Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Szpital Miejski zmieni swoje oblicze

01.07.2008, 11:30:58 Rozmiar tekstu: A A A
Szpital Miejski zmieni swoje oblicze

W najbliższych latach Szpital Miejski czekają spore zmiany, które związane są nową koncepcją funkcjonowania placówki ukierunkowaną na matkę i dziecko. Koncepcja uwzględnia potrzeby miasta i regionu, jeżeli chodzi o usługi medyczne w zakresie lecznictwa szpitalnego.

Zgodnie z tą koncepcją, w głównym budynku Szpitala będzie funkcjonować izba przyjęć o podwyższonym nadzorze z salą zabiegowo-operacyjną, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, oddział ginekologiczno-położniczy, oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem pulmonologicznym, oddziały pediatryczne z podziałem na dzieci młodsze i starsze, oddział ortopedyczny z pododdziałem ortopedii dziecięcej, oddział chirurgii dziecięcej, blok operacyjny, oddział rehabilitacji a także ośrodek rehabilitacji dziennej.

Planowana jest ponadto dobudowa od strony „podwórka” dwóch poziomów tzw. niskiego i wysokiego parteru. Na poziomie niskiego parteru usytuowana zostanie diagnostyka radiologiczna: RTG, pracownie mammografii, USG, kolonoskopii, gastroskopii, EEG, densytometrii, diagnostyki prenatalnej, spirometrii, tomografii komputerowej. Sprzęt w znacznej części zostanie zakupiony z funduszy europejskich w ramach „programu norweskiego”. Wysoki parter będzie posiadał najazd dla karetek, izbę przyjęć o tzw. podwyższonym nadzorze oraz oddział ginekologiczny usytuowany w sąsiedztwie oddziału położniczego.

Koncepcja zakłada także utrzymanie oddziału wewnętrznego, z częściowym jego przeprofilowaniem na choroby płuc, zgodnie z sugestią NFZ, a także utrzymanie oddziału rehabilitacji z uwagi na funkcjonujący oddział ortopedii z pododdziałem ortopedii dziecięcej.

- Taki profil powinien zapewnić Szpitalowi stabilność finansową - uważa Wiesława Lech, dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu. - Ogłosiliśmy juz przetarg na kompleksową modernizację oddziału położniczego. Mamy również przygotowaną dokumentację projektową na budowę stacji gazów medycznych.

Dyrektor Wiesława Lech dodaje, że jeszcze w tym roku Szpital zamierza zlecić opracowanie dokumentacji techniczno-projektowej na wykonanie tzw. niskiego i wysokiego parteru.

- Chcemy zdążyć z tym do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia- Mazury w roku 2009 – mówi dyrektor Wiesława Lech. - Mamy także w planach złożenie wniosku do tzw. programu szwajcarskiego w celu pozyskania środków na budowę stacji gazów medycznych.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.