Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Inwestycja pełna dołków

04.07.2007, 08:14:50 Rozmiar tekstu: A A A

W Pasłęku powstaje pełnowymiarowe pole golfowe. Cieszą się władze i mieszkańcy 12-tysiecznego miasteczka, powody do radości mają również inwestorzy, którzy już zapowiadają, że będzie to najpiękniejsze i najlepsze pole golfowe w kraju.

Lokalizacja pola w Pasłęku (oddalonego od Elbląga o ok. 20 kilometrów) okazała się całkiem nieprzypadkowa. - Tutejsze okolice są wprost wymarzone dla golfistów, mam tu na myśli naturalnie ukształtowany krajobraz – mówi Kai Hulkkonen, jeden z udziałowców spółki Sand Valley Golf & Country Club. - Nie bez znaczenia jest także to, że w Polsce sezon golfowy trwa o ponad dwa miesiące dłużej niż w Skandynawii i choćby to powinno przyciągać Szwedów czy Finów do Polski – uważa Hulkkonen.

Podobnego zdania jest Lassi Pekka Tilander, fiński architekt, który jest przekonany, że znakomite usytuowanie i skomunikowanie pasłęckiego pola ze Skandynawią, Warszawą i Trójmiastem (bezpośrednie sąsiedztwo drogi E7, bliskość lotniska w Gdańsku) spowoduje prawdziwy najazd krajowych i zagranicznych miłośników golfa.

Do tego dochodzą walory rekreacyjno-krajoznawcze całego regionu. W odległości zaledwie 1 kilometra od powstającego pola funkcjonuje Stadnina Koni "Rzeczna". Zaledwie 6 kilometrów dzieli Pasłęk od Kanału Elbląskiego, a pobliski akwen Zalewu Wiślanego z portami w Elblągu, Tolkmicku, Fromborku i Kadynach to dobre miejsce dla miłośników windsurfingu, żeglarstwa i kajakarstwa.

Założeniem organizacyjnym pola jest utworzenie w Pasłęku zawodowej drużyny golfowej, do której rekrutowana będzie młodzież z pasłęckich szkół podstawowych i gimnazjów. Jak podkreślają inwestorzy, wszystkie lekcje będą odbywały się nieodpłatnie. - W Polsce golf jest wciąż sportem elitarnym, dlatego chcemy to zmienić – zapewnia Hulkkonen.

- Według szacunkowych danych, rocznie będzie odwiedzało pasłęckie pole około 33 tyś. graczy – uważa Wojciech Dziewulski, general menager Sand Valley Golf & Country Club. Zakres realizowanej inwestycji obejmuje: klub golfowy z akademią golfową, 6-dołkowym polem szkoleniowym, 18-dołkowym – pełnowymiarowym - polem mistrzowskim, który zajmie powierzchnię 81 hektarów. Dodatkowo planowaną infrastrukturą towarzyszącą będzie zespół hotelowo–konferencyjny, Spa, apartamentowce i baseny. Razem z zespołem rezydencji inwestycja zajmie ponad 105 hektarów powierzchni i będzie ukończona do 2011 roku. Po realizacji inwestycji spodziewane jest zatrudnienie ponad 120 osób.

Z danych firmy doradczej KPMG, w Polsce znajdują się 24 pola golfowe. Zarejestrowanych jest ponad 3 tyś. graczy. Ich liczba jednak stale rośnie o około 4 proc. rocznie. Ze wszystkich krajów z Europy Środkowej i Wschodniej najwięcej pól golfowych jest w Czechach, dokładnie 68.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.