Piątek, 21.02.2020, Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Powstają plany dla północnych dzielnic

11.05.2007, 17:39:15 Rozmiar tekstu: A A A


To, że główną osią rozwoju miasta ma być ul. Płk. Dąbka wiadomo już od dawna. Jednak na pytanie, jak będą zabudowane tereny wokół przedłużonej na północ jej części, odpowie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Decyzję w sprawie jego sporządzenia, dla dzielnicy mieszkaniowej Modrzewina-Północ część I oraz rejonu skrzyżowania ulic Płk. Dąbka-Ogólna, podjęli na ostatniej sesji elbląscy radni.


Pierwszy z planów powstanie dla fragmentu miasta, zlokalizowanego tuż przy, jednym z największych w przyszłości skrzyżowań Elbląga, a mianowicie skrzyżowania ulicy Ogólnej z przedłużeniem ulicy Pułkownika Dąbka. Obszar objęty planem ograniczony jest od południa ul. Ogólną, od zachodu odcinkiem „starej” ul. Płk. Dąbka, która prowadzi od skrzyżowania z ulicą Ogólną i Odrodzenia, w kierunku fabryki domów oraz od wschodu istniejącą zabudową w rejonie ulic Ogólna-Lubelska.

Podjęte nad aktualizacją dotychczas obowiązującego planu prace, są podyktowane koniecznością umożliwienia optymalnego wykorzystania terenu w rejonie wspomnianego skrzyżowania. Zmiany mają zmierzać w kierunku zwiększenia intensywności zabudowy oraz dostosowania formy architektonicznej do aktualnych uwarunkowań.

Z kolei sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy mieszkaniowej Modrzewina–Północ część I, spowodowane jest korektą i doprecyzowaniem ustaleń już istniejącego planu dla tej części miasta. Granice tworzonego planu wyznaczają: od północy rzeka Dunówka, od wschodu nowoprojektowana ulica stanowiąca przedłużenie ul. Płk. Dąbka, od południa teren Elbląskiego Parku Technologicznego, a od zachodu tereny zamknięte.

Obowiązujący do tej pory miejscowy plan dzielnicy mieszkaniowej Modrzewina-Północ, zawiera ważne ustalenia o charakterze generalnym dla obszaru o powierzchni ok. 200 ha. Pozwoliły one na rozpoczęcie procesu inwestycyjnego systemu głównych elementów infrastruktury technicznej. W ubiegłym roku przyjęto szczegółową koncepcję zabudowy i zagospodarowania południowej części dzielnicy, na której w latach 2008-2013 powstać ma Elbląski Park Technologiczny.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.