Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Koncert w Muzeum (fotoreportaż)

18.12.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koncert w Muzeum (fotoreportaż)

W Sali Koncertowej Muzeum odbył się koncert skrzypaczki Natalii Walewskiej i fortepianisty Rafała Lewandowskiego.

Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć zapowiadane w programie utwory Johanesa Brahmsa, Antonio Bazziniego, Fritza Kreislera, a także Vittorio Montiego.

Natalia Walewska (z domu Stolarska) ukończyła Akademię Muzyczną w Mińsku. Koncertuje, jako kameralista z najlepszymi orkiestrami i solistami. Jest laureatką wielu konkursów, ma na swoim koncie również złotą płytę. Jest też koncertmistrzem Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Rafał Lewandowski ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku, naukę gry na fortepianie kontynuował w Paryżu. Występował w najznamienitszych salach filharmonii w kraju i za granicą, m. in.: w Danii, Niemczech, USA. Uczestniczył licznych festiwalach muzycznych.

Zagrane utwory stanowią część materiału, jaki tworzy nagraną wspólnie przez muzyków płytę. (Johannes Brahms Sonata A-dur op.100, Fritz Kreisler miniatury na skrzypce: „Cyganka”, „Synkopy”, „Cierpienia miłosne”, „Piękny rozmaryn”, Antonio Bazzini „Taniec karzełków”, Vittori Moti „Czardasz”). Można ją było kupić w holu Muzeum Elbląskiego.

Występ Natalii Walewskiej i Rafała Lewandowskiego spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Muzycy zagrali naprawdę bardzo dobrze, zwłaszcza „Czardasz” wykonany został z wyjątkową maestrią. Artyście bisowali dwukrotnie, ze specjalną świąteczną dedykacją zagrali dla zgromadzonej publiczności utwór amerykańskiego kompozytora.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Koncert w Muzeum ( zdjęć 20 )
Dodano: 2005-12-18 | fot: Adam Wołosz
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.