Czwartek, 4.03.2021, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na tym skrzyżowaniu czekają nas spore utrudnienia. Jak na zmiany reagowali kierowcy?

26.06.2017, 10:30:46 Rozmiar tekstu: A A A
Na tym skrzyżowaniu czekają nas spore utrudnienia. Jak na zmiany reagowali kierowcy?
Fot. Ryszard Biel

Dziś (26 czerwca) o godzinie 5 rano drogowcy zamknęli częściowo skrzyżowanie ulic 12-go Lutego - Królewiecka - Teatralna – Nowowiejska. Tym samym rozpoczął się kolejny etap budowy torowiska i trakcji tramwajowej w ul. 12 Lutego. Większość kierowców ze zrozumieniem przyjęła zmiany w organizacji ruchu. Zdarzali się też tacy, którzy mimo wygrodzeń próbowali przejechać zamknięte skrzyżowanie, jadąc nawet pod prąd. - Generalnie wprowadzanie zmian odbyło się całkiem bezboleśnie - przyznał nam kierownik robót z firmy wykonującej całą inwestycję. 

Od dziś (26 czerwca) przez około miesiąc jedno z największych w mieście skrzyżowań będzie częściowo zamknięte. U zbiegu ulic 12 Lutego -  Królewiecka - Teatralna - Nowowiejska wprowadzono tymczasową organizację ruchu, która polegała na ograniczeniu niektórych relacji. 

Od dzisiejszych godzin porannych z ulicy 12 Lutego od centrum można jechać tylko z jednego pasa na wprost w ul. Królewiecką i Dąbka i z jednego pasa w prawo w ul. Nowowiejską. Z ulicy Teatralnej nie ma możliwości przejazdu przez skrzyżowanie w żadnym kierunku. Z ulicy Nowowiejskiej można jechać tylko w prawo w ul. Królewiecką i Płk. Dąbka, natomiast z ulicy Płk.  Dąbka i Królewieckiej w kierunku centrum możliwy jest tylko skręt w prawo w ulicę Teatralną. Powyższa organizacja ruchu obowiązywać będzie do 6 sierpnia. 

Na skrzyżowaniu wyłączona została również  sygnalizacja świetlna. Na czas robót utrzymane zostało przejście dla pieszych przez ul. 12 Lutego. Póki co przez skrzyżowanie kursują jeszcze tramwaje. Gdy rozpoczną się prace na torowisku, ich kursowanie 1 lipca zostanie zawieszone. 

Dla kierowców poruszających się drogą nr 504 wyznaczono oznakowany objazd w kierunku centrum. Ruch z ul. Płk. Dąbka i ul. Królewieckiej poprowadzony będzie ulicami Teatralna - Robotnicza (DW 503) - Pocztowa (DW 503) i Armii Krajowej do ul. 12 Lutego.

Wszystkie powyższe zmiany wprowadzono w poniedziałek o godz. 5 rano. Dla większości kierowców nie były one zdziwieniem.

Czytałem wcześniej w elbląskich mediach, że od dziś mają zamykać to skrzyżowanie, więc wyjechałem do pracy trochę wcześniej. Na szczęście na skrzyżowaniu nie tworzą się korki, gdyż wyłączono sygnalizację. Nie jest tak źle

- powiedział nam pan Dawid, kierowca forda mondeo.

Byli też tacy, którzy zmianami byli zaskoczeni. - Nie wiedziałem nic o tym zamknięciu. Teraz muszę zawrócić i poszukać objazdu, bo z Teatralnej nie mogę pojechać na wprost w Nowowiejską - przyznał pan Andrzej. 

Gorzej z całą sytuacją radzili sobie kierowcy spoza miasta, którzy często zatrzymywali się przed pracownikami wykonującymi roboty i pytali o objazdy. 

Przyjechałem z Olsztyna i chciałem skręcić w lewo w ul. Teatralną, ale skrzyżowanie jest zamknięte. Nie mam pojęcia, jak tam teraz się dostać

- mówił kierowca czarnego audi. 

Nieco zdezorientowani byli również piesi, którzy poszukiwali przystanków autobusowych. - Przez kilkanaście minut czekałam na autobus na przystanku przy 12 Lutego. Nic nie przyjechało - skarżyła się starsza kobieta. - Na który przystanek mam się teraz udać? - pytała.

Podczas naszego pobytu na skrzyżowaniu, obserwowaliśmy również zachowania przejeżdżających kierowców. Przez około pół godziny tylko dwóch na rejestracjach przyjezdnych zdecydowało się ominąć wygrodzenia i przejechać zamknięte skrzyżowanie. Szybko zostali jednak cofnięci przez pracowników. 

Na szczęście takich przypadków mieliśmy tylko kilka. Z samego rana zdarzało się, że kierowcy jechali ul. Teatralną wjeżdżając na przeciwległy pas. To norma, gdy wprowadzamy zmiany w organizacji ruchu. Po pierwszym dniu większość kierujących się do nich przyzwyczaja. Generalnie mogę przyznać, że zamknięcie odbyło się całkiem bezboleśnie, a więcej problemów było, gdy zamykaliśmy skrzyżowanie 12 Lutego - Grota Roweckiego

- powiedział nam kierownik  nadzorujący prace drogowe. 

Po wprowadzeniu zmian drogowcy przystąpili do skuwania asfaltu w okolicach torowiska. Jeszcze dziś zajmą się również rozbiórką przejazdu tramwajowego na wlocie ul. Królewieckiej. 

O objazdach dla kierowców przeczytać można tutaj. Natomiast zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej znaleźć można tutaj.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Roboty na skrzyzowaniu ( zdjęć 36 )
Dodano: 2017-06-26 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ brrrrrry
  Poniedziałek, 26.06

  jeden wielki bajzel. Zamknięcie skrzyżowania to pikuś Prosze zobaczyc co sie dzieje obok dawnego multikina wszyscy teraz temtęndy jadą

 2. 2
  +5
  ~ Jaś Fasola
  Poniedziałek, 26.06

  A gdzie będzie przystanek tramwajowy jak uruchomią tą inwestycje? Dopiero koło starego sądu?

 3. 3
  --3
  ~ Jez
  Poniedziałek, 26.06

  To jakieś chore takie prace w nocy się robi kto zezwolił na roboty w dzień masakra zero rozumu w glowie

 4. 4
  0
  ~ eg
  Poniedziałek, 26.06

  ale ztego conajleprzeto wylaczyli ta postrana sygnalizacje co na jednych swiatlach zielone a na 2 czerwone i sie stalo na srodku skrzyzowania elblag to jedno wielkie czerwone swiatlo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5156600475311