Wtorek, 25.06.2019, Imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W maju ruszy budowa nowego toru łyżwiarskiego i boisk za 5,1 mln zł. Zobacz, jak będą wyglądały

27.04.2016, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W maju ruszy budowa nowego toru łyżwiarskiego i boisk za 5,1 mln zł. Zobacz, jak będą wyglądały

Dopiero za trzecim podejściem urzędnikom udało się wyłonić wykonawcę dużej inwestycji sportowej przy ul. Agrykola. Chodzi o przebudowę istniejącego toru wrotkarskiego na sztucznie mrożony do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego i budowę kompleksu boisk sportowych. Miasto ogłosiło właśnie, że za 5,1 mln zł realizacją tego zadania zajmą się dwie kaszubskie firmy: z Borowa i Luzina. W najbliższych dniach ma dojść do zawarcia umowy w tej sprawie. Budowa ruszy w maju i ma zakończyć się do końca sierpnia tego roku.

Przypomnijmy, że inwestycja przy ul. Agrykola dotyczy przebudowy asfaltowego toru wrotkarskiego, na sztucznie mrożony do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego i wrotkarstwa. Zadanie obejmuje także przebudowę istniejącego wewnątrz toru trawiastego boiska, dzięki czemu powstać ma kompleks pięciu placów o nawierzchni syntetycznej do gry: w piłkę ręczną, tenisa, koszykówkę i siatkówkę.

Docelowo nowy tor o długości 333,33 m zostanie poszerzony i posiadać będzie betonową nawierzchnię, odwodnienie liniowe, bandy oraz całe wyposażenie do jego mrożenia (m.in. agregat i system orurowania chłodniczego). Natomiast powstałe w jego wnętrzu boiska, zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt, piłkochwyty i system odwodnienia. Cały obiekt zostanie zagospodarowany. Powstaną nowe chodniki, oświetlenie, śmietniki, ławeczki oraz ogrodzenie z bramami wjazdowymi i furtkami.W 2015 roku Miasto pozyskało na ten cel dwie dotacje z Ministerstwa Sportu i Turystyki na łączną kwotę 1,5 mln zł. Wkład własny do tej inwestycji stanowić miały środki z Budżetu Obywatelskiego (zadanie to zostało wybrane przez mieszkańców zdobywając w głosowaniu na inicjatywę ogólnomiejską 807 głosów). Magistrat wykonawcę tego zadania poszukiwał od września zeszłego roku. Na trzy ogłoszone do tej pory przetargi, aż dwa trzeba było unieważnić. Przyczyną były znaczne, sięgające nawet kilku milionów złotych, rozbieżności między posiadanym przez urzędników kosztorysem a oferowanymi przez wykonawców stawkami.

Pod koniec lutego ogłoszono trzeci przetarg. Aby i tym razem nie było konieczności jego unieważniania, Miasto postanowiło ograniczyć zakres zamówienia. Z inwestycji wykreślono budowę podziemnego przejścia, które miało umożliwić przedostanie się na płytę boiska bez konieczności przechodzenia po lodowej tafli toru łyżwiarskiego. Wejście do tunelu miało znajdować się na wysokości istniejących schodów przy budynku klubowym Olimpii. Na chwilę obecną nie będzie on jednak realizowany. Pozostały zakres robót pozostał bez zmian.

Na trzecie postępowanie przetargowe wpłynęły 4 oferty, w tym dwie od wykonawców z Elbląga. 9 marca podczas otwarcia ofert okazało się, że ich kwoty wynoszą od 5,1 mln zł do 6,7 mln zł. Tym razem najtańsza z nich zmieściła się więc w środkach, jakie Magistrat zamierza przeznaczyć na tę inwestycję (5,1 mln zł). Badanie wszystkich ofert zajęło urzędnikom aż 1,5 miesiąca. Ogłoszenie o wyborze wykonawcy opublikowano dopiero 26 kwietnia. Za najkorzystniejszą ofertę uznano tę, złożoną przez konsorcjum dwóch firm z województwa pomorskiego: Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Usługowe i Handlowe “E&S” Sp. z o.o. z Borowa oraz Firmę Usługową PROTEL Sp. z o.o. z Luzina. Kaszubscy przedsiębiorcy zadeklarowali, że zadanie to zrealizują za 5 mln 140 tys. zł.

Do zawarcia umowy z wykonawcą ma dojść w najbliższych dniach. Miasto postawi przyszłemu wykonawcy wymóg, zakończenia całej inwestycji do końca sierpnia tego roku. Czasu jest więc niewiele. Prace powinny więc rozpocząć się już w maju.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ jesiotr
  Środa, 27.04

  no to "pięknie" - w ten sposób zablokowano rozbudowę stadionu piłkarskiego (lub jego zaplecza) w stronę wschodnią :( Już teraz trybuny są blisko obecnego toru, a po planowanej inwestycji ta odległość z pewnością się nie zwiększy... No, chyba, że o to chodzi, żeby mieć alibi "co to my byśmy z tym stadionie nie zrobili, ale "wicie-rozumicie", nie ma miejsca"...

 2. 2
  +9
  ~ redruM
  Środa, 27.04

  Może ja czegoś nie rozumiem? Budżet obywatelski ma służyć z założenia obywatelom, czyli każdy mieszkaniec i nie tylko będzie mógł nieodpłatnie korzystać z tych obiektów??? Tak się zapytam.

 3. 3
  0
  ~ Kux
  Środa, 27.04

  Stadionu przy A8 nie chce modernizowac dyrektor Concordii i koleżka Wróblewskiego.Kiedys próbował trenowac łyzwiarstwo szybkie z kiepskimi rezultatami.Jak sobie wybuduje sztuczny tor.To bedzie miał fuche na tym obiekcie jak condony spadna i z dotacja dla Krakusa bedzie kiepsko.Tak własnie się zabezpiecza kolegów na starosc.

 4. 4
  +5
  ~ ale
  Środa, 27.04

  Patrząc na te prospekty rozbudowy toru nie widzimy trybun -dlaczego brak miejsc dla kibiców.Minister sportu powinien dołożyc kase na ten tor .daje na inne tory to i do Elbląga niech daje -tu są sukcesy.

 5. 5
  +2
  ~ mius
  Środa, 27.04

  Jeżeli tunel wykreślony to postawią szlabany na torze ? A może będą przeprowadzać po przejściu tak jak koło szkół ? Dlaczego nie bierze się pod uwagę budowy kładki nad torem? Zapewne tańsza od tunelu i dostęp do boisk podczas treningów i zawodów będzie całkowicie bezkolizyjny.

 6. 6
  +4
  ~ mieszkaniec
  Środa, 27.04

  Jak widać nie będzie trybun , to będzie tor o przekazie internetowo telewizyjnym . Siedzisz w domku pijesz piwko i wszystko masz na ekranie .

 7. 7
  +11
  ~ jednak
  Środa, 27.04

  Nic się nie zmieniło w budowie obiektów w Elblągu-albo za niskie ,za krótkie a tu bez tunelu i miejsc dla widowni-czyli trybun.Może przyjdzie czas że znikną ci nieudacznicy raz na zawsze.

 8. 8
  0
  ~ co za głupota
  Wtorek, 24.01

  Dlaczego nie zrobia pełnometrażowego 400 metrowego toru ?!!!! Co pani Pilejczyk na to ?!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.