Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Kłopoty małżeńskie na Scenie przy stoliku znów rozśmieszą do łez!

14.11.2018, 17:13:25 Rozmiar tekstu: A A A
Kłopoty małżeńskie na Scenie przy stoliku znów rozśmieszą do łez!

Teatr im. Aleksandra Sewruka zaprasza na kolejne spotkanie Sceny przy stoliku. „Kłopoty małżeńskie” to komedia, która z dużym dystansem opisuje związek Kingi i Roberta, którzy decydują się na rozwód. Ale przecież – kto się czubi, ten się lubi!


Dane GUS są bezwzględne. O ile już pary decydują się na formalizację związku, to wskaźnik rozwodów z roku na rok jest coraz wyższy. Czy trwanie w małżeństwie stało się sztuką tylko dla wybranych? A może po prostu małżeństwa są passe?
Kinga i Robert znajdują się na sali sądowej z prostego powodu. Nie chcą być małżeństwem. Aby dostać rozwód, muszą przekonać Sędziego, że już się nie kochają. Jednak powody, dla których nie mogą ze sobą wytrzymać są… no właśnie… Kinga pakuje wszystko w próżniowe woreczki, Robert podjada w łóżku, kiedy ona oczekuje romantycznych wieczorów, on wybiera porno w internecie. Tych mniej lub bardziej poważnych powodów będzie więcej. Będą odpowiedzią na to czy warto ratować związek, który na pierwszy rzut oka nie ma już najmniejszych szans na przetrwanie. Czy różne charaktery to mimo wszystko dwie połówki jabłka?


Na scenie pojawią się Aleksandra Wojtysiak, Alan Bochnak i Dariusz Siastacz.

 

Czy będzie to historia z happy endem? O tym, przekonają się Państwo już 19 listopada o godz. 18:30 na Małej Scenie Teatru Sewruka (wejście od ul. Teatralnej). Wstęp wolny.


Od godziny 16 odbywać się będą warsztaty dramatopisarskie z autorami sztuki oraz wystawa prac młodej artystki, Julii Boros.

 

Mariusz Więcek (ur. 1983) – dramatopisarz, poeta, stand-up’er. Laureat Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców (2006), stypendysta Fundacji Fleszarowej – Muskat (2006), wyróżniony w ogólnopolskim konkursie na współczesną polską komedię „Komediopisanie” za sztukę „Jak uwodzili bogowie” napisaną z Jerzym Wójcickim). Współautor sztuk „Wyrok” i „Life is loading”. Półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

 


Jerzy Wójcicki (ur. 1983) – dramaturg, dramatopisarz, absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu Krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego ze specjalizacją dramaturgiczną. Wyróżniony w konkursie „Komediopisanie” za sztukę pt. „Jak uwodzili bogowie” (2011). Dwukrotny półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (2011 za sztukę „Wyrok”, 2013 za sztukę „Life is loading”). Doktorant Uniwersytetu Gdańskiego.


Julia Boros (ur. 2000) – Rysuje od zawsze, fotografią zajmuje się od dwóch lat. W wolnym czasie lubi odwiedzać muzea, interesuje się historią sztuki. Zafascynowana pracami Schielego oraz fotografiami Julii Margaret Cameron.
W 2016 zaprezentowała swoje prace rysunkowe w gdańskim pubie „LOFT”. Obecna wystawa jest pierwszą prezentacją jej zdjęć.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.