Sobota, 10.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Miasto przebuduje kamienicę po PZU na Trybunalskiej. Jakie departamenty zostaną do niej przeniesione?

17.11.2016, 11:40:49 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto przebuduje kamienicę po PZU na Trybunalskiej. Jakie departamenty zostaną do niej przeniesione?

Około 700 tysięcy złotych może kosztować przebudowa i adaptacja narożnej kamienicy przy ul. Trybunalskiej 7, którą Miasto nabyło w tym roku od PZU. Takie środki zapisano w projekcie budżetu Miasta na 2017 r. Prace budowlane mają zostać wykonane w przyszłym roku. Po ich zakończeniu do obiektu przeniesione zostaną cztery departamenty i referaty Urzędu Miejskiego, które obecnie są rozsiane w różnych częściach Elbląga. 

Przypomnijmy, że w tym roku elbląski Magistrat zakupił od PZU sąsiadujące ze sobą dwie kamienice: przy ul. Trybunalskiej 7 o powierzchni ponad 1700 m2 i przy ul. Łączności 3 o wielkości 753 m2. Obie od dłuższego czasu były nieużytkowane. Urzędnicy wynegocjowali ich zakup za 1 mln 270 tys. zł. Początkowo płatność miała zostać rozłożona w ratach do 2018 r. Miastu udało się jednak znaleźć środki już w tym roku i cała transakcja została ostatecznie rozliczona 31 października 2016 r.

Większa z kamienic - przy ul. Trybunalskiej 7 ma być siedzibą czterech jednostek podległych pod Urząd Miejski, które w tej chwili znajdują się w różnych punktach miasta. 

Do budynku przy ul. Trybunalskiej 7 planowane jest przeniesienie Departamentu Świadczeń Rodzinnych z ul. Jaśminowej, Referatu Zdrowia i Spraw Społecznych z ul. Kosynierów Gdyńskich,  Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej z al. Tysiąclecia oraz Zarządu Budynków Komunalnych z ul. Ratuszowej i Hetmańskiej

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Włodarze Elbląga tłumacza, że takie rozwiązanie wpłynie na zmniejszenie kosztów związanych z wynajmem pomieszczeń dla poszczególnych departamentów i referatów, ale przede wszystkim spowoduje możliwość zbycia uwolnionych budynków. Ponadto usprawni także pracę urzędu, a przede wszystkim ułatwi załatwianie spraw klientom urzędu, osobom niepełnosprawnym, chorym i starszym.

Planowane przeniesienie departamentów i referatów nastąpi po zakończeniu prac związanych z remontem budynku. W chwili obecnej trwa przygotowanie postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji projektowej  remontu budynku. Szacowany koszt prac związanych z remontem budynku będzie znany po opracowaniu dokumentacji projektowo - kosztorysowej

- mówi Joanna Urbaniak.

W projekcie budżetu miasta na rok 2017, na przebudowę kamienicy przy ul. Trybunalskiej 7  zapisano 700 tys. zł (w tym 500 tys. zł wydanych ma zostać w przyszłym roku). 

Na chwilę obecną nie są jeszcze znane dokładne losy sąsiedniej kamienicy przy ul. Łączności 3. Wstępne mówiło się o przekazaniu jej Elbląskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego na cele mieszkaniowe.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Kamienica po PZU przy Trubunalskiej ( zdjęć 52 )
Dodano: 2016-11-17 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Proszę tę kamerę schować
  Czwartek, 17.11

  Niedługo będą musieli całe dzielnice wykupywać, bo tyle będzie tych urzędasów pozatrudnianych w ustawionych konkursikach.

 2. 2
  +8
  ~ mirek
  Czwartek, 17.11

  dobrze że przeniosą te urzędy w jedno miejsce ! tak powinno być od dawna ! człowiek jeździ po mieście jak głupek żeby pozałatwiać sprawy a tak pięknie wszystko w jednym miejscu i elegancko

 3. 3
  +11
  ~ s.
  Czwartek, 17.11

  a te budynki które zostaną puste np. na Jaśminowej co z nimi będzie ? będą sprzedane ?

 4. 4
  +6
  ~ rozrost
  Czwartek, 17.11

  O ile zakład. że przeniesienie skończy się tym, że będzie i tu i tu ?

 5. 5
  +4
  ~ już
  Czwartek, 17.11

  Już w UM -ratuszu zaczęły się remonty pokoi przykład parter droga do kasy.

 6. 6
  +1
  ~ sapa
  Czwartek, 17.11

  brawo w samym centrum napędzicie zarobku dla SPP

 7. 7
  +4
  ~ Ja jako komisja panu zabraniam
  Czwartek, 17.11

  Tylko proszę nie likwidować płatnego parkingu pod tym budynkiem ani nie odgradzać płotem dla nowych urzędasów!

 8. 8
  +9
  ~ Gin
  Czwartek, 17.11

  Chciałbym zaznaczyć, że ratusz na Starym Mieście za 10 milionów zł podatników stoi nie wykorzystany. Przedsiębiorcy muszą mieć biura po kilka metrów, żeby się utrzymać z kosztami, a urzędnicy kilka tysięcy metrów do utrzymania. Największe budynki w mieście to ZUS, urzędy i sądy.......

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2098209857941