, jak i Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, który to pochodzi z miejscowości wielkością podobnej do Elbląga

 

- mówił Mirosław Siedler.

Spektakl "Wszystko o Kobietach. Wszytko o Mężczyznach" zgromadził na widowni około 400 osób, które z przyjemnością odwiedziły elbląski Teatr.

- Liczymy na chwilę relaksu i dobrą zabawę. Bardzo lubimy lekkie spektakle, jeszcze nie widzieliśmy dzisiejszego spektaklu, więc jesteśmy bardzo ciekawi, co dziś zostanie przedstawione - mówili zgodnie państwo Peplińscy.
 

W elbląskim teatrze jest wspaniała atmosfera, bardzo lubię tu przychodzić. Podobał mi się Akompaniator, więc na pewno z miłą chęcią obejrzę go po raz kolejny

 

- mówił Rafał Konefa.

Wczorajszą inaugurację odwiedziła również Nina Błeszyńska-Wojewska, która przed laty współtworzyła Elbląską Wiosnę Teatralną.
 

Chodzę na wszystkie premiery w naszym teatrze, z którymi jestem ogromnie związana jako była juz aktorka. Jestem ciekawa tegorocznej Wiosny i jestem szczęśliwa, że dyrektor Siedler reaktywował i kontynuuje tę piękną tradycję, na pewno pojawię się na każdym spektaklu

- mówiła pani Nina.

Repertuar 18. Elbląskiej Wiosny Teatralnej to bliskie spotkanie z teatrem, w którym nie zabraknie interesujących wydarzeń. Garstka dobrego humoru, dreszczyk emocji, odrobina klasyki i wiele więcej spektakli, które wywołają uśmiech na twarzy każdego widza.

Proszę Państwa, jeśli Państwo chcą obejrzeć któryś ze spektakli naszej Wiosny Teatralnej, proszę jeszcze pytać o bilety. Od razu uprzedzam, nie na wszystko bilety jeszcze są!

– mowił Mirosław Siedler.

Zapraszamy Państwa na Stand-Up Night w wykonaniu Roberta Korólczyka, Ewy Błachnio, Tomasza Jachimka i Marcina Zbigniewa Wojciecha, który odbędzie się dziś w ramach Wiosny Teatralnej o godz. 19.30 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu!


 

 

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Wiosna Teatralna ( zdjęć 31 )
Dodano: 2019-04-01 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ widz
  Sobota, 04.05

  bardzo fania sztuka jezeli tak to mozna nazwac bylam ubawilam sie usmialam gratuluje i zycze wszystkiego najlepszego szkoda ze tak rzadko moge pojsc do teatru ale bilety dla mnie sa za drogie szkoda

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.