Sobota, 2.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Krok bliżej do inwestycji dworcowych w Pasłęku i Gronowie Elbląskim

07.07.2023, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Krok bliżej do inwestycji dworcowych w Pasłęku i Gronowie Elbląskim
źródło: pkp.pl

Obydwa wyróżniające się architekturą i zabytkowe – dworce w Pasłęku i Gronowie Elbląskim, bo o nich mowa, przejdą kompleksowe przebudowy. PKP S.A. podpisały porozumienia z samorządami w sprawie współdziałania przy tych inwestycjach.Dzięki sygnowanym wczoraj (5.07.) dokumentom Polskie Koleje Państwowe S.A. zobowiązały się do przebudowy dworców w Pasłęku i Gronowie Elbląskim pod warunkiem wynajęcia przez samorządy przestrzeni w budynkach. Obydwa dworca przejdą kompleksową przebudowę z poszanowaniem dla ich historycznego charakteru. Poza strefą obsługi podróżnych znajdą się w nich przestrzenie przeznaczone dla samorządu.W Gronowo Elbląskim gmina wynajmie przeszło 300 m kw. powierzchni i planuje na nich uruchomienie, po przebudowie dworca, m.in. świetlicy, salki warsztatowej, pomieszczenia miejskiego ośrodka pomocy społecznej lub punktu obsługi mieszkańca. Z kolei w Pasłęku na ponad 500 m kw. wynajętych przez miasto, po modernizacji budynku, znajdą się m. in. centrum usług społecznych i świetlica środowiskowa. Wraz z dworcami metamorfozę przejdzie ich najbliższe otoczenie, gdzie planowana jest budowa nowych chodników, parkingów, a także montaż nowej małej architektury oraz uporządkowanie zieleni.

 

Od dłuższego czasu zabiegaliśmy o to, by te piękne, zabytkowe dworce wyremontowano. To bardzo ważne inwestycje. Dworce będą bardziej funkcjonalne, ale zachowają swojego starego ducha

 

– mówi Andrzej Śliwka, wiceminister Aktywów Państwowych.


– Formuła współpracy, w której PKP S.A. buduje lub modernizuje dworzec, a samorząd wynajmuje na nim powierzchnię po zakończeniu inwestycji, sprawdziła się już w wielu miejscach w Polsce. Przykładami mogą być dworce Szklarska Poręba Górna, Węgliniec czy Kraków Swoszowice. Nie inaczej będzie w Pasłęku i Gronowie Elbląskim. Te dwa zabytkowe dworce w województwie warmińsko-mazurskim nie tylko odzyskają swój dawne piękno, dzięki czemu staną się wizytówkami miejscowości, ale również połączą w sobie obsługę podróżnych z usługami ważnymi dla mieszkańców – mówi Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.

 

 

PKP S.A.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ wniosek
  Piątek, 07.07

  Brawo! zawsze takie wiadomości cieszą, będą remonty, a to wszystko dla mieszkańców tych miejscowości. Tak ważne są miejsca z których ludzie podróżują. Byłam w Szklarskiej Porębie dworzec jest super. Ludzie coraz częściej przesiadają się ze swoich aut i jeżdżą pociągami. Dlatego takie remonty są pilnie niezbędne, nawet dla bezpieczeństwa podróżujących.Brawo panie Śliwka za zainteresowanie naszym regionem.

 2. 2
  +4
  ~ Eric
  Piątek, 07.07

  Co jest ? Kiedy prosto z Elbląga do Warszawy? W Elblągu jest kiepski rozkład jazdy, brak kursuje do Poznania i Krakowa (przez Warszawę) !!!

 3. 3
  +2
  ~ Super
  Sobota, 08.07

  Wszystkie inwestycje cieszą, te mniejsze i te większe, bo zawsze przed nami jest wizja rozwoju. Najgorszy jest zastój lub cofanie się czy upadek. To jest krok do przodu. Brawo.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.07874584198