Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Remont dworca PKP coraz bliżej (fotoreportaż)

04.07.2008, 10:29:58 Rozmiar tekstu: A A A
Remont dworca PKP coraz bliżej (fotoreportaż)

Do końca lipca tego roku gotowa będzie dokumentacja i projekt przebudowy dworca PKP w Elblągu. Jak się dowiedzieliśmy jest szansa, że jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

O remoncie dworca PKP informowaliśmy w lutym tego roku, kiedy to ogłoszono przetarg na wykonanie projektu modernizacji elbląskiego dworca kolejowego. Miesiąc później rozpoczęły się prace nad stworzeniem właśnie tego projektu. Jak zapewnia nas Barbara Leszczyńska, rzecznik prasowy grupy PKP, projekt i dokumentacja będą gotowe pod koniec lipca.

- Niestety te procedury tyle trwają i nie da się ich przyspieszyć. Przetarg na wykonawcę zostanie ogłoszony dwa - trzy miesiące po oddaniu tej dokumentacji – przekazała nam Barbara Leszczyńska.

Na elbląskim dworcu, który wciąż swoim wyglądem nawiązuje do epoki PRL, zmieni się bardzo dużo. Obiekt dostosowany zostanie do kompleksowej obsługi podróżnych, również niepełnosprawnych. W ramach planowanych prac znalazły się: remont dachu, elewacji z termomodernizacją, wymiana wszystkich instalacji i wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania, remont wentylacji, wykonanie instalacji klimatyzacyjnej w kasach, remont posadzek i schodów wraz z balustradami, wykonanie nowego systemu informacji wizualnej dynamicznej i stałej, zgodnej z najnowszymi normami. Ponadto w planach robót pojawi się też zagospodarowanie przestrzenne wnętrza dworca. Oznacza to, że z wnętrza dworca znikną m.in. obskurne bary.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i już pierwszy przetarg wyłoni wykonawcę, to ekipy remontowe zobaczymy wraz z początkiem 2009 roku, a w 2010 roku będziemy mogli już w pełni korzystać z nowoczesnego dworca.

- Nie ukrywam, że Euro 2012 ma jakiś wpływ na ten remont, ale najważniejsze są obecne wykonywane przebudowy w pobliżu dworca kolejowego – przyznał nam w lutym Marcin Matyszkiewicz, zarządca rejonu dworców PKP w Gdańsku.

Wszystko wskazuje na to, że w 2010 roku będziemy mogli szczycić się jednym z lepszych rozwiązań architektonicznych rejonu dworców PKP i PKS. Do tego wszystkiego dojdzie jeszcze kilkukondygnacyjny, przeszklony budynek łączący oba dworce o powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych. Jego budowa na Placu Dworcowym już się zaczęła. Wykonawcą pawilonu jest Zakład Usług Budowlanych Ryszarda Mytycha.

Efekty dotychczasowych prac przebudowy Placu Dworcowego są już znaczące i można je obejrzeć w naszym fotoreportażu. Zainteresowanych tematem przebudowy dworca PKP odsyłamy do artykułu „Dworzec PKP zyska nowe oblicze”. Do sprawy remontu dworca PKP jeszcze powrócimy.

Fot. Milan

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Przebudowa Placu Dworcowego - lipiec 2008 ( zdjęć 21 )
Dodano: 2008-07-04 | Fot. Mateusz Milanowski
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Janos
  Piątek, 04.07

  Przydałoby się przedłużenie tunelu pod dworcem aż do placu, ale jak zwykle prawdopodobnie nie ma pieniędzy.

 2. 2
  0
  ~ podrużnik
  Sobota, 05.07

  niech mi ktoś powie może z PKP gdzie mam załatwić sprawę fizjologiczną czekając na jakiś pociąg po dwudziestej jak się nie mylę WC już o tej porze jest nie czynne ... no gdzie w pory ... kasy, informacja , WC wszystko zamknięte na trzy spusty i wy to nazywacie DWORZEC to jest taka dziura że szkoda gadać ...

 3. 3
  0
  ~ B.
  Niedziela, 06.07

  I parkingi, parkingi, parkingi! A o tym jakby cicho. zdrówko

 4. 4
  0
  ~ fvfh
  Niedziela, 06.07

  "Janos" wpadłeś na świetny pomysł, piwo dla ciebie :). Bardzo fajnie było by przedłużyć tunel aż do placu dworcowego. Zwykli przechodnie nie musieli by przechodzić przez budynek dworca, albo okrążać go dookoła. Było by prawie jak w Gdańsku :)

 5. 5
  0
  ~ Andrzej
  Poniedziałek, 07.07

  No i jeszcze podziemne przejście pod ul. Grunwaldzką - dla bezpieczeństwa pieszych i ułatwienia kierowcom - ale to chyba marzenie...

 6. 6
  0
  ~ ja
  Niedziela, 12.10

  A czy ktoś wie co będzie w budynku po przychodni kolejowej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.