Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Szpital wojewódzki dostanie więcej środków na rozbudowę

27.09.2011, 09:34:18 Rozmiar tekstu: A A A
Szpital wojewódzki dostanie więcej środków na rozbudowę

Wojewódzki Szpital Zespolony dostanie więcej pieniędzy na rozpoczętą już budowę nowego Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią. Zarząd Województwa podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania dla elbląskiego szpitala. Koszt inwestycji wynosi 57 450 235,29 złotych, z czego 39 482 870,10 złotych pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007 – 2013.

- Pierwotne dofinansowanie dla tej inwestycji wynosiło 59, 41%. Dzięki uzyskanym oszczędnościom udało się zwiększyć tę kwotę do maksymalnego poziomu dofinansowania projektu, czyli 75, 56%. Cieszę się, że dodatkowe fundusze trafiły do Elbląga, dzięki czemu zmniejszeniu ulegnie wkład własny szpitala. To bardzo ważna inwestycja. Jej realizacja przyczyni się do  poprawy komfortu pacjentów oraz dostępności usług medycznych w naszym regionie, dlatego jestem przekonany, że to bardzo dobra decyzja – podkreśla Witold Wróblewski, Członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Pacjenci z nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią będą korzystać za dwa lata.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Darek
  Wtorek, 27.09

  Brawo panie Witoldzie

 2. 2
  +1
  ~ Mika
  Wtorek, 27.09

  Brawo szpital dobrze się rozwija dzięki dobremu zarządzaniu !

 3. 3
  +4
  ~ qwe
  Wtorek, 27.09

  no dobrze a co ze średnim personelem medycznym, na nowe stanowiska pracy, bo jak wiadomo pielęgniarek nie przybywa, a potrzeby w tym zakresie będą większe.

 4. 4
  --4
  ~ Relo
  Wtorek, 27.09

  A co ma Pan Witold do tego ? ten szpital trzyma sie dzieki lekarzom i dyrektor .

 5. 5
  +2
  ~ czytajacy
  Wtorek, 27.09

  a to, że to Pan Witold odpowiada za służbę zdrowia w województwie

 6. 6
  +6
  ~ fru
  Wtorek, 27.09

  OBIOECANKI ,przez tyle lat resztki sprzętowe lądowały w Elblągu.Najpierw olsztyn niech z procentami odda to co wywiózł ze szpitali w Elblągu.Co myślicie że nikt nic nie pamięta.PO i PSL rządzi przez 8 lat co dostało dzięki temu miasto Elbląg -UPADEK i upodlenie.Precz z pijawką olsztynem i tym bagiennym województwem!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. 7
  +2
  ~ zdrowy na szczęście
  Wtorek, 27.09

  Relo ten i wszystkie szpitale trzymają się dzięki naszym składkom na NFZ a dyrektor tylko zarządza z ogromnym, potwornym przerostem innej kadry. Zobacz na stronie szpitala ilu jest lekarzy i pielęgniarek a ilu urzędników

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.