Środa, 8.04.2020, Imieniny: Julia, Dionizy, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Powstanie ośrodek treningowy na EURO 2012

11.07.2007, 12:31:47 Rozmiar tekstu: A A A
Powstanie ośrodek treningowy na EURO 2012


Zarząd województwa rozpoczął w regionie poszukiwania miejsca, gdzie mógłby powstać ośrodek, w którym mieszkać i trenować miałaby jedna z drużyn uczestniczących w EURO 2012. Chętne do budowy zaplecza dla piłkarzy, miasta lub firmy mogą liczyć na wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Pod koniec czerwca rozpoczął działalność, powołany przez marszałka województwa Jacka Protasa, Zespół ds. Promocji Województwa Warmińsko-Mazurskiego „EURO 2012”. Jego zadaniem będzie wypromowanie regionu w kontekście organizowanych przez Polskę i Ukrainę Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poprosiło województwa, w których nie będą rozgrywane mecze EURO 2012, o listy inwestycji związanych z tą imprezą. Każde z województw ma przedstawić swoje plany rozwoju dopasowane do potrzeb EURO.

Jako, że na Warmii i Mazurach nie ma dziś ośrodka, który mógłby przyjąć startującą w mistrzostwach ekipę narodową, zarząd województwa chce by taki obiekt powstał na jego terenie. W tej chwili nie wiadomo jeszcze czy powstanie on od nowa, czy zostanie rozbudowany jakiś już istniejący. - Polska musi zaproponować minimum dwie lokalizacje dla każdego zespołu. Chcemy, aby co najmniej jeden ośrodek z Warmii i Mazur aspirował do znalezienia się w takiej ofercie – mówi Jarosław Słoma z zarządu województwa.

Wymagania UEFA są bardzo wysokie. Ośrodek taki musi mieć czterogwiazdkowy hotel z co najmniej 60 pokojami, 3 płyty treningowe, z czego dwie naturalne i jedna sztuczna, a co najmniej jedna ma być oświetlona, ponadto zaplecze odnowy biologicznej i monitoring.

Jak szacuje zarząd województwa, koszt budowy takiego hotelu wynosić będzie ok. 50 mln zł, zaś kompleksu rekreacyjno-sportowego - ok. 19 mln zł. Obie inwestycje mogą zostać sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Pracujemy nad uszczegółowieniem RPO, zwłaszcza w osi turystyka, z uwzględnieniem tej szansy. U podstaw leży bezpośrednio pomoc w zdobyciu pobytu jednej z ekip na Warmii i Mazurach, a po drugie pomoc podmiotom zarobić na tym wydarzeniu. Szukamy już dziś dobrych ofert i dajemy sygnał, że znajdziemy pieniądze na wsparcie najlepszych pomysłów – deklaruje Jarosław Słoma.

Mistrzostwa Europy odbędą się dopiero za 5 lat, jednak w województwie już myślą o wykorzystaniu tej niepowtarzalnej szansy do promocji regionu. W planach zarządu jest wielka kampania promocyjna, co najmniej na skalę europejską. - Nasz cel to nie pojedyncze, drobne działania, ale skoordynowana, wielka regionalna kampania, wpisująca się w promocję całego kraju – wyjawia Słoma.

Przypuszczalny koszt kampanii promocyjnej dla województwa to 25 mln zł, do tego dochodzi publiczna struktura informacyjna – 1,4 mln oraz turystyczne oznakowanie regionu i portal internetowy – 3 mln zł. W plany Regionalnego Programu Operacyjnego wpisano także inwestycje, które wpłyną na rozwój turystyczny i atrakcyjność regionu. Są to inwestycje wokół Kanału Elbląskiego i na Pojezierzu Iławskim oraz program modernizacji północnego szlaku komunikacyjnego. Ze środków zewnętrznych województwo chce ubiegać się o fundusze na remont drogi nr 16 i inwestycje bezpośrednio na Kanale Elbląskim (szlak, koryto kanału, śluzy i pochylnie).

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ WDR
  Czwartek, 12.07

  Jak to nie powstanie w Elblagu tylko jakims Olsztynie albo innej wiosce typu Ilawa to bedzie to skandal... Nie da sie ukryc ze najdogodniejsze polozenie mamy MY...

 2. 2
  0
  ~ Arti
  Czwartek, 12.07

  Położenie i owszem, ale czy władze (czyt. Słonina) stanie na wysokości zadania i umożliwi inwestorom dogodne warunki - tego bym już nie był taki pewny.

 3. 3
  0
  ~ anonim
  Czwartek, 12.07

  Modrzewina Południe przy parku technologicznym to jest wspaniałe miejsce na tą inwestycje.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.