Niedziela, 23.01.2022, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Trwa betonowanie płyty toru łyżwiarskiego przy Agrykola. Inwestycja nareszcie zmierza do końca

16.03.2017, 16:00:29 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa betonowanie płyty toru łyżwiarskiego przy Agrykola. Inwestycja nareszcie zmierza do końca
Fot. Ryszard Biel

Zgodnie z zapowiedziami, dziś (16 marca) o poranku budowlańcy rozpoczęli wylewanie betonu na przebudowywanym torze łyżwiarsko – wrotkarskim przy ul. Agrykola. Betonowanie ma się zakończyć jeszcze czwartkowej nocy. Następną czynnością, będzie zacieranie betonu do gładkości. Cały proces może potrwać około 48 godzin. Po jego wykonaniu, tor praktycznie czekają już tylko prace kosmetyczne.

Od zeszłego tygodnia na obiekcie przy Agrykola trwały prace porządkowe i przygotowania do wykonania kluczowych robót umożliwiających oddanie toru do użytku. Sprzyjająca, bezdeszczowa pogoda i utrzymująca się na plusie temperatura powietrza, sprawiła, że dziś (16 marca) z rana rozpoczęto betonowanie toru.

Wylewanie betonu odbywa się jednym ciągiem i prowadzone jest jednocześnie przez dwie maszyny po obu stronach toru. To umożliwi szybsze ukończenie prac i przystąpienie do kolejnego etapu robót, którym będzie zacieranie betonu. Co chwila na obiekt przy ul. Agrykola dojeżdżają kolejne betoniarki z materiałem. Prace postępują dość sprawienie i wydaje się, że zakończenie betonowania toru możliwe będzie jeszcze dziś w nocy. Jak udało nam się dowiedzieć, wykonawca robót planuje zakończenie prac betoniarskich najdalej do godz. 22. 

Po ukończeniu tych prac nastąpi proces zacierania betonu do uzyskania gładkości płyty toru. Ta część robót, w zależności od terminu zakończenia betonowania toru, nastąpi w czwartkową lub piątkową noc. Całość prac związanych z betonowaniem i zacieraniem toru zakończyć się powinna w ciągu dwóch dni

– przekazał nam Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.

Kolejnym krokiem w kierunku oddania obiektu do użytku, będzie m.in. montaż band wokół toru oraz wykonanie nawierzchni boisk znajdujących się w jego środku. Zgodnie z zawartym do umowy najnowszym aneksem, wykonawca ma zakończyć inwestycję najdalej do 15 maja.

Przypomnijmy, że realizacją, wartego 5,1 mln zł zadania, zajmuje się konsorcjum firm: “E&S” z Borowa oraz PROTEL z Luzina. Miasto przekazało plac budowy wykonawcy 11 maja 2016 r. Pierwsze prace rozpoczęto tydzień później i zgodnie z podpisaną umową miały zakończyć się do końca sierpnia zeszłego roku. Wykonawcy nie udało się dochować tego terminu. Przedsiębiorca opóźnienia tłumaczył niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (padające obficie deszcze) oraz nieprzewidzianym w projekcie wzmocnieniem gruntu pod całym obiektem. Miasto podpisało wobec tego z konsorcjum aneks do umowy, przedłużając termin zakończenia prac do końca października. Niestety ten termin też nie został dotrzymany. W związku z tym wykonawcy grożą kary umowne. Do chwili zakończenia ostatnich prac, Miasto nie chce jednak komentować tej sprawy.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Tor łyżwiarski betonowanie ( zdjęć 24 )
Dodano: 2017-03-16 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ brawo
  Czwartek, 16.03

  w końcu coś robią z tym torem łyżwiarskim

 2. 2
  +5
  ~ Czytelnik
  Czwartek, 16.03

  Czytam, oglądam zdjęcia i dalej nie mogę uwierzyć ! I jak tu nie wierzyć w CUDA !

 3. 3
  0
  ~ Suchy lód
  Piątek, 17.03

  Dobrze . że było chociaż jedno na Zawadzie . I wystarczyła matka natura a nie kasa . Otwarcie lodowiska na Agrykola na 1 maja ?

 4. 4
  0
  ~ Alik
  Niedziela, 19.03

  Po deszczu na płycie widać dużo kałuż, czyli jest nie równo. Czy da się to naprawić.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95868802070618