Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Trasa zachodnia i węzeł odciążą miasto

15.05.2007, 14:20:49 Rozmiar tekstu: A A A

Rozbudowę węzła "Raczki", łączącego drogę nr 7 i 22, oraz realizację kompleksów produkcyjno - usługowych przewiduje zatwierdzony niedawno przez Radę Miejską, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego na południe od ul. Żuławskiej.

Teren o łącznej powierzchni 122 ha, dla którego sporządzono plan, położony jest w południowo-zachodniej części miasta tuż przy granicy administracyjnej z Gminą Elbląg. Od północy ograniczony jest ulicą Żuławską, od wschodu rzeką Elbląg, z kolei od południa i zachodu linią kolejową do Braniewa i fragmentem drogi krajowej nr 7.

Plan dla tego fragmentu miasta przewiduje przeznaczenie niezainwestowanych dotąd terenów rolniczych na tereny o funkcji przemysłowo-usługowej oraz komunikacyjnej. Stąd też, na wydzielonej działce o pow. ponad 8 ha, zlokalizowanej w sąsiedztwie ul. Warszawskiej i Żuławskiej, wyznaczono m.in. miejsce na nowy obiekt handlowy o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. metrów kwadratowych (z wyłączeniem jednak branży spożywczej).

Ponadto plan zakłada budowę tzw. trasy zachodniej, która ma być główną trasą obsługującą tereny wschodnie miasta. Ważnym ustaleniem jest również zarezerwowanie terenu pod inwestycje drogowe, takie jak choćby rozbudowa węzła "Raczki", łączącego drogę ekspresową nr 7 Warszawa-Gdańsk z drogą krajową nr 22 Tczew-Elbląg-Królewiec.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ michal
  Środa, 16.05

  ??? yyy to co nie bedzie auchana albo geanta?? kto u nas bedzie chcial wybudowac ikee albo cos podobnego???? a no i ktotam bedzie kupowal?

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Środa, 16.05

  będzie OBI

 3. 3
  0
  ~ ziomal jimi
  Niedziela, 20.05

  dlaczego nie spozywczy ?w kazdej dzielnicy taki powinien byc .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.