Sobota, 27.02.2021, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Na tę walkę czekali miłośnicy sztuki. Za nami pierwsza elbląska bitwa na rysunki

26.05.2013, 15:05:02 Rozmiar tekstu: A A A
Na tę walkę czekali miłośnicy sztuki. Za nami pierwsza elbląska bitwa na rysunki
Liszon Lux Logika - zwycięzca pierwszej bitwy na rysunki Grafatak

Stowarzyszenie Kulturalne "Co jest?" zapoczątkowało w naszym mieście nowe wydarzenie. W piątek, 24 maja, w klubie Mjazzga odbyła się pierwsza w Elblągu bitwa na rysunki Grafatak! Tego wieczoru elblążanie mieli okazję zobaczyć starcie dwóch utalentowanych artystów. Przy dźwiękach muzyki puszczanej przez Krzysztofa Jaworskiego, GORE77 zmierzył się z Liszonem Lux Logika.

Elblążanie wypełnili klub po brzegi, by zobaczyć na żywo artystyczne zmagania dwóch śmiałków, którym temat prac wybrała zgromadzona w Mjazzdze publiczność. Klubowicze postawili na "muzykę". Na wykonanie prac GORE 77 oraz Liszon Lux Logika mieli trzy godziny.

Trzeba przyznać, że obie prace spotkały się z pozytywną reakcją elblążan. Zwycięzca został wyłoniony w głosowaniu. Każdy dostał białą i czarką kartkę, za pomocą których decydował, która praca podoba mu się najbardziej. Ostatecznie, w tej wyrównanej walce, wygrał Liszon Lux Logika, który tego wieczoru posługiwał się flamastrami oraz farbami. W nagrodę otrzymał  300 zł oraz zapewnił sobie miejsce w kolejnej bitwie, która odbędzie się 21 czerwca.

Uczestników do poszczególnych etapów wybierają Organizatorzy na podstawie zgłoszeń nadsyłanych drogą mailową na adres skcojest@gmail.com. Zgłoszenia przyjmowane będą do 13 września br. Kolejny uczestnik zmierzy się ze zwycięzcą piątkowej bitwy. O zakwalifikowaniu się do niej zostanie poinformowany tydzień przed, jednak temat, z którym będzie musiał się zmierzyć zostanie ujawniony dopiero podczas Grafataku.

Śmiałków zapraszamy do przesyłania swoich prac. Udział w pojedynku jest bezpłatny. Kolejne bitwy odbędą się 26 lipca, 23 sierpnia i 20 września.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Elbląska bitwa na rysunki - Grafatak ( zdjęć 31 )
Dodano: 2013-05-26 | fot. Ryszard Siwiec
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2965860366821