Środa, 15.07.2020, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kryta pływalnia straciła starą nieckę. Wkrótce otrzyma nową. Zobacz zdjęcia z przebudowy basenu

14.11.2016, 14:10:50 Rozmiar tekstu: A A A
Kryta pływalnia straciła starą nieckę. Wkrótce otrzyma nową. Zobacz zdjęcia z przebudowy basenu
Fot. Ryszard Biel

Od dwóch miesięcy trwają intensywne prace związane z modernizacją i dostosowaniem do współczesnych wymogów obiektu krytej pływalni przy ul. Robotniczej. Warta blisko 5,5 mln zł inwestycja obejmuje m.in. wymianę dwóch niecek oraz zmianę technologii uzdatniania wody i wentylacji budynku. Zamknięta od ponad roku pływalnia przyjmie pierwszych pływaków wiosną przyszłego roku. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są w tej chwili prace modernizacyjne.

Przestarzała pływalnia przy ul. Robotniczej pozostaje nieczynna od 1 września 2015 r. Powodem zamknięcia jest jej stan techniczny. Ukończony w 1988 r. obiekt (jego budowa ruszyła w latach 70. i była realizowana z przerwami) wymaga przebudowy, w szczególności w zakresie zmiany technologii uzdatniania wody, wentylacji budynku, wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz niezbędnych robót w obrębie niecek i plaż basenowych.

Pod koniec sierpnia Miasto wyłoniło w przetargu wykonawcę pierwszego etapu przebudowy krytej pływalni. Jej zakres obejmuje między innymi: przebudowę małej i dużej niecki basenowej na niecki stalowe, przebudowę plaż basenowych (m.in. wykonanie nowych, wodoszczelnych i podgrzewanych posadzek z płytek gresowych), przebudowę wentylacji budynku oraz technologii uzdatniania wody wraz z automatyką ich sterowania, wykonanie zewnętrznych schodów ewakuacyjnych przy wejściu na małą nieckę, wymianę okien i drzwi, przebudowę instalacji wodno – kanalizacyjnej i elektrycznej wraz z oświetleniem, przebudowę szatni, toalet i ciągów komunikacyjnych oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych (m.in. montaż windy w przedsionku zachodniego wejścia, wykonanie osobnego zespołu szatniowego wraz z węzłem sanitarnym). 

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum dwóch elbląskich firm Przemysłówka 03 i Elzambud. Całkowita wartość zadania to 5 mln 448 tys. 917 zł. Połowa tej sumy - 2 mln 724 tys. zł, pochodzić będzie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z rządowego Programu modernizacji infrastruktury sportowej. 

Na jakim etapie są w tej chwili prace? 

Roboty zaczęły się w połowie września i realizowane są zgodnie z harmonogramem. W pierwszej kolejności zdemontowane zostały wszystkie instalacje i zbiorniki do uzdatniania wody w podbaseniu. Będą one zastąpione stacją z nowoczesnym systemem uzdatniania. W całym obiekcie ułożono nową instalację elektryczną. Przy wejściu zachodnim powstaje szyb windowy. W poszczególnych pomieszczeniach gotowy jest już nowy układ ścianek działowych. W korytarzach i szatniach trwają prace wykończeniowe. Na małym i dużym basenie rozpoczęto układanie glazury i terakoty

- informuje Dariusz Urbański, dyrektor ds. technicznych firmy Elzambud z Elbląga.

W hali głównego basenu budowlańcy kończą już demontaż starej, betonowej niecki. Wcześniej wykonali specjalną konstrukcję, która podtrzymywać będzie nową, stalową nieckę. Ta, w najgłębszym miejscu będzie płytsza od obecnej o 1,7 m i dłuższa od poprzedniej o 4 cm. Dzięki temu elbląską pływalnia będzie spełniać normy wymagane do organizacji imprez pływackich wyższej rangi. 

Przebudowa krytej pływalni przy Robotniczej zakończyć się ma najdalej do 28 lutego 2017 r. Później nastąpią jej odbiory i rozruchy. Pierwsi chętni popływają na zmodernizowanym obiekcie  nie wcześniej jak wiosną przyszłego roku.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Kryta Plywalnia ( zdjęć 52 )
Dodano: 2016-11-14 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ swojak
  Poniedziałek, 14.11

  JUZ PO LICZBIE PRACUJACYCH NA FOTKACH - NIE MYLIC Z ILOSCIA OGOLNA WIDAC ZE NIE UKONCZA ANI W CZERWCU ANI W SIERPNIU NO CHYBA ZE ODDADZA W TERMINIE BY NAZAJUTRZ POPRAWIAC I WYKANCZAC JAK NA RONDZIE OSEMKOWYM CZY TORZE LYZWIARSKIM DOPUTY NIE BEDA UWZGLEDNIANE I STOSOWANE KARY ZA FUSZERKI I PRZEKRACZANIE TERMINU - BO WYGRYWAJA PRZETARGI SWOI KTORZY OFERUJA NAJTANIEJ I NAJSZYBCIEJ BY POTEM ANEKSAMI I POPRAWKAMI PRZEBIC CO NJMIEJ PODWOJNIE SWOJA OFEROWANA WCZESNIEJ NIBY KORZYSTNA KWOTE A CO ZA TYM IDZIE I OPOZNIC WCZESNIEJ USTALONY TERMIN - OD LAT NIE ZMIENIONE I FUNKCJONUJACE DZIWNE METODY DZIEKI KTORYM DZIWNI LUDZIE W DZIWNY SPOSOB DZIWNIE - DLA NAS - SIE NAGLE BOGACA ? JAK DLUGO JESZCZ

 2. 2
  +4
  ~ baju baju
  Poniedziałek, 14.11

  Baju, baju tak samo będzie jak z torem łyżwiarskim.

 3. 3
  +4
  ~ czy to nie jest karalne
  Poniedziałek, 14.11

  Rondo ósemkowe już dawno Wróblewski odebrał może nawet zapłacił. Warto by sprawdzić

 4. 4
  --6
  ~ nie rozumiem
  Poniedziałek, 14.11

  Nowy obiekt i już wymagający przystosowania do NOWYCH WYMOGÓW? To jakaś kpina należałoby wyjaśnić tę budowę tej inwestycji!

 5. 5
  0
  ~ nie rozumiesz
  Wtorek, 15.11

  To nie nowy obiekt tylko stary basen gamoniu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.