Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Sztuczna murawa już gotowa (fotoreportaż)

01.07.2008, 14:36:14 Rozmiar tekstu: A A A
Sztuczna murawa już gotowa (fotoreportaż)

Przed kilkoma dniami przy IV Liceum Ogólnokształcącym, do użytku oddane zostało pierwsze w Elblągu boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej. Jego budowa trwała zaledwie 3 tygodnie.

Inwestycja zrealizowana została w ramach wieloletniego programu „Blisko boisko”, polegającego na wspólnym dofinansowaniu przez Ministerstwo Sportu oraz PZU S.A. i PZU Życie S.A., wykonania w całym kraju boisk piłkarskich o nawierzchni z trawy syntetycznej, umożliwiających całoroczną, bezpieczną grę w piłkę.

Elbląskie boisko wybudowała firma "Kaszub" Dariusz Kaszuba z Kiełpina koło Kartuz, która całkiem niedawno zakończyła budowę obiektu lekkoatletycznego na Miasteczku Szkolnym przy ul. Saperów.

Zakres prac obejmował: roboty ziemne, odwodnienie płyty boiska, wykonanie nowej płyty boiska z nawierzchnią z trawy syntetycznej o wysokości 5 centymetrów, wykonanie projektu i wykonanie logo PZU na nawierzchni boiska, zakup i montaż wyposażenia sportowego, ogrodzenia i piłkochwytów. Boisko ma wymiary 30x60 metrów.

Wartość inwestycji wyniosła 630 tys. złotych. Na tę sumę złożyły się środki z budżetu miasta Elbląga (330 tys. złotych), Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (100 tys. złotych), a także środki prewencyjne PZU S.A. i PZU Życie S.A. (200 tys. złotych).

Zgodnie z założeniami programu „Blisko boisko”, z obiektu korzystać mogą wszyscy chętni, jednak głównie trenować na nim będą uczniowie klasy o profilu piłka nożna w IV LO.

Fot. Milan

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Boisko piłkarskie ze sztuczną murawą przy ulicy Sienkie ( zdjęć 18 )
Dodano: 2008-07-01 | Fot. Mateusz Milanowski
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.