Sobota, 4.04.2020, Imieniny: Waclaw, Izydor, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Rozbudują sygnalizacje

24.07.2007, 14:20:56 Rozmiar tekstu: A A A


Już wkrótce na czterech newralgicznych skrzyżowaniach w centrum Elbląga przebudowywana i dostosowana do aktualnego natężenia ruchu zostanie istniejąca sygnalizacja świetlna. Działanie to ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego.


Przebudowie ulegnie sygnalizacja na skrzyżowaniach następujących ulic: Bema - Mickiewicza - Orzeszkowej, Grota Roweckiego - 12 Lutego - Armii Krajowej, Tysiąclecia - Hetmańskiej, Nitschmana - Hetmańska - Giermków.

Na pierwszym skrzyżowaniu ulic Bema z Orzeszkową, dla wlotu od strony Bema, nad jezdnią umieszczony zostanie sygnał ogólny (powtarzacz). Z kolei w sygnalizatorze stojącym przed skrzyżowaniem z Orzeszkową (jadąc z Bema w kierunku Grobli Św. Jerzego) zamontowane zostaną soczewki LED.

Na kolejnym skrzyżowaniu Grota Roweckiego - 12 Lutego, na wszystkich wlotach o trzech pasach ruchu, nad pasami zainstalowane będą sygnały kierunkowe dla pojazdów skręcających w lewo (cztery wloty).

Na trzecim ze skrzyżowań – ulic Hetmańskiej i Tysiąclecia – na wlocie od strony Hetmańskiej, nad pasami ruchu zainstalowane zostaną sygnały kierunkowe. Jednocześnie zdemontowane zostaną istniejące sygnały ogólne.

Dodatkowo oznakowane zostanie również skrzyżowanie Nitschmana - Hetmańska - Giermków. Tu na wlocie od strony ul. Nitschmana instalowany będzie sygnał kierunkowy dla pojazdów z nakazem skrętu w prawo, a także wykonane oznakowanie sygnałami przejścia dla pieszych.

Wykonawcą zadania będzie wyłoniona już w przetargu elbląska firma Zakład Sieci i Instalacji Elektroenergetycznych Mirosław Judek. Inwestycja, która pochłonie 89 tys. zł ma być zrealizowana do końca listopada tego roku.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Arti
  Wtorek, 24.07

  tyle kasy a niektóre z tych skrzyżowań mającałkiem nową sygnalizacje, niedawno kładzioną. Poza tym zdejmować na Hetmańskiej sygnały ogólne i zastępować kierunkowymi..??? po jaką cholere??? Przecieżi tak sątam wydzielone pasy do jazdy w konkretnym kierunku i z innych nie pojedziesz. Czy to będzie strzałka siępaliła czy kółeczko, co to za róznica??? Ale kasa leci - ciekawe jak dokładnie wygladał ten przetarg.

 2. 2
  0
  ~ jar
  Środa, 25.07

  bardzo dobrze że diodowe światła bedą, bo je widać w ostrym słońcu! ale jak następne światła zrobią adaptacyjne...... dla tych, którzy sie nie orientują to te inteligentne światła nie rozpoznają jednośladów i trzeba jechać na czerwonym - skandal!

 3. 3
  0
  ~ se
  Środa, 25.07

  nareszcie ktoś pomysła o ul.Nitshamanna-skręcić tam z Hetmańskiej to koszmar-na czerwonym sie stoi a na zielonym samochody jadące prosto uniemozliwiają skręt,więc kierowcy skręcają na czerwonym,a wyjeżdżający z Nitshmanna wtedy protestują bo oni tez chcą wyjechać

 4. 4
  0
  ~ sas
  Środa, 25.07

  Jestem tego samego zdania co "se".Powinien byc zainstalowany jeszcze sygnalizator kierunkowy dla skrecajacych z hetmanskiej w lewo w nitschmana.

 5. 5
  0
  ~ anonim
  Czwartek, 26.07

  Do Arti: sygnał kierunkowy będzie oznaczał, ze nie bedziesz mial kolizji z nadjezdzajacymi z nad przeciwka pojazdami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! masz prawo jazdy?

 6. 6
  0
  ~ SK
  Piątek, 27.07

  a czemu tylko nakaz skrętu w prawo jak już będzie sygnalizacja to można zezwolić też skręt w lewo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.