Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Królewiecka będzie zmodernizowana

04.09.2007, 17:09:14 Rozmiar tekstu: A A A


Nareszcie! Znajdujący się w fatalnym stanie, odcinek ulicy Królewieckiej przy szpitalu wojewódzkim zostanie całkowicie odnowiony. Poprawie ulegnie nawierzchnia jezdni, chodniki, zatoki autobusowe i wszystkie zjazdy. Podobnej modernizacji poddany zostanie odcinek Królewieckiej w Dąbrowie.


Oba zadania realizowane są w ramach, rozpoczętej w 2003 r., inwestycji pod nazwą „Przeprawa mostowa przez rzekę Elbląg – etap III”. W tej fazie, już dużo wcześniej przebudowane zostało skrzyżowanie ulicy Brzeskiej, Robotniczej i Piłsudskiego. Z kolei w 2004 roku przebudowie uległa cała Aleja Piłsudskiego.

Teraz nadszedł czas na, od dawna oczekiwany, remont ul. Królewieckiej. Ze względu na zły stan nawierzchni jezdni na odcinku przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Modernizacji poddany będzie odcinek tej ulicy od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Fromborską, a także odcinek o długości 1,93 km, od granicy miasta w kierunku Elbląga.

Zakres robót, obejmuje odnowę nawierzchni ul. Królewieckiej, wymianę krawężników, wymianę nawierzchni zatok postojowych, regulację urządzeń infrastruktury technicznej na odcinku od Kościuszki do Fromborskiej oraz remont jezdni, poboczy i zjazdów na odcinku ul. Królewieckiej w Dąbrowie.

W chwili obecnej ogłoszony został przetarg na wykonawcę. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się 14 września. Planowane zakończenie modernizacji ul. Królewieckiej przewiduje się na koniec października 2007 r. W tym roku powyższe prace pochłoną z kasy miejskiej pół miliona złotych. W sumie cała inwestycja „Przeprawa mostowa przez rzekę Elbląg” kosztowała miasto prawie 7,7 mln zł.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ peter
  Wtorek, 04.09

  Fakt, faktem ale Królewiecka na wysokości Szpitala Wojewódzkiego jest w stanie agonalnym....Trzeba coś z tym fantem zrobić....

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 04.09

  To przy okazji moze ktos by pomyslal o skrzyzowaniu ul kosciuszki z ul krolewiecka.W godzinach szczytu tworza sie tam korki, a samo skrzyzowanie jest nieprzemyslane.

 3. 3
  0
  ~ Kobi
  Wtorek, 04.09

  A co z ul.Browarną.przecież tą ulicą nie daje się jeździć?

 4. 4
  0
  ~ wers
  Wtorek, 04.09

  Co z ulicą działkową? Jezdzę tam często od wielu lat i nic nie jest robione, a to wazna ulica - wielu ludzi jeździ tędy na swoje działki. Królewiecka moze poczekać i tak jest tam taki korek, ze po modernizacji będzie się dalej jeździć 30 km/h.

 5. 5
  0
  ~ Arti
  Środa, 05.09

  Królewiecka oprócz korków, to nawierzchnie ma jeszcze znośną w porównaniu do bardziej uczęszczanej Mickiewicza czy równie uczęszczanej Browarnej. Więc co z tymi ulicami???

 6. 6
  0
  ~ Michał
  Środa, 05.09

  Do ARTI: Jakbys czytal uwaznie portal to wiedzialbys ze na ulicy Mickiewicza remont sie zaczał. Natomiast co do drogi 503 to info jest tutaj http://www.umelblag.pl/funduszeUE/?page=articles&ShowOne=83&cat=22

 7. 7
  0
  ~ Metalowców.
  Środa, 05.09

  Ul. Królewiecka winna być od ul. Fromborskiej ( w dół do ul. Piłsudskiego) 4-ro pasmowa, ale jak się wydaje, raczej tak nie będzie.

 8. 8
  0
  ~ Janos
  Środa, 05.09

  Nareszcie. Bo w wkrótce nie dałoby sie tamtędy jeździć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5360150337219