Środa, 3.06.2020, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Stacja paliw przy markecie

24.04.2007, 21:51:32 Rozmiar tekstu: A A A


Na parkingu położonym przy ul. Żeromskiego, tuż obok hipermarketu E.Leclerc powstać ma kolejna w naszym mieście stacja paliw. Elbląscy radni, choć niejednogłośnie, to podczas ostatniej sesji przyzwolili do sporządzenia zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pod jej realizację.


Za zmianą miejscowego planu dla terenów przewidzianych pod lokalizację obiektów handlowych przy ul. Żeromskiego, było 16 radnych, a 6 opozycyjnych wstrzymało się od głosu. Tym samym na wniosek właściciela terenu, który zwrócił się do miasta z zamiarem wybudowania stacji benzynowej w ramach parkingu przy markecie, konieczne będzie naniesienie pewnych zmian. Wynikają one z tego, że w dotychczas obowiązującym planie nie ma jednoznacznego ustalenia o lokalizacji takiej funkcji na wskazanym obszarze.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ P.
  Wtorek, 24.04

  Kolejna bomba w centrum miasta :/

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Środa, 25.04

  Do przedmówcy: od kiedy Żeromskiego to centrum miasta?? hahah

 3. 3
  0
  ~ P.
  Środa, 25.04

  Co mialem pisac w "srodmiesciu"? :/ Nie jest to na obrzezch, tylko w okolicy zabudowan. Niech cos p.....lnie, to kilkanascie rodzin idzie w kosmos.

 4. 4
  0
  ~ zatroskany
  Środa, 25.04

  Wilk był cały czas przeciw od chwili wystąpienia Leclerca w tej sprawie, ale SLD ich przegłosowało, jednak to nie koniec batali, bo dopiero przystąpiono do opracowania planu, a na szczęście jeszcze go nie uchwalono.

 5. 5
  0
  ~ anonim
  Środa, 25.04

  Do przesady czy mamy mało stacji w samym mieście!!!!!!!! Co na to radni dbający o swoich wyborców.Proponuję jeszcze parę aptek.

 6. 6
  0
  ~ anonim
  Środa, 25.04

  Im więcej stacji tym większa konkurencja na rynku i niższe ceny. Jako zmotoryzowany jestem całkowicie ZA. Odnośnie bezpieczeństwa przstudiujcie kilka lub kilkanaście ostatnich lat - gdzie w Polsce nastąpiła jakakolwiek eksplozja na stacji benzynowej. Bzdury piszecie i tyle. W Berlinie są stacje, które znajdują się bezpośrednio pod budynkami mieszkalnymi i to w samym centrum miasta i nikt z tego powodu nie robi szumu.

 7. 7
  0
  ~ Mateusz
  Środa, 25.04

  Leclerc gwarantuje najniższe ceny paliw, to źle? dodatkowo firma jest lokalną spółka i tu płaci podatki, to źle? w okolicy nie mieszkają ludzie, a po tej stronie Grunwaldzkiej to jedyna stacja będzie, to źle? To jeżeli te trzy propozycję są złe to niech Wilk i cała prawica zaczną blokować np. budowę kościołów, tych z dzwonami przynajmniej! Mi stacja pod domem nie przeszkadza, a nawalający dzwon na wprost mojego okna codziennie rano to upierdliwość. Szybciej zresztą mi serce pęknie niż wywali taką stację, a może są osoby które nie mają w tym interesu i dlatego to będą blokować, ze złośliwości?

 8. 8
  0
  ~ ala
  Środa, 25.04

  A jak nie wyłaczysz gazu w kuchence to tez kilkadziesiat rodzin idzie w kosmos! A gdzie ma być niby stacja jak nie w centrum!? chyba nie az w gdańsku.

 9. 9
  0
  ~ aaaa
  Czwartek, 26.04

  Ludzie jakie centrum miasta, o czym Wy piszecie! Żeromskiego to nie centrum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. 10
  0
  ~ matt
  Czwartek, 26.04

  Plusem takich stacji jest fakt, że ceny są tam zdecydowanie niższe, niz na konkurencyjnych stacjach typu Lotos, Esso i Statoil. Można zauważyć, że w Elblągu ceny pliw są prawie zawsze takie same. Wyznacza je zazwyczaj Statoil i Lotos. U nich ceny paliwa jako pierwsze idą w góre, a później dostosowuje się reszta stacji benzynowych. Na szczęście patrząc na Gdańsk, stacje paliw przy hipermarketach dają tańsze paliwko w zamian za robienie zakupów i dojazd do sklepu (wg. właścicieli). Stacji jest w Elblągu od groma - to fakt... Gdyby połowe z nich zlikwidować, to marża na stacjach (raczej) zmienszyła by się. Co do kościołów to racja - rosną jak grzyby po deszczu... :/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.