Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Otwarcie wiaduktu na Akacjowej

21.08.2007, 13:13:50 Rozmiar tekstu: A A A


W najbliższy poniedziałek 27 sierpnia, dojdzie do uroczystego otwarcia wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Akacjowej. W uroczystości, która rozpocznie się o godz. 12.00 udział weźmie m.in. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad – Zbigniew Kotlarek.


Wiadukt kolejowy wzdłuż ul. Akacjowej, podobnie jak rondo na skrzyżowaniu ulic Rawskiej, Pasłęckiej, Al. Grunwaldzkiej i Akacjowej, został oddany do użytku już przed miesiącem. O wiele wcześniej zakończona została budowa nowej pętli tramwajowej przy ul. Druskiej.

Na 27 sierpnia zaplanowano uroczyste otwarcie tych inwestycji. Uroczystość odbędzie się na wiadukcie kolejowym, który od niedawna połączył miasto z osiedlem Dębowa. Kolejowy wiadukt zrealizowany został w ramach przebudowy drogi krajowej nr 7 na odcinku Jazowa – Elbląg, której głównym inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W jego otwarciu udział wezmą władze Elbląga, na czele z prezydentem Henrykiem Słoniną, oraz szefostwo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – dyrektor generalny Zbigniew Kotlarek i dyrektor oddziału w Olsztynie Mirosław Nicewicz.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ elblążanin
  Wtorek, 21.08

  A czy będzie jakiś purpurat bo bez ich udziału i kropidła wiadukt się zawali, rondo się zapadnie, a pętla zawiąże się w ósemkę ?

 2. 2
  0
  ~ turysta
  Środa, 22.08

  Ten projekt jak i wykonanie zrobiono dla władz. Otwarcie zrobią sobie również władze. Na skrzyżowaniach są wypadki, mieszkańcy są nie zadowoleni a wladza sobie otwiera. Wystarczy spojrzec na krawężniki, zieleńce, nawierzchnia. Jest to spartolony projekt i jego wykonanie. To sa efekty polskich przetargów. Liczy się tylko cena. Chetnie poznam osobe która sie podpisała pod tym projektem. Nic uzytkowego sie nie liczy tylko cena. O tym projekcie od począku mówiono że jak na studentów I roku to całkiem nieźle. Wszystkie jezdnie łączą sie ze sobą na rondzie z róznych poziomów a brak niektórych chodników czy ciagów pieszych zostanie wydeptany w "trawie" która w wiekszości jest chwastem. Małpi gaj znaków drogowym jest mistrzostwem Polski. Brak przystanku dla wsiadających mieszkańców z Akcjowej do tramwaju jest karygodny. Ciekawie wygląda sprint 60 letniej kobiety do przystanku na Grunwaldzkiej. Podobnie noszenie toreb do mostu, kiedy można było wysiąść na pętli. Najlepszym rozwiązaniem jest wjazd z Warszawskiej na Warszawę. Co tydzień jest wypadek jak dlugo będziemy czekać na smierć z debilnych rozwiązań? Podobnie z wyjazdem na Żułwskiej i Nowodworskiej. Pomysł dobry, realizacja karygodna. Kwalifikuje sie na prokuratora. Przetarg ewidentnie ustawiony. Uważam że wykonawca powiniej podkulić ogon i zniknąć z Ebląga na zawsze. Jakim prawem przedłużono kontrakt od 31 pażdziernika 2006 do 31.08.07? Przecież termin wykonania w warunkach był zapisany i popisany? Najgorsza firma to Starabag, Neon i Stabiltor.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1672990322113