Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na Lotniczej rusza budowa kompleksu z siłownią, boiskami i placem zabaw. Jego koszt to 350 tys. zł

17.11.2015, 12:58:19 Rozmiar tekstu: A A A
Na Lotniczej rusza budowa kompleksu z siłownią, boiskami i placem zabaw. Jego koszt to 350 tys. zł
Umowę podpisał Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz reprezentujący wykonawcę - Andrzej Stefaniszyn z firmy Bullait (fot. UM Elbląg)

Dziś rano w Urzędzie Miejskim w Elblągu podpisana została umowa na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Lotniczej. Planowane przekazanie terenu budowy wykonawcy powinno nastąpić w najbliższy poniedziałek, a termin wykonania robót określony został na 60 dni. 

Umowę podpisał Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz reprezentujący wykonawcę - Andrzej Stefaniszyn z elbląskiej firmy Bullait.

- Ciszę się, że udało się znaleźć dodatkowe środki na realizację tej inwestycji, życzę firmie powodzenia w pracach - mówił tuż po podpisaniu umowy prezydent Wróblewski.

- Mamy doświadczenie w budowie boisk sportowych i kompleksów rekreacyjnych w całej Polsce, realizowaliśmy również inwestycje w Elblągu, rozpoczynająca się już wkrótce budowa powinna przebiegać sprawnie - powiedział Andrzej Stefaniszyn z firmy Bullait.


Plan zagospodarowania terenu kompleksu przy ul. Lotniczej

Początkowo koszt inwestycji zaplanowano na 300 tys. zł., jednak oferty, które zebrano w przetargu przewyższały tę kwotę. W budżecie miasta udało się jednak znaleźć dodatkowe pieniądze, około 50 tys. zł., i wyłonić wykonawcę, który za wykonanie zadania zaproponował  347.752,71 zł.

W ramach budowy kompleksu wykonane zostaną: plenerowa siłowania z nawierzchnią bezpieczną, boisko poliuretanowe do piłki koszykowej, teren do ćwiczeń street workoutu, plac zabaw wraz z urządzeniami dla dzieci niepełnosprawnych, ogrodzenie, oświetlenie i monitoring.

Warto dodać, że także dziś ogłoszony został ponowny przetarg - na budowę orlika lekkoatletycznego w ramach zadania: "Budowa boiska sportowego w SP nr 15 przy ul. Modlińskiej 39 w Elblągu" oraz kolejny na przebudowę toru wrotkarskiego z dostosowaniem do standardów toru łyżwiarskiego wraz z przebudową boiska wewnątrz przy ulicy Agrykola 8. Czekamy na oferty.
 

Łukasz Mierzejewski
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 17.11

  Już nigdy nie będę brał udziału w tych ustawkach tak zwanym "Budżecie Szkolnym" Parodii końca nie widać tylko Elbląga żal!

 2. 2
  0
  ~ Ptaszyna
  Wtorek, 17.11

  Panie Wróblewski co to za firma z kosmosu?

 3. 3
  --3
  ~ Marian
  Wtorek, 17.11

  Dlaczego Nas się informuje, o takich placykach do zabaw? Nas interesują sprawy MPO,EPEC, EPEWiK. Dlaczego nikt nie informuje o MPO przecież to nasza Spółka miejska, to Ona świadczyła Nam usługi wywozu śmieci i to Miasto decydowało jakie mają być te stawki, a teraz nic nie wiadomo? tak samo w EPEC - do kiedy będziemy płacili aż tak wysokie stawki za ciepło i do kiedy będzie takie rozpasanie z naszych pieniędzy. A w EPEWiK - kiedy reforma tej jednostki, ile tam ludzi pracuje? można przeczytać ile pracuje w zagranicznych zakładach tego typu. No i niech EPEWiK napisze w końcu kiedy będzie przetarg na sprzątanie?

 4. 4
  +1
  ~ Czekamy w Elblągu
  Wtorek, 17.11

  Jest nowy minister sportu MOŻE WRESZCIE dofinansował by budowę - remont toru łyżwiarskiego w Elblągu.Są od tylu lat sukcesy ale brak jest obiektów.Zacznij budować Prezydencie bo czas ucieka a wiecej jest likwidowane jak budowane.CO Z AMFITEATREM w Elblągu ????

 5. 5
  --1
  ~ bezrobotny
  Wtorek, 17.11

  Elblążanie nie długo nie będziemy musieli pracować ,a żyć będziemy sportem , Sport to zdrowie , a więc oto chodzi .

 6. 6
  --2
  ~ Magda Umer
  Środa, 18.11

  Stawiam pytanie Drodzy Internauci-Czy w istniejącej obecnie formie Formie Budżetu Obywatelskiego powinny brac udział szkoły i uczniowie?Czy prawnie jest ,że młodociani zbierają po ulicach ,domach wpisy gdzie widnieje pesel i nr.dowodu osobistego?Czy niema w tym zagrożenia?Czy jakikolwiek podmiot np.Mała grupa społeczna o liczbie mieszkańców -20-zbierze 3000 tys. podpisów aby z bagna ,jakim obecnie jest ich odwórko miasto zrobiło utwardzenia i aby mieszkańcy nie taplali się w błocie?"SPRÓBUJCIE PAŃSTWO WZIĄĆ UDZIAŁ W DEBACIE,TU NA TEJ STONIE!!!

 7. 7
  +4
  ~ poll
  Środa, 18.11

  Młodzież szkolna owszem aktywnie zbierała głosy, głosy odawali ludzie nie zawsze związani ze szkołą. Ktoś zastanawia się czy to zgodne z prawem. A kto dobrowolnoe udostępniał swoje dane personalne? Nie powinno być pytania, czy szkoły i uczniowie powinni brać udział w BO. Problem dotyczy terenów miejskich zarządzanych przez szkoły, czy te tereny zarządzane przez szkoły, przedszkola i inne instytucje miejskie powinny być objęte wnioskowaniem. A może składanie/przyjmwanie wniosków na te tereny powinno odbywać się co trzeci BO.

 8. 8
  --1
  ~ lukasz
  Środa, 18.11

  Siłownia naturalnie potrzebna w Elblągu aby upasieni URZĘDNICY mogli spalać kalorie i doprowadzić się do ludzkiego, elbląskiego wylądu -" biednego suchara " . Czy Pan Prezydent nie może w końcu zając się czymś poważnym !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1368138790131